Životní podmínky 2012 – výběrové šetření v domácnostech

24.2.

Životní podmínky 2012 – výběrové šetření v domácnostech

Životní podmínky 2012 – výběrové šetření v domácnostech

   Český statistický úřad organizuje v roce 2012 v souladu se zákonem výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice – EU-SILC 2012 (Životní podmínky 2012). Toto šetření navazuje již na předchozí ročníky. Smyslem zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci v celkem třiceti evropských zemích. Dalším cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.    Šetření se uskuteční na území celé České republiky v 10 712 domácnostech, z nichž se 7 112 zúčastnilo šetření již v předchozích letech. Všechny domácnosti byly do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru počítačem.    Vlastní šetření proběhne od 25. února do 13. května 2012 prostřednictvím speciálně vyškolených tazatelů. Budou do něj zahrnuty všechny osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště.    Pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele a příslušným pověřením, které je ve spojení s občanským průkazem opravňují k provedení šetření Životní podmínky 2012 (vydá jim je Krajská správa ČSÚ), nebo průkazem zaměstnance ČSÚ. Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů a získaná data jsou důsledně chráněna podle přísných požadavků zákona č. 89/1995 Sb. o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, a podle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Všichni pracovníci zúčastnění na zjišťování a procesu zpracování jsou vázáni mlčenlivostí o všech šetřených skutečnostech ve smyslu §16 zmiňovaného zákona o státní statistické službě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Donátoři darovali neziskovkám skoro 10 milionů korun

Rádi podporujeme smysluplné projekty, proto se účastníme Burzy filantropie pravidelně. S některými neziskovými organizacemi spolupracujeme po celý rok.

Společnost celý článek
28.6.

Firma JASOBAL znovu nerespektovala zákaz výroby. Dostala už třetí pokutu

Firma se proti uložení pokuty i zákazu činnosti odvolala, Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a sankci potvrdilo.

Společnost celý článek
19.9.

Nejtvrdším hasičem v České republice je Lukáš Novák

V rekordním čase 4.47,23 minut zvládl všechny náročné disciplíny dvojnásobný mistr světa a šestinásobný Mistr Evropy Lukáš Novák.

Společnost celý článek
30.1.

Město vybírá lokalitu pro nový domov seniorů

V Pardubicích v současné době chybí pobytové kapacity pro seniory, kteří aktuálně potřebují celodenní péči, a žádostí o přijetí do domovů pro seniory stále přibývá. Město proto hledá lokalitu vhodnou pro výstavbou nového objektu.

Společnost celý článek
27.9.

Litomyšl hostila poslední letošní Burzu filantropie v Pardubickém kraji Pardubice

Podzimní Burza filantropie v Litomyšli přinesla zajímavé, inspirativní a všem přínosné projekty neziskových organizací. Celkem se donátorům představilo pět projektů a takzvané divoké karty padly na úrodnou půdu neziskovým organizacím - Cestou spolu, Matami

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting