Ze společného lupu se dlouho neradovali

13.6.

Ze společného lupu se dlouho neradovali

Ze společného lupu se dlouho neradovali

        Díky všímavosti strážníků městské policie byli ve čtvrtek v ranních hodinách zadrženi ve Svitavách tři muži, kteří měli odcizit motorovou naftu a autobaterie ze zaparkovaných nákladních automobilů. Přivolaná policejní hlídka převezla údajné pachatele k výslechu na obvodní oddělení. Během vyšetřování vyšlo najevo, že muži ve věku 20, 32 a 17 let se měli dopustit trestné činnosti ve více případech, a to v období od 21. dubna do 9. června letošního roku. Protiprávní jednání měli páchat na Svitavsku, Poličsku, Moravskotřebovsku. V zorném poli jejich zájmu byly vždy akumulátory a v jednom případě i nafta.           Včera v podvečer si dva muži vyslechli obvinění ze spáchání přečinu krádeže, dílem dokonané a dílem ve stádiu pokusu, poškození věci v části ve spolupachatelství a jeden z obviněných jednal i samostatně. Mladistvý pachatel převzal obvinění z provinění krádeže a poškození cizí věci. Celková škoda, kterou způsobili byla vyčíslena na částku téměř 94 tisíc korun. Případ nadále vyšetřují svitavští kriminalisté.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.12.

Hej, mistře, vstaň bystře!

„Způsob provedení oblíbené pastorální mše z roku 1796 je svým způsobem ojedinělým projektem svého druhu, neboť se snaží netradičním způsobem spojit zpívaný text s jeho dějovým ztvárněním. Na jevišti se tak objeví Josef a Marie s Ježíškem, tovaryš a mistr, tři králové, pastýř, poutník a další postavy známého příběhu o zvěstování Kristova narození a příchodu pastýřů k jesličkám.

Společnost celý článek
9.2.

Vláda schválila definici sociálního bydlení

Vláda na svém pondělním zasedání schválila definici bydlení dle sociální politiky státu.

Společnost celý článek
1.4.

Hasiči denně likvidují požáry trávy

Jeden z takových požárů se odehrál například v Přelouči, kde majitel uklízel po zimě zahradu.

Společnost celý článek
30.11.

Pardubické Mladé divadelní studio LAIK nastudovalo novou pohádku

Ve veselé a zábavné pohádce plné kouzel zazní také řada písniček, které otextoval Pavel Novotný a zhudebnil Radek Škeřík.

Společnost celý článek
23.6.

Boni pueri na 16. mezinárodním festivalu Concentus Moraviae

Přestože to není obvyklé, zněl evangelickým kostelem mezi jednotlivými částmi bouřlivý potlesk.

Společnost celý článek
29.5.

Desítky malých pardubických muzikantů z Havlíčkovky si zahrály s pražským orchestrem

V neděli 20. května se na Střeleckém ostrově v Praze za velkého zájmu českého i zahraničního publika uskutečnil koncert dětského symfonického orchestru. Stodvacetihlavé těleso tvořily především děti z pražského Nadačního fondu Harmonie, jenž umožňuje hudební vzdělání zdarma pro děti z chudších rodin, nicméně významný počet žáků přidaly i Pardubice – dorazilo jich úctyhodných 37.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting