Zkontrolujte si platnost svých řidičských průkazů

22.2.

Zkontrolujte si platnost svých řidičských průkazů

V dostatečném předstihu před skončením desetileté platnosti stávajícího řidičského průkazu mohou klienti požádat o nový. Ministerstvo dopravy uvádí, že přesně před deseti lety bylo v České republice vydáno nejvíce řidičských průkazů, kterým v tomto roce vyprší platnost. Právě proto i odbor dopravy královéhradeckého magistrátu žádá držitele řidičských průkazů, aby si pohlídali platnost svých dokladů a povinnou výměnu nenechávali na poslední chvíli. 
Odbor dopravy Magistrátu města Hradec Králové odbavuje v úředních dnech týdně několik set žadatelů o výměnu řidičského průkazu, kterým vyprší platnost. Zájemce může o výměnu požádat už v dostatečném předstihu před termínem, který je na dokladu uveden. „Klienti se mohou pohodlně objednávat i prostřednictvím webových stránek. S sebou musí pak žadatel přinést platný průkaz totožnosti, stávající řidičský průkaz a průkazovou fotografii o rozměru 3,5 x 4,5 cm,“ vysvětluje Petr Černohlávek, vedoucí odboru dopravy a dodává, že výměna bude v tomto případě provedena zdarma. Lhůta pro vydání nového řidičáku je dvacet dní, o výměnu lze požádat také ve zrychlené lhůtě do pěti pracovních dnů. Za toto expresní vydání však už řidiči zaplatí správní poplatek ve výši 500 korun. 
Pokud řidiči tuto zákonnou povinnost promeškají a budou řídit s řidičským průkazem, kterému vypršela platnost, vystavují se riziku pokuty za řízení bez platného řidičského průkazu. Za tento přestupek hrozí řidiči pokuta na místě do dvou tisíc korun, v případě správního řízení až 2 500 korun. 
Statistiky z celé České republiky jsou evidovány ministerstvem dopravy. „Během roku 2017 by měla postupně vypršet platnost více než 800 tisíc řidičských průkazů. Jedná se o průkazy, které byly vydány v roce 2007 s dobou platnosti na 10 let. Největší počet řidičských průkazů vyprší během března, října a listopadu roku 2017. Řidiči by si měli platnost svého řidičského průkazu pohlídat a dostatečně včas požádat o jeho výměnu, aby se vyhnuli frontám,“ uvádí na svých webových stránkách ministerstvo dopravy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.2.

Komise asociace na Arnoštovi: kraje na zvýšené DPH spíše doplácejí

Komise se zabývala návrhem nového zákona z dílny Ministerstva financí o rozpočtovém určení daní krajů. Hovořilo se také o rozpočtech měst a obcí.

Společnost celý článek
2.6.

Mobilní telefony v ČR

Podle průzkumů lidé běžně mění starý telefon za nový po 12-18 měsících.

Společnost celý článek
11.6.

Úroveň sociálního podnikání i dotační možnosti by hosté z Gruzie rádi okopírovali

Sociální podnikání v České republice má za sebou zhruba devítileté období, kdy jeho lídři hledali mantinely, ve kterých by se mohlo dobře rozvíjet. To by mělo vyústit v přijetí zákona o sociálním podnikání. Právě předání českých zkušeností by mohlo zkrátit rozjezd sociálního podnikání v dalších zemích. Získané poznatky by mohly pomoct i v partnerském regionu v Gruzii.

Společnost celý článek
11.10.

České bedýnky v Číně. I takto pomáhá podnikatelům Pardubický podnikatelský inkubátor

Pardubický startup České bedýnky navštívil na konci letních prázdnin světový veletrh NorthAsia Expo v čínském městě Changchun, kde firma několik dní prezentovala svoje produkty a regionální lahůdky české provenience.

Společnost celý článek
19.1.

Ze starých chalup budují moderní penziony

Na přestavby selských stavení a jejich modernizaci čerpají peníze z evropských operačních programů na rozvoj venkova.

Společnost celý článek
29.4.

Kraj vypoví smlouvu společnosti Oredo

V rámci odboru dopravy a silničního hospodářství si budeme moci řídit změny v jízdních řádech přímo. Je to úspornější varianta.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting