Zdravotně znevýhodnění na trh práce

26.4.

Zdravotně znevýhodnění na trh práce


Nový projekt neziskové organizace CEDR Pardubice o.p.s., se zaměřuje na integraci osob se zdravotním znevýhodněním na trh práce, které mají dlouhodobě omezenou možnost zvyšování kvalifikace a malou sebedůvěru při hledání uplatnění na odborných pozicích. Projekt bude realizován od 15. 4. 2013 do 15. 4. 2015 v Pardubicích a vznikne díky němu 12 nových pracovních míst v oboru správa a provoz e-shopu a hospodyně.

„Díky projektu Vzděláváním k integraci, který je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, budou účastníci motivováni k získání zaměstnání, jeho udržení a dalšímu profesnímu vzdělávání. Budou mít také možnost zvýšit si svoji kvalifikaci a osvojit si praktické dovednosti k výkonu prací v oborech hospodyně a správa a provoz e-shopu.“ řekl Jiří Pitaš, ředitel organizace.

Společnost CEDR Pardubice, o.p.s. poskytuje sociální služby pro osoby duševně nemocné, snaží se zkvalitnit jejich život, pomáhat jim v integraci do společnosti a překonat problémy spojené s nemocí. Zároveň provozuje chráněné dílny, ve kterých zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním a osoby s různým stupně invalidity, čímž pomáhá k jejich uplatnění na trhu práce.

Po celou dobu projektu bude jeho účastníkům poskytováno pracovní a sociální poradenství, v rámci kterých jim bude poskytnuta potřebná podpora a pomoc při zprostředkování vhodného pracovního uplatnění.

Bližší informace o projektu včetně informací o přihlášce do projektu Vám poskytne uvedená kontaktní osoba.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.11.

Nemocnice Královéhradeckého kraje jsou uzavřeny

Vedení nemocnic tak reagují na stoupající počet akutních respiračních onemocnění.

Společnost celý článek
3.4.

Přichází Pardubické hudební jaro

Fraňková připouští, že jednání s pořádající agenturou nebyla jednoduchá.

Společnost celý článek
20.4.

Odstartovala demolice bývalých Jatek

„Dlažbu v areálu ponecháme a část pod objekty směrem do ulice U Stadionu upravíme pro potřeby Olympijského parku Pardubice 2016. Jeho organizátoři využijí takto připravený pozemek k aktivitám, které v rámci programu parku v této lokalitě naplánovali. Terénní úpravy a takzvané svahování provedeme jen směrem k Tyršovým sadům,“ uvedl správce Nadace pro rozvoj města Pardubic Jiří Čáň. Podle jeho předpokladů potrvají práce na úvodní etapě demolice do konce června a přijdou zhruba na 6 milionů korun.

Společnost celý článek
28.11.

Východní Čechy zaujaly na veletrhu v Lipsku možnostmi kempování

Tento veletrh je zacílen hlavně na aktivní turisty a zájem na naší expozici to potvrdil. „Lidé, kteří přicházeli k našemu stánku, se zajímali především o cykloturistiku, běžnou turistiku a kempování.

Společnost celý článek
17.12.

Třebovským opilcům se situace zhorší

Městská policie tak vykáže osoby s alkoholem z parku, náměstí, Křížového vrchu, z okolí škol, zdravotnických zařízení ..

Společnost celý článek
25.2.

Služebna městské policie se stěhuje do nemocnice

Zdravotnické zařízení poskytlo strážníkům, kteří slouží, místnost ve vrátnici. Přestupky tak strážníci mohou řešit na místě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting