Zdeněk Izer vydražil v Pardubicích téměř 130 tisíc

14.12.

Zdeněk Izer vydražil v Pardubicích téměř 130 tisíc

123 500 Kč. To je výsledek benefičního večera pro SKP-CENTRUM, o.p.s., aneb benefiční dražby, ve které se v neděli 10. prosince 2017 dražila  díla významných českých umělců.

Do dražby se zapojili nejen partneři a příznivci organizace, ale také lídři českých firem
a zájemci o umění. Více než 60 hostů se mohlo ucházet o 17 uměleckých děl – mezi nimi například
o plastiku Darji Čejkové, Madonu sochaře Františka Bálka, litografii Kurta Gebauera anebo grafický list herečky Blanky Bohdanové.

Největší odezvu sklidilo dílo Míly Fürstové, české malířky a grafičky, která dlouhodobě žije
ve Spojeném Království. Mezi její díla patří například obal hudebního alba Ghost Stories anglické skupiny Coldplay. Autorčina grafika s názvem Motherhood III. se vydražila za 30 tisíc korun. Přítomné dámy také ocenily paličkovaný šperk Jiřiny Rejentové, žamberecké krajkářky.  Její náhrdelník Ester se vydražil za 5 tisíc korun.

Letošní ročník je výjimečný. Rok 2017 je totiž rokem, kdy naše organizace slaví 25 let od svého vzniku. Proto jsme jako součást dnešního večera připravili kromě tradiční dražby také vyvrcholení putovní výstavy fotografií od Tomáše Kubelky, které zachycují dění v našich službách,“ uvedl Jiří Pitaš, ředitel organizace. Výstavu hosté shlédli v zámeckých arkádách.

Vydražené částky a s nimi velká radost byly výsledkem této charitativní akce, která spolu
s vánočními motivy ozdobila prostory pardubického zámku. Velmi úspěšné bylo také vystoupení chlapeckého sboru Bonifantes, které skvěle ladilo ke sváteční atmosféře druhé adventní neděle, a to především při závěrečné skladbě Carmina Burana od Carla Orffa s názvem O, Fortuna. Vydražená částka poputuje na obnovu vnitrobloku azylového domu v Pardubicích.

Záštitu nad benefičním večerem převzal senátor PČR Ing. Petr Šilar, radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a náměstek primátora města Pardubice Mgr. Jakub Rychtecký.

Pomáháme vstát, tak zní motto organizace SKP-CENTRUM, o.p.s., která je největším poskytovatelem sociálních služeb v Pardubickém kraji. Mezi cílové skupiny společnosti patří rodiny s dětmi, senioři
i osoby bez přístřeší.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.12.

Výstavba vedení vysokého napětí na Poličsku začne již příští rok

Společnost ČEZ Distribuce v současné době dokončuje poslední majetkoprávní záležitosti a plánuje výstavbu vedení v délce 28 kilometrů mezi lety 2018 až 2019.

Společnost celý článek
12.8.

HZS Pardubického kraje zprovoznil k přetrvávajícímu suchu informační linku

Nařízení také omezuje vjezd motorovým vozidlům do lesů, ale také na polní cesty či suché travní porosty. Nesmí se také odebírat voda ze zdrojů pro hašení požárů k jiným účelům ani používat zábavnou pyrotechniku a podobné výrobky.

Společnost celý článek
1.2.

Topoly u arény musí ustoupit plynu

„Stromy jsou v těsné blízkosti plynovodu a při výkopových pracích bude zasaženo do jejich kořenového systému.

Společnost celý článek
5.6.

Do divadla nejvýhodněji se sezónní abonentkou!

Divadlo do hlediště zve i vysokoškolské studenty, pro které znovu otevírá speciální abonentní skupinu V (vysokoškoláci), která obsahuje tři tituly – mysteriózní thriller Jméno růže, bláznivou komedii A je to v pytli! a legendární muzikál Balada pro banditu. Bonusem k předplatnému je výměnný kupón určený na libovolné představení z repertoáru pardubického divadla hrané na Malé scéně ve dvoře. Navíc je pro vysokoškolské abonenty připravena akce Poznejte Malou scénu, v rámci které mohou studenti i po vyčerpání kupónu navštívit jakékoli představení domácího souboru a vybraná dovozová představení na Malé scéně ve dvoře za symbolickou cenu 40 Kč! Stačí se jen v předprodeji prokázat abonentkou.

Společnost celý článek
27.5.

Mladí z Pardubicka mohou získat peníze od Vodafone

V minulém kole se do finále grantového programu Vpohybu probojovaly v Pardubickém kraji tři skupiny mladých lidí.

Společnost celý článek
23.3.

Chrudim propojí vinařství s Muzeem barokních soch

Letošní turistickou sezónu v nedávno otevřeném Muzeu barokních soch zahájí netradiční akce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting