Zdeněk Izer vydražil v Pardubicích téměř 130 tisíc

14.12.

Zdeněk Izer vydražil v Pardubicích téměř 130 tisíc

123 500 Kč. To je výsledek benefičního večera pro SKP-CENTRUM, o.p.s., aneb benefiční dražby, ve které se v neděli 10. prosince 2017 dražila  díla významných českých umělců.

Do dražby se zapojili nejen partneři a příznivci organizace, ale také lídři českých firem
a zájemci o umění. Více než 60 hostů se mohlo ucházet o 17 uměleckých děl – mezi nimi například
o plastiku Darji Čejkové, Madonu sochaře Františka Bálka, litografii Kurta Gebauera anebo grafický list herečky Blanky Bohdanové.

Největší odezvu sklidilo dílo Míly Fürstové, české malířky a grafičky, která dlouhodobě žije
ve Spojeném Království. Mezi její díla patří například obal hudebního alba Ghost Stories anglické skupiny Coldplay. Autorčina grafika s názvem Motherhood III. se vydražila za 30 tisíc korun. Přítomné dámy také ocenily paličkovaný šperk Jiřiny Rejentové, žamberecké krajkářky.  Její náhrdelník Ester se vydražil za 5 tisíc korun.

Letošní ročník je výjimečný. Rok 2017 je totiž rokem, kdy naše organizace slaví 25 let od svého vzniku. Proto jsme jako součást dnešního večera připravili kromě tradiční dražby také vyvrcholení putovní výstavy fotografií od Tomáše Kubelky, které zachycují dění v našich službách,“ uvedl Jiří Pitaš, ředitel organizace. Výstavu hosté shlédli v zámeckých arkádách.

Vydražené částky a s nimi velká radost byly výsledkem této charitativní akce, která spolu
s vánočními motivy ozdobila prostory pardubického zámku. Velmi úspěšné bylo také vystoupení chlapeckého sboru Bonifantes, které skvěle ladilo ke sváteční atmosféře druhé adventní neděle, a to především při závěrečné skladbě Carmina Burana od Carla Orffa s názvem O, Fortuna. Vydražená částka poputuje na obnovu vnitrobloku azylového domu v Pardubicích.

Záštitu nad benefičním večerem převzal senátor PČR Ing. Petr Šilar, radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a náměstek primátora města Pardubice Mgr. Jakub Rychtecký.

Pomáháme vstát, tak zní motto organizace SKP-CENTRUM, o.p.s., která je největším poskytovatelem sociálních služeb v Pardubickém kraji. Mezi cílové skupiny společnosti patří rodiny s dětmi, senioři
i osoby bez přístřeší.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.11.

Jaké projekty lze uplatnit v rámci OP Životní prostředí

V oblasti školství to je pět záměrů, v oblasti sociálních věcí jeden projekt.

Společnost celý článek
24.1.

Muzeum v přírodě Vysočina i po změně zřizovatele zajistí pro kraj tradiční lidovou kulturu

„Pardubický kraj si jako jediný v republice nechává už od roku 2003 zajišťovat oblast tradiční lidové kultury namísto svých příspěvkových organizacích v kultuře odborníky, kteří se této oblasti dlouhodobě a systematicky věnují ve skanzenu Veselý Kopec a v Betlému Hlinsko. Proto nás nyní zajímá, jakým způsobem po těchto změnách budeme ve spolupráci pokračovat,“ konstatuje Línek.

Společnost celý článek
19.4.

TECHNOhrátky v Chrudimi přivítaly 5000. žáka

Na jubilanta čekaly zajímavé ceny v podobě knihy, sady nářadí a přenosné nabíječky od organizátorů, krajské Hospodářské komory i vedení SPŠ Chrudim. Zajímavostí je, že přesně před rokem pořadatelé TECHNOhrátek v SPŠ Chrudim registrovali také 3000. školáka.

Společnost celý článek
23.4.

AFI Palác vítá jaro novými obchody

Do AFI Paláce se stěhují nové prestižní značky. Na své si přijdou třeba milovníci módy a obuvi, ale také nábytku nebo potravinových doplňků pro sportovce.

Společnost celý článek
26.2.

Krajské zastupitelstvo rozhodlo o sloučení dětských domovů v Horní a Dolní Čermné

Nástupnickou organizací se k 1. dubnu 2013 stane Dětský domov Dolní Čermná.

Společnost celý článek
27.1.

Krajské sdružení dobrovolných hasičů získá půl milionu na svoji činnost

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila poskytnutí dotace pro Krajské sdružení hasičů Pardubického kraje v hodnotě půl milionu korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting