Zemědělská škola centrem vzdělávání

25.1.

Zemědělská škola centrem vzdělávání

Zemědělská škola centrem vzdělávání

Střední zemědělskou školu v Chrudimi navštívila ve středu 23. ledna 2008 radní Pardubického kraje zodpovědná za školství Marie Málková. Zajímala se o současný stav školy i plány do budoucna – třeba v rozvoji školního statku či v modernizaci výuky. „Zemědělské školství je nedílnou a velmi důležitou součástí vzdělávací nabídky v našem kraji a stále více nabývá na významu. Již samotné vyučované obory na zemědělských školách jako je Ekologie a ochrana krajiny, Rostlinolékařství, Agropodnikání či Správa ochrany životního prostředí, kterou nabízí chrudimská Vyšší odborná škola, hodně napovídají,“ konstatovala Marie Málková. Konkrétně zemědělská škola se školním statkem v Chrudimi je jedním ze dvou pilířů zemědělského školství v Pardubickém kraji. Škola a statek budou napříště fungovat také jako centrum vzdělávání se zaměřením na rostlinnou výrobu. To bude nabízet možnost vzdělávání nejen žákům ze základních škol, ale například i zemědělské, ale i laické veřejnosti. Rozhodně bude mít uplatnění v celé oblasti Chrudimska. Stejně tak Střední zemědělská škola a školní statek v Lanškrouně, kde bude vzdělávací centrum zaměřené na živočišnou výrobu. „S ředitelem školy ing. Valáškem a zástupcem ředitele pro školní statek ing. Hrubým jsme proto projednávali další záměr rozvoje školního statku, potřebnou modernizaci výuky i zázemí, které je velmi důležité,“ dodala Málková, která si spolupráci školy a kraje pochvaluje. „Je vidět, že vedení školy má skutečný zájem o rozvoj a prosperitu školy, velmi dobře zvládá i ekonomiku provozu. Těší mně samozřejmě i to, že zájem o školu se stále zvyšuje,“ uzavřela radní Málková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.7.

Hasiči cvičně vyprošťovali vozidlo visící z mostu

Vyproštění osoby z havarovaného vozidla, které zůstalo viset z mostu.

Společnost celý článek
17.7.

Veřejnosti bude představena příprava strategického plánu rozvoje města

Tématem setkání bude nejen samotná strategie, ale také příprava města a jeho partnerů na zdárné využití prostředků z Evropské unie po roce 2014.

Společnost celý článek
27.2.

V parku Vinice – Stará vojenská plovárna začalo kácení

Celkovou obnovu porostů lze z velké části provést výběrem kvalitních a perspektivních jedinců z náletů. Tyto stromy byly již v terénu zaměřeny a zinventarizovány. Po vyčištění podrostu budou tyto stromy ošetřeny a nadále zapěstovány jako součást nové porostní kostry parku.

Společnost celý článek
27.9.

Svátek seniorů v Paláci Pardubice

„Jsme rádi, že se můžeme podílet na dalším ročníku oslav svátku seniorů. U nás v Pardubicích se oslavy budou konat 29. září a pro návštěvníky je v obchodním centru připraven bohatý program. Budeme rádi, pokud s námi podpoříte dobrou myšlenku a užijete si příjemné odpoledne,“ říká Jana Kocandová, marketingová koordinátorka obchodního centra Palác Pardubice.

Společnost celý článek
27.3.

Svoz odpadu a provozní doba sběrných dvorů o Velikonocích 2018

Na Velikonoční pondělí 2. 4. 2018 bude svoz komunálního i tříděného odpadu a přistavování velkoobjemových kontejnerů probíhat jako v běžný pracovní den, pouze všechny sběrné dvory zůstanou v tento den zavřené!

Společnost celý článek
25.10.

Přísně střežený objekt, rap na nádraží i vzpomínky - My Street Films zná vítězné filmy

My Street Films se během tří let své existence v České republice etabloval jako zásadní vzdělávací projekt inspirující zájemce z řad nejširší veřejnosti k tomu, aby natočili krátký film a podíleli se tak na vytváření unikátní paměti českých měst. Nyní zve na další ze svých workshopů – tentokrát se bude konat na Klinice. Od 12. listopadu bude probíhat čtyřdílný filmový workshop pod vedením dokumentaristů Vladimíra Turnera, Apoleny Rychlíkové a Terezy Reichové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting