Zemědělská škola centrem vzdělávání

25.1.

Zemědělská škola centrem vzdělávání

Zemědělská škola centrem vzdělávání

Střední zemědělskou školu v Chrudimi navštívila ve středu 23. ledna 2008 radní Pardubického kraje zodpovědná za školství Marie Málková. Zajímala se o současný stav školy i plány do budoucna – třeba v rozvoji školního statku či v modernizaci výuky. „Zemědělské školství je nedílnou a velmi důležitou součástí vzdělávací nabídky v našem kraji a stále více nabývá na významu. Již samotné vyučované obory na zemědělských školách jako je Ekologie a ochrana krajiny, Rostlinolékařství, Agropodnikání či Správa ochrany životního prostředí, kterou nabízí chrudimská Vyšší odborná škola, hodně napovídají,“ konstatovala Marie Málková. Konkrétně zemědělská škola se školním statkem v Chrudimi je jedním ze dvou pilířů zemědělského školství v Pardubickém kraji. Škola a statek budou napříště fungovat také jako centrum vzdělávání se zaměřením na rostlinnou výrobu. To bude nabízet možnost vzdělávání nejen žákům ze základních škol, ale například i zemědělské, ale i laické veřejnosti. Rozhodně bude mít uplatnění v celé oblasti Chrudimska. Stejně tak Střední zemědělská škola a školní statek v Lanškrouně, kde bude vzdělávací centrum zaměřené na živočišnou výrobu. „S ředitelem školy ing. Valáškem a zástupcem ředitele pro školní statek ing. Hrubým jsme proto projednávali další záměr rozvoje školního statku, potřebnou modernizaci výuky i zázemí, které je velmi důležité,“ dodala Málková, která si spolupráci školy a kraje pochvaluje. „Je vidět, že vedení školy má skutečný zájem o rozvoj a prosperitu školy, velmi dobře zvládá i ekonomiku provozu. Těší mně samozřejmě i to, že zájem o školu se stále zvyšuje,“ uzavřela radní Málková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.7.

Poděkování od ředitele Orlickoústecké nemocnice

Zpráva, že se Poradní sbor hned druhý den sešel a rozhodnul, je výborná a svědčí o skvělé akčnosti Pardubického kraje.

Společnost celý článek
1.11.

Krajská knihovna v Pardubicích se stane součástí největšího vědeckého festivalu v ČR

Další spojení výstavy a přednášky nese název Příběh statistiky a je tematicky zaměřeno na počátky i vývoj této vědy, a to jak v českém, tak světovém měřítku. Zájemci budou moci do této problematiky více proniknout 3. 11. díky přednášce RNDr. Evy Kačerové, Ph.D. Ta se uskuteční rovněž v 17 hodin v univerzálním sále knihovny. Obě zmíněné výstavy budou k vidění až do 6. 12.

Společnost celý článek
24.1.

Kraj podporuje zřízení stanoviště ve Skutči v prostorách města

Na území Pardubického kraje je v nepřetržitém 24hodinovém provozu celkem 25 výjezdových skupin.

Společnost celý článek
1.10.

Na Palackého třídě „vyrostla“ nová lipová alej

Dosud zde byl otevřený prostor bez žádoucího přistínění, což zejména v horkých letních měsících působilo nesnesitelně.

Společnost celý článek
19.12.

Zastupitelé Pardubic ve čtvrtek schválili rozpočet města na rok 2017.

Investičních prostředků, včetně předpokládaných získaných dotací, má město k dispozici 800 milionů korun. Z nejdůležitějších investičních aktivit, které již započaly a budou v roce 2017 dokončeny, lze uvést rekonstrukci přednádraží a spolufinancování stavby nového letištního terminálu na pardubickém civilním letišti. Z nových aktivit je to stavba nového 25 metrů dlouhého bazénu v areálu Aquacentra, budování cyklostezky z Pardubic do Dražkovic a zavádění projektu inteligentního systému řízení dopravy.

Společnost celý článek
23.6.

Vyrazte na letní nákupy do Paláce Pardubice a vyhrajte kabelku

A kam jinam vyrazit nakupovat letní oblečení než do Paláce Pardubice? Tam totiž navíc od 11. do 30. června probíhá soutěž o 20 luxusních kabelek značky Guess a dalších 1900 cen. Jak soutěžit? Stačí si jen vyzvednout hrací knížku u hostesek na infostánku, do které budete následně sbírat samolepky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting