Živnostníkem roku je perníkář, firmou roku společnost Příhoda z Hlinska

16.9.

Živnostníkem roku je perníkář, firmou roku společnost Příhoda z Hlinska

Z deseti finalistů vybírala porota soutěže GE Money Bank Živnostník roku 2013 v Pardubickém kraji a Vodafone Firma roku 2013 v Pardubickém kraji. V soutěži pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického nakonec zvítězil pardubický perníkář Pavel Janoš a hlinecká firma na tkaninová potrubí do vzduchotechnických zařízení Příhoda. Za společenskou odpovědnost byla oceněna firmy ACE Trade.


      Členkou poroty byla i radní Pardubického kraje pro majetek a investice Ludmila Navrátilová, která v úvodu slavnostního večera řekla: „Dlouho jsem se pohybovala v podnikatelské sféře a často jsem měla pocit, že to je v poslední době čím dál horší. Ale teď vidím, že tomu zdaleka tak není. Je tady mnoho úspěšných firem, které se prosazují i na zahraničních trzích a jdou ve stopách baťovského podnikání. Máme tu i pěkné příklady společenské odpovědnosti firem a já věřím, že tyto hodnoty budou brzy patřit k samozřejmosti při podnikání. Přeji vám všem mnoho dalších úspěchů a gratuluji vám.“


     Vítězný perníkář Pavel Janoš navázal na tradici svého otce a s dojetím v hlase na něj také při vyhlášení soutěže zavzpomínal. Jeho kultivovaně ozdobené perníčky ochutnaly už mnohé významné osobnosti. „Tluče mi perníkové srdce, vždyť jsem si jen odskočil od plotny a teď tohle,“ pobavil ostatní soutěžící a hned rozdával z kapsy malá perníková srdíčka. V závěsu za ním skončil výrobce dřevěných hraček Zdeněk Bukáček z Krouny a místě třetím malíř pokojů Michal Bedrníček. Celkem se o titul v kraji ucházelo 221 podnikatelů.


     Velká konkurence 211 soutěžících byla i mezi firmami. Vítězná společnost Příhoda má zajímavý výrobní program, který majitel Zdeněk Příhoda s nadsázkou popsal jako díry v textilu. Jde o tkaninová potrubí pro vzduchotechniku. Ve firmě je nyní na 120 lidí a 90 procent výroby jde na export. V Německu jsou dokonce jedničkou na trhu. Druhé místo obsadila firma IMS – Drašar z České Třebové, kde se stovka zaměstnanců zabývá výlisky z plastu pro automobilový průmysl. Na třetím místě skončila svitavská firma SVITAP s různorodým výrobním programem, kde výraznou exportní komoditou jsou přístřešky pro karavany, plachtoviny a vojenské stany.


     Společensky odpovědná firma ACE Trade obchoduje se surovinami pro chemický průmysl a za 6 milionů korun vybudovala laboratoř, kde nabízí praxe studentům čtyř vysokých škol a rozvíjení projektů mladých vědců.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.11.

Na Fakultu ekonomicko-správní začíná Týden teorie a praxe v ekonomice

Stěžejním tématem pětidenního přednáškového cyklu je propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání. Celotýdenní akce umožní především studentům navštívit téměř třicet pět různých přednášek z oblasti ekonomie. Na nich vystoupí jak odborníci z českých i slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, tak úspěšní představitelé ekonomické praxe.

Společnost celý článek
19.1.

Kraj v žambereckém Albertinu opravil střechu. Nyní zrekonstruuje čistírnu

Náklady na tuto stavbu činily zhruba jedenáct milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který s vedením zařízení a zdravotníky hovořil také o celkové situaci v krajském zdravotnictví a plánovaných investicích, které Pardubický kraj v tomto volebním období plánuje.

Společnost celý článek
27.5.

Bambiriáda v Pardubickém kraji slaví desáté výročí

Nad akcí, kterou podporuje Pardubický kraj, přijala záštitu radní Jana Pernicová a její zakladatel v kraji Roman Málek.

Společnost celý článek
6.1.

Spalovna v Rybitví - podruhé

Postoj krajské samosprávy ani jednotlivých členů rady se k problematice spalování nebezpečných odpadů v Pardubicích nezměnil.

Společnost celý článek
2.12.

Pozor na falešné kontrolory

VAK vylučuje možnost, že by šlo o jeho zaměstnance. Tito lidé, kteří se snaží využít důvěřivosti lidí, nejen, že porušili nařízení, které ve městě zakazuje veškerý podomní a většinu pouličního prodeje, ale zřejmě se také dopustili trestného činu tím, že se vydávali za pracovníky VAKu.

Společnost celý článek
7.12.

Songfest.cz uvítá v únoru rok Psa pestrým programem

Ve středu 14. února v Divadle Drak absolvuje svůj premiérový autorský koncert nevidomá klavíristka a zpěvačka Ráchel Skleničková v doprovodu s Annu Malinarikovou, která zahraje na housle. Festivalovým večerem provází zpěvačka, stejně jako o den později, ve čtvrtek 15. února, v Domě hudby v Plzni, kde na pódiu přivítá Hlas kontra Bas, unikátní projekt vynikající zpěvačky Ridiny Ahmedové a kontrabasisty Patra Tichého. Ve středu 21. února v Eurocentru v Jablonci nad Nisou vystoupí Alikvótní sbor Spektrum s Karlem Kekešim.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting