Ze společného lupu se dlouho neradovali

13.6.

Ze společného lupu se dlouho neradovali

Ze společného lupu se dlouho neradovali

        Díky všímavosti strážníků městské policie byli ve čtvrtek v ranních hodinách zadrženi ve Svitavách tři muži, kteří měli odcizit motorovou naftu a autobaterie ze zaparkovaných nákladních automobilů. Přivolaná policejní hlídka převezla údajné pachatele k výslechu na obvodní oddělení. Během vyšetřování vyšlo najevo, že muži ve věku 20, 32 a 17 let se měli dopustit trestné činnosti ve více případech, a to v období od 21. dubna do 9. června letošního roku. Protiprávní jednání měli páchat na Svitavsku, Poličsku, Moravskotřebovsku. V zorném poli jejich zájmu byly vždy akumulátory a v jednom případě i nafta.           Včera v podvečer si dva muži vyslechli obvinění ze spáchání přečinu krádeže, dílem dokonané a dílem ve stádiu pokusu, poškození věci v části ve spolupachatelství a jeden z obviněných jednal i samostatně. Mladistvý pachatel převzal obvinění z provinění krádeže a poškození cizí věci. Celková škoda, kterou způsobili byla vyčíslena na částku téměř 94 tisíc korun. Případ nadále vyšetřují svitavští kriminalisté.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.12.

Ministr Vondra navštívil Vojenskou střední školu

Podle Vondry má vojenská střední škola své nezastupitelné místo v systému vzdělávání.

Společnost celý článek
18.8.

Přírodě vraky nesluší

Za likvidaci kompletního vozidla, které majitel sám do sídla společnosti přiveze mu Služby města Pardubic vyplatí 600,- Kč.

Společnost celý článek
18.11.

Policie vás žádá: pomozte objasnit vraždu

Na sobě měl mít hledaný tmavou bundu, pravděpodobně s šedým zdobením, a tmavé kalhoty, na zádech pak batoh.

Společnost celý článek
27.11.

Na radnici začíná stěhování

Na pardubické radnici začíná velké stěhování. Do konce roku musí být jižní křídlo historické budovy na Pernštýnském náměstí prázdné, v lednu v něm začnou pracovat řemeslníci. Kvůli havarijnímu stavu budovy projde sídlo politického vedení města rozsáhlou rekonstrukcí. Úředníci i samospráva, kteří zde sídlí, budou zhruba půl roku pracovat v náhradních prostorách.

Společnost celý článek
8.10.

Pardubický kraj navštívil pan Charles Fries

Spolupráce Pardubického kraje s regionem Centre je založena na konkrétních projektech.

Společnost celý článek
17.5.

Městys České Heřmanice nechal na lesním pozemku nelegálně uložit 260 m3 odpadu. Dostal pokutu 100 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany lesa v Hradci Králové uložili pokutu 100 tisíc korun městysu České Heřmanice na Pardubicku. Ten nechal dočasně uložit na svém lesním pozemku v katastrálním území Chotěšiny odpad a umožnil uložení odpadu také obyvatelům městyse. K využívání lesního pozemku k jiným účelům než pro plnění funkcí lesů však obec neměla povolení a dopustila se tak porušení zákona.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting