Zdeněk Izer vydražil v Pardubicích téměř 130 tisíc

14.12.

Zdeněk Izer vydražil v Pardubicích téměř 130 tisíc

123 500 Kč. To je výsledek benefičního večera pro SKP-CENTRUM, o.p.s., aneb benefiční dražby, ve které se v neděli 10. prosince 2017 dražila  díla významných českých umělců.

Do dražby se zapojili nejen partneři a příznivci organizace, ale také lídři českých firem
a zájemci o umění. Více než 60 hostů se mohlo ucházet o 17 uměleckých děl – mezi nimi například
o plastiku Darji Čejkové, Madonu sochaře Františka Bálka, litografii Kurta Gebauera anebo grafický list herečky Blanky Bohdanové.

Největší odezvu sklidilo dílo Míly Fürstové, české malířky a grafičky, která dlouhodobě žije
ve Spojeném Království. Mezi její díla patří například obal hudebního alba Ghost Stories anglické skupiny Coldplay. Autorčina grafika s názvem Motherhood III. se vydražila za 30 tisíc korun. Přítomné dámy také ocenily paličkovaný šperk Jiřiny Rejentové, žamberecké krajkářky.  Její náhrdelník Ester se vydražil za 5 tisíc korun.

Letošní ročník je výjimečný. Rok 2017 je totiž rokem, kdy naše organizace slaví 25 let od svého vzniku. Proto jsme jako součást dnešního večera připravili kromě tradiční dražby také vyvrcholení putovní výstavy fotografií od Tomáše Kubelky, které zachycují dění v našich službách,“ uvedl Jiří Pitaš, ředitel organizace. Výstavu hosté shlédli v zámeckých arkádách.

Vydražené částky a s nimi velká radost byly výsledkem této charitativní akce, která spolu
s vánočními motivy ozdobila prostory pardubického zámku. Velmi úspěšné bylo také vystoupení chlapeckého sboru Bonifantes, které skvěle ladilo ke sváteční atmosféře druhé adventní neděle, a to především při závěrečné skladbě Carmina Burana od Carla Orffa s názvem O, Fortuna. Vydražená částka poputuje na obnovu vnitrobloku azylového domu v Pardubicích.

Záštitu nad benefičním večerem převzal senátor PČR Ing. Petr Šilar, radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a náměstek primátora města Pardubice Mgr. Jakub Rychtecký.

Pomáháme vstát, tak zní motto organizace SKP-CENTRUM, o.p.s., která je největším poskytovatelem sociálních služeb v Pardubickém kraji. Mezi cílové skupiny společnosti patří rodiny s dětmi, senioři
i osoby bez přístřeší.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.2.

Jednání na stavebním úřadu bude jednodušší. Ne kratší

Klient stavebního úřadu se bude setkávat s úředníkem, který ho provede celým řízením od umístění stavby, až po její kolaudaci.

Společnost celý článek
3.11.

Absolutním vítězem MLSU je uzená kýta Pavla Hubeného

Mezi mlýnskými a pekárenskými potravinami nejvíce lidem zachutnal Rosický koláč.

Společnost celý článek
11.2.

236 značek láká turisty k návštěvě kraje

„Informační systém Pardubického kraje – Dopravní značení turistických cílů“ získal podporu z Evropské unie.

Společnost celý článek
13.6.

Vedení KPP je znepokojeno situací okolo vedení městské kroniky

Představitelé Klubu jsou přesvědčeni, že do městské kroniky by měly být zaznamenávány informace o obci svobodně a nezávisle.

Společnost celý článek
27.3.

Turisté Pardubického kraje letos odemkli novou sezónu výletů v Pardubicích. Klub českých turistů Slovan Pardubice pro ně připravil spolu s řadou spolupracujících institucí program mapující turistické zajímavosti v krajském městě a jeho okolí. To je někdy

„S klubem českých turistů dlouhodobě spolupracujeme a přispíváme na obnovu turistického značení. Společně jsme také v uplynulých čtyřech letech přeznačili všechny dálkové cyklotrasy, které vedou krajem, a toho si velmi vážím. Také letos půjde z rozpočtu kraje 400 tisíc korun na další spolupráci,“ slíbil radní Živný účastníkům, kteří se zanedlouho vydali poznávat krásy Pardubic, jeho kulturních institucí a památek, dostihového závodiště, Kunětické hory svezli se lodí po Labi nebo uskutečnili cyklistický výlet po okolí.

Společnost celý článek
20.5.

Další akrobatická hvězda zazáří na Aviatické pouti

V programu letošního ročníku Aviatické pouti je řada hvězd, které zazáří ve dnech 1. a 2.června na nebi nad pardubickým letištěm.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting