Živnostenské úřady ještě nemohou přijímat žádosti o příspěvek na ošetřovné

26.3.

Živnostenské úřady ještě nemohou přijímat žádosti o příspěvek na ošetřovné

Žádosti živnostníků a podnikatelů o příspěvek na ošetřovné dítěte, které nechodí do školy nebo do školky v době nouzového stavu, zatím obecní živnostenské úřady přijímat nemohou. Příslušný zákon, podle kterého mohou osoby samostatně výdělečně činné požádat o tento příspěvek po celou dobu uzavřených škol, musí ještě schválit Senát PČR, podepsat prezident republiky a následně tato zákonná norma musí vyjít ve Sbírce zákonů. Podrobné instrukce, včetně vzoru formuláře, nyní zpracovává ministerstvo průmyslu a obchodu. Živnostenský úřad proto prozatím nepřijímá žádosti o ošetřovné na dítě, neboť jim nelze v současné době vyhovět. Jakmile bude mít Magistrát města Hradce Králové k dispozici nové informace, zveřejní je na webových stránkách živnostenského úřadu, další informace k uvedeným žádostem o příspěvek OČR naleznete zde.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.11.

Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

Odborná porota vybrala nakonec 12 finalistů. Hlavní surovinou pro přípravu pokrmu je tuňák Rio Mare nebo krém Rio Mare Paté. Odborným garantem je držitel titulu Mistr kuchař Vladimír Picka. Finále proběhne 10. prosince v Praze a studenti v něm budou bojovat o ceny v hodnotě 25 000 Kč.

Společnost celý článek
5.4.

Nové místo i nový název – oblíbenou kavárnu s handicapovanou obsluhou najdete na Dukle

Mentálně a zdravotně postižení uživatelé služeb Denního stacionáře Slunečnice se dnes po dvouleté pauze znovu stali kavárníky. Hosty nově obsluhují v kavárně s názvem Slunečnice, která navazuje na velmi oblíbenou Apatyku, jež sídlila pět let na Pernštýnském náměstí. Prostory aktivačního projektu Sociálních služeb města Pardubic pro handicapované jsou nově bezbariérové a zvou nejen na kávu na novou adresu – na náměstí na Dukle do Jilemnického ulice 2226.

Společnost celý článek
11.7.

Odběry vzorků DNA ve věznicích

Policie využívá zákonné možnosti k odběru genetických vzorků především proto, aby zvýšila možnost odhalení pachatelů.

Společnost celý článek
5.3.

Město Hradec Králové ocení nadějné sportovce

Součástí vyhlášení výsledků ankety v pondělí 5. března 2018 bude tradičně bohatý doprovodný program.

Společnost celý článek
13.8.

Zastupitelé budou jednat o černé stavbě

O svolání mimořádného zastupitelstva požádalo primátora města Jaroslava Demla Sdružení pro Pardubice.

Společnost celý článek
27.11.

Komise a OLAF dál prošetřují kauzy sledované Jánem Kuciakem

Necelé dva roky po smrti slovenského novináře Jána Kuciaka, který psal o podvodech při udělování zemědělských dotací, už příslušné úřady z velké části odkryly okolnosti vraždy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting