Ze společného lupu se dlouho neradovali

13.6.

Ze společného lupu se dlouho neradovali

Ze společného lupu se dlouho neradovali

        Díky všímavosti strážníků městské policie byli ve čtvrtek v ranních hodinách zadrženi ve Svitavách tři muži, kteří měli odcizit motorovou naftu a autobaterie ze zaparkovaných nákladních automobilů. Přivolaná policejní hlídka převezla údajné pachatele k výslechu na obvodní oddělení. Během vyšetřování vyšlo najevo, že muži ve věku 20, 32 a 17 let se měli dopustit trestné činnosti ve více případech, a to v období od 21. dubna do 9. června letošního roku. Protiprávní jednání měli páchat na Svitavsku, Poličsku, Moravskotřebovsku. V zorném poli jejich zájmu byly vždy akumulátory a v jednom případě i nafta.           Včera v podvečer si dva muži vyslechli obvinění ze spáchání přečinu krádeže, dílem dokonané a dílem ve stádiu pokusu, poškození věci v části ve spolupachatelství a jeden z obviněných jednal i samostatně. Mladistvý pachatel převzal obvinění z provinění krádeže a poškození cizí věci. Celková škoda, kterou způsobili byla vyčíslena na částku téměř 94 tisíc korun. Případ nadále vyšetřují svitavští kriminalisté.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.7.

MojeSchránka.cz spuštěna

MojeSchránka přináší uživatelům možnost kompletní a komfortní práce s datovou schránkou.

Společnost celý článek
4.7.

Se sebevraždou se pochlubil na internetu

V době oznámení navíc mladík na internetu přestal komunikovat a nezvedal ani mobilní telefon.

Společnost celý článek
18.2.

Komise asociace na Arnoštovi: kraje na zvýšené DPH spíše doplácejí

Komise se zabývala návrhem nového zákona z dílny Ministerstva financí o rozpočtovém určení daní krajů. Hovořilo se také o rozpočtech měst a obcí.

Společnost celý článek
30.6.

Hradec Králové bude mít svůj svátek vína

Jiráskovými sady bude během celého dne znít jazz, blues, jazzfolk, kytara nebo flétna. O zábavu nepřijdou ani děti. Na nově postaveném hřišti pro ně budou připraveny soutěže.

Společnost celý článek
3.5.

V Lanškrouně otevřeli nové kontaktní místo Rodinného Integračního Centra

„Chtěla bych velmi poděkovat za hojnou účast na otevření centra. Zapomenout nechci a nemohu ani na rodiče s dětmi, kteří přišli a sdíleli s námi radost z nových prostor,“ řekla ředitelka Rodinného Integračního Centra Hana Janiková.

Společnost celý článek
24.11.

„Dnes naposledy“ pro pardubický Kavkazský křídový kruh

Nové zpracování nadčasového příběhu o dvou matkách, které vedou spor o dítě, mělo v Pardubicích premiéru 20. prosince 2014, což bylo přesně pětatřicet let od předchozího nastudování. Inscenace nabídla velké příležitosti dvěma mladým hercům, čerstvým absolventům Pražské konzervatoře Veronice Mackové i Josefu Láskovi. Chudého prospěcháře Azdaka ztvárnil Ladislav Špiner. „Pro mne to byla velká výzva a postupem času jsem se do Azdaka velmi zamiloval, takže se mi po inscenaci bude stýskat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting