„Zebra se za Tebe nerozhlédne!“

26.9.

„Zebra se za Tebe nerozhlédne!“

KRAJ - Bezpečnost při přecházení vozovky. 
Ani na přechod pro chodce, ani na exotické pruhované zvířátko, pouze sami na sebe se musíte spoléhat při přecházení vozovky a být velmi opatrní. Auto je v tomto případě velmi nebezpečný soupeř, který může způsobit vážné, ale i smrtelné zranění. U menších chodců může na bezpečné přecházení dohlédnout jejich starší doprovod a v některých případech policista, když je zrovna nablízku.
Stále apelujeme na řidiče! Buďte k přecházejícím ohleduplnější, ale samozřejmě platí to i naopak, chodci nevymáhejte si vstupem do vozovky přednost, žádná absolutní přednost na přechodu pro chodce neplatí. Vzájemný respekt v dopravě se vyplatí.  
Od začátku školního roku dohlížejí v blízkosti frekventovaných předcházejících míst, zejména v ranních hodinách u škol, policisté a budou i nadále. V případě, že budou odvoláni k naléhavějšímu výkonu služby, už nejde spoléhat na náhodu, rozhlédnutím a ohleduplností všech účastníků silničního provozu ochráníte nejen své zdraví a život, ale i ostatních.
Tuto důležitou věc nyní v rámci projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“, zprostředkováváme pomocí pracovních sešitů (možnost ke stažení na našich webových stránkách: https://www.policie.cz/clanek/zebra-se-predstavuje-v-novem-kabatu.aspx) s mnoha preventivními radami žákům prvního stupně základních škol v celém Pardubickém kraji.
Projekt aktivně podporuje BESIP, jehož koordinátorka pro Pardubický kraj Mgr. Radka Osterová, stejně jako pracovníci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra se k nám na stanovištích pravidelně připojují. 
Veškeré preventivní rady k projektu naleznete v tomto odkaze: https://www.policie.cz/clanek/zebra-se-za-tebe-nerozhledne-262841.aspx
Více fotogragií ze stanoviť si můžete prohlédnout zde.
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.11.

Loterie Super soboty v OC Futurum opět po roce přinese výhry za více než milion

Do loterie, která bude probíhat po dobu devíti týdnů, se mohou zapojit návštěvníci královéhradeckého centra, a to po předložení paragonu za nákup v hodnotě alespoň 500 Kč, který byl vydán v období od 17. listopadu 2018 do 12. ledna 2019.

Společnost celý článek
3.3.

Začal IX. ročník GRAND Festivalu smíchu

Závěrečný Galavečer smíchu s vyhlášením výsledků festivalu již popáté natočí i Česká televize.

Společnost celý článek
10.2.

Hejtmani apelují na vládu a lékaře

Že je Česká republika na krizové scénáře připravena, oznámil totiž premiér Petr Nečas.

Společnost celý článek
29.6.

„Kuře“ pomáhá v Pardubicích

V Městském azylovém domě pro ženy a matky s dětmi financuje psací stoly a židle ve společných pokojích dětí s matkami.

Společnost celý článek
7.2.

Lidé z celé republiky půjdou do Číhoště uctít památku umučeného Toufara

Následovat bude od 13:30 prohlídka obce a Toufarovy fary „Po stopách P. Toufara“. Průvodcem poutníkům bude autor Toufarovy biografie „Jako bychom dnes zemřít měli“ a vysočinský básník Miloš Doležal. Dobové a vzpomínkové texty přednese herečka Jana Franková.

Společnost celý článek
21.6.

Plejáda cukrovinek, zákusků i nanuků již v sobotu u OC Futurum na prvním Festivalu sladkostí & zmrzliny

Mini koblížky, které vytváří pracovní příležitosti pro hendikepované. Bezodpadová káva servírovaná v oplatce. Marmelády, jež uspěly na mistrovství světa vaření marmelád.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting