Zděšení na chodníku před azylovým domem!

28.5.

Zděšení na chodníku před azylovým domem!

Zděšení na chodníku před azylovým domem!

V pátek 25. května 2007 požádala zaměstnankyně pardubické nemocnice Městský azylový dům pro muže o součinnost při hygienické očistě pacienta. Službu konající sociální pracovnice azylového domu souhlasila, neboť dům zázemí pro osobní hygienu bezdomovců běžně poskytuje. „Na korbě nákladního vozidla byl za asistence policie technickým personálem nemocnice přivezen zjevně nemocný muž se zahnívajícími dolními končetinami, z nichž vylézali červi,“ sdělila Ivana Fajmonová, sociální pracovnice azylového domu. „Odmítla jsem jej přijmout k osprchování, protože azylový dům není zdravotnickým zařízením a muž zjevně vyžadoval lékařskou péči a odbornou zdravotnickou pomoc. Během diskuse nechal personál nemocnice muže ležet na chodníku jako kus nábytku,“ pokračuje Ivana Fajmonová. A dodává: „Policie ČR přivolala záchrannou lékařskou službu, ta muže odmítla naložit, ponechala jej na chodníku a problém byl dále diskutován. Nakonec byl muž opět naložen na korbu nákladního vozidla a technickým personálem nemocnice transportován neznámo kam,“ Azylový dům pro muže je provozován občanským sdružením SKP-CENTRUM. Jeho předseda Jan Vojvodík podá v pondělí 28. května trestní oznámení na osádku sanitního vozu lékařské záchranné služby, která v inkriminovaný pátek neposkytla pomoc ani nevyšetřila muže bezmocně ležícího na chodníku, Současně podá i trestní oznámení na lékaře, který vydal zaměstnancům nemocnice pokyn k přepravě tohoto muže na otevřené ložné ploše nákladního vozidla. Zašle rovněž stížnost úřadu ombudsmana. „Nejsem žádný zanícený bojovník za lidská práva, považuji se spíše za pohodlného člověka. Dokážu pochopit nechuť posádky sanitky záchranné služby k převozu zapáchající lidské trosky. Nehodlám se ale smířit s pokusem lékaře vnutit člověka v tomto stavu do péče azylového domu, který nedisponuje zdravotnickým personálem, s pokusem vyvézt ho za bránu nemocnice jako odpad na ložné ploše nákladního vozidla a za doprovodu technického personálu“ uvádí Vojvodík. „Můj sedmiletý syn si zvykl na existenci bezdomovců, které potkává v okolí nádraží. Jaké otázky by mi asi položil, kdyby byl v pátek svědkem toho, jak muži v červených záchranářských stejnokrojích se žlutým pruhem nezúčastněně debatují nad mužem zhrouceným na chodníku, s ponožkami přirostlými k nohám, obklopeném červy a snaží se personálu azylového domu vysvětlit, že muž je vlastně zdravý? Podat trestní oznámení je někdy otázkou principu,“ dodává Vojvodík. Policie zase, jak uvedla její mluvčí Jitka Vavřinová, zkoumá, zda se řidič nákladního auta, který bezdomovce vezl na korbě nedopustil dopravního přestupku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.11.

Pardubice se oblékají do vánočního hávu

Během dvou týdnů, do první adventní neděle, musí zaměstnanci Služeb města Pardubice (SmP) ještě ozdobit celkem 21 stromů.

Společnost celý článek
17.2.

Moravská Třebová získala stříbro

Certifikát platí tři roky, nicméně každý rok proběhnou průběžné kontroly certifikačním orgánem.

Společnost celý článek
22.8.

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

Svoji rezignaci předložil Martin Prorok radě města na jejím jednání v úterý 19. srpna.

Společnost celý článek
5.5.

Festival Svojšice zveřejnil kompletní letošní line-up

Festival Svojšice 2017 Termín festivalu: pátek 16. června 2017 Místo konání: letní areál Svojšice u Pardubic

Společnost celý článek
8.6.

Koprovka s vizáží mýdlové bubliny nebo mojito ve rtěnce? To je molekulární gastronomie, kterou najdete na BOSCH FRESH FESTIVALU!

Tento styl, který chápeme převážně jako moderní způsob přípravy jídel, využívá běžné čerstvé suroviny společně s chemickými postupy. Pracuje s chemickými látkami a prostředky, které se standardně používají například pro konzervaci potravinových surovin nebo jejich úpravu. Nejde tedy o znehodnocení jídla chemikáliemi, ale pouze o úpravu pokrmů, která má za cíl vytvořit netradiční stravu. Typickým prostředkem v molekulární kuchyni je změna skupenství surovin.

Společnost celý článek
2.5.

O zdravotnictví debatovali u kulatého stolu

Z jednání vyplynulo, že ředitelům nemocnic nejvíce komplikují situaci odlišné požadavky jednotlivých zdravotních pojišťoven.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting