Zimní sezóna již definitivně skončila

19.4.

Zimní sezóna již definitivně skončila


Zima definitivně skončila a s tím také pro zaměstnance akciové společnosti Služby města Pardubic povinnosti vyplývající z Plánu zimní údržby. Dle jeho ustanovení končí povinnosti spojené se zimní údržbou města každoročně k 31.3. Přestože se letošní zima nechtěla tak rychle vzdát a všechny trápila ještě začátkem dubna,  patřila ke klasicky průměrným, pardubickým zimám.


Dle již zmiňovaného Plánu zimní údržby, schváleného Magistrátem města Pardubic, konkrétně Odborem dopravy, udržovaly po celé zimní období Služby sjízdnost a schůdnost na 204  km vozovek a 192  km chodníků a cyklostezek, 152 zastávkách MHD a 345 přechodech podchodech a nadchodech.


Vzhledem k vývoji počasí bylo od prosince 2012 do března 2013 provedeno 37 zásahů, které zmírňovaly závady ve sjízdnosti a schůdnosti na komunikacích. Nejvíce zásahů 12, bylo provedeno v únoru. Veškeré zásahy byly koordinovány s Odborem dopravy pardubického magistrátu. Dispečink zimní údržby Služeb byl vždy připraven operativně reagovat na vyžádané zásahy i v místech, které nejsou součástí Plánu zimní údržby. Zimní údržba se již tradičně nevztahuje na plochy, které nejsou majetkem Statutárního města Pardubic nebo jsou v pronájmu a v soukromém vlastnictví.


Při strojním posypu a pluhování vozovek najeli zaměstnanci Služeb přibližně 10 000 km. Údržba chodníků představovala téměř 7 000 naježděných kilometrů, přičemž každá zasahující jednotka je již standardně napojena on-line na GPS, její pohyb je monitorován a dispečink má také informace i tom zda se sype nebo pluhuje.


Zásahy spolykaly 1053 tun soli a 284 tun posypového písku, když největší spotřeba soli i písku byla v prosinci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.1.

Tři krále přivedly tři královny

Každoročním aktivním účastníkem tříkrálové sbírky je také 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Společnost celý článek
1.11.

Týden vzdělávání dospělých zahájí 5. listopadu

Smyslem akce je přiblížit možnosti celoživotního vzdělávání široké veřejnosti.

Společnost celý článek
15.11.

Žáci zahradnické a technické školy se ve světě neztratí

Vedení školy domluvilo spolupráci s partnerskými školami ve Francii, v regionu Center.

Společnost celý článek
23.1.

Dopravu budou monitorovat nové radary

Pro 12 přístrojů bude na sloupech veřejného osvětlení vybudováno 33 přípojek.

Společnost celý článek
30.1.

Jednání s železničními dopravci finišují. V únoru bude smlouvy projednávat krajské zastupitelstvo

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s majitelem společnosti LeoExpress Leošem Novotným a ředitelem společnosti pro Českou republiku a Slovensko Jakubem Svobodou o dokončení procesu uzavření smlouvy a detailním harmonogramu přípravy společnosti na zajištění železniční dopravní obslužnosti na tratích 024 a 025 od 15. prosince letošního roku. Hejtman se zajímal především o smluvní záruky pro kraj, fungování přímého spojení do Polska či jednotlivé parametry jízdního řádu.

Společnost celý článek
29.5.

Společnost přátelská rodině v Přelouči

Akce se uskuteční od 17 hodin v Galerii a vinotéce u Kotýnků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting