Ženy v kokpitech

2.6.

Ženy v kokpitech

Jednou z událostí, kterou letošní ročník Aviatické pouti připomene, se stane činnost žen v kokpitech letadel. Ty pochopitelně nebudou chybět ani mezi účinkujícími, zařazenými do letového programu Aviatické pouti, která se uskuteční již tento víkend 3. a 4. června na letišti v Pardubicích.
„Začátek letového programu letošní Aviatické pouti bude patřit ženám usedajícím za řízení letadel. Jednak jsme tím chtěli připomenout stodvacáté výročí narození známé americké pilotky Amelie Erhartové, která od druhé poloviny dvacátých let uskutečnila řadu dálkových letů. Jeden z těchto letů se jí však stal osudným, když v roce 1937 během letu záhadně zmizela nad Tichým oceánem. Od té doby letos uplyne kulatých osmdesát let. Její slavný let připomene na Aviatické pouti předvedení letounu Beech C45H Expeditor, za jehož řízením usedne rovněž žena, pilotka Monika Bezděková.
Zajímavostí také je, že na Aviatické pouti se tento sedmdesát pět let starý letoun premiérově představí s českou poznávací značkou OK-BSC, jež získal letos na počátku května. Druhým letounem, představeným v tomto komponovaném bloku v pilotáži ženy, bude Boeing Stearman, který nám ve vzduchu předvede Olga Benešová. Žlutý dvouplošník vyrobený v roce 1943 i pilotka jsou z plzeňského sdružení Classic Trainers, odkud do programu přiletí ještě Stinson AT 19 Reliant Mk.IIIa. Ten bude mít v Pardubicích českou i evropskou veřejnou premiéru.
Dalším strojem se stane cvičný Harvard Mk.IIa, vystupující, opět premiérově, ve dvojici s letounem stejného typu, jenž nedávno obohatil sbírku leteckého muzea Točná. Oba stroje jsou zajímavé svým pestrým zbarvením vojenského letectva Jihoafrické republiky,“ přibližuje zajímavé stroje letošního ročníku Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.
Více informací o programu a aktualitách z příprav Aviatické pouti, která se koná na pardubickém letišti o víkendu 3. a 4. června 2017, lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.3.

Petičníci z ČSSD: Deml se před námi schoval!

Ve čtvrtek chtěli organizátoři petice proti zrušení lávky u Tesca předat archy s 6700 podpisy primátoru Demlovi. Marně.

Společnost celý článek
8.3.

Krajská justice = Na Spravedlnosti?

Vicehejtman Pardubického kraje jednal s náměstkem ministra spravedlnosti Františkem Steinerem.

Společnost celý článek
30.4.

Vychází letní číslo Turistických novin

Distribuce probíhá prostřednictvím sítě turistických informačních center v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
28.5.

Nejlepší malí sportovci jsou z České Třebové

Finálovou soutěží v úterý 27. května v Pardubicích vyvrcholily Sportovní hry mateřských škol Pardubického kraje.

Společnost celý článek
4.9.

Hejtman s Krajánky vařili hejtmanský guláš

Spolu se svými kolegyněmi a kolegy z krajského úřadu, tedy Krajánky, uvařili přítomným takzvaný Tradiční hejtmanský guláš.

Společnost celý článek
9.6.

Noční koupání s SKP-CENTREM a Zdeňkem Izerem

Výtěžek akce bude využit na podporu činnosti Domu na půli cesty a Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting