Zdravotně znevýhodnění na trh práce

26.4.

Zdravotně znevýhodnění na trh práce


Nový projekt neziskové organizace CEDR Pardubice o.p.s., se zaměřuje na integraci osob se zdravotním znevýhodněním na trh práce, které mají dlouhodobě omezenou možnost zvyšování kvalifikace a malou sebedůvěru při hledání uplatnění na odborných pozicích. Projekt bude realizován od 15. 4. 2013 do 15. 4. 2015 v Pardubicích a vznikne díky němu 12 nových pracovních míst v oboru správa a provoz e-shopu a hospodyně.

„Díky projektu Vzděláváním k integraci, který je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, budou účastníci motivováni k získání zaměstnání, jeho udržení a dalšímu profesnímu vzdělávání. Budou mít také možnost zvýšit si svoji kvalifikaci a osvojit si praktické dovednosti k výkonu prací v oborech hospodyně a správa a provoz e-shopu.“ řekl Jiří Pitaš, ředitel organizace.

Společnost CEDR Pardubice, o.p.s. poskytuje sociální služby pro osoby duševně nemocné, snaží se zkvalitnit jejich život, pomáhat jim v integraci do společnosti a překonat problémy spojené s nemocí. Zároveň provozuje chráněné dílny, ve kterých zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním a osoby s různým stupně invalidity, čímž pomáhá k jejich uplatnění na trhu práce.

Po celou dobu projektu bude jeho účastníkům poskytováno pracovní a sociální poradenství, v rámci kterých jim bude poskytnuta potřebná podpora a pomoc při zprostředkování vhodného pracovního uplatnění.

Bližší informace o projektu včetně informací o přihlášce do projektu Vám poskytne uvedená kontaktní osoba.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.6.

Kraj vyčká se změnami ve školství do reformy financování

Z dosavadních modelových příkladů financování zpracovaných ministerstvem totiž vyplývá výrazný negativní ekonomický dopad především na střední školství, a tím i na rozpočet kraje jakožto zřizovatele.

Společnost celý článek
1.7.

Pardubičtí schválili zásady pro prodej bytů

Byty budou prodávány pouze fyzickým osobám – nájemcům bytů v domě jejichž jsou nájemci, do osobního vlastnictví.

Společnost celý článek
17.7.

Válkou zničená Hrabyně ve Slezsku znovu ožila i díky velké pomoci Hradce

V roce 1946 byla vyhlášena celorepubliková akce „Budujeme Slezsko“ a jednotlivá města v Čechách a na Moravě, která neutrpěla válečné škody, posílala pomoc postiženému Slezsku. Výzva měla obrovský ohlas, ale protože veškerá pomoc šla centrálně přes v Ostravu, zejména u materiálních darů se její přerozdělování velmi komplikovalo.

Společnost celý článek
16.3.

Další kolo soutěže Vesnice roku začíná

Obec, která se bude chtít do soutěže přihlásit, musí podat přihlášku do 27. dubna 2007.“

Společnost celý článek
25.8.

Ujížděl policistům na motorce

Údajně měl nesmyslně zrychlovat a zpomalovat, v obci jet neúměrně rychle a mimo obec zase pomalu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting