Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

26.3.

Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

Titulem nejlepších webových stránek města se v rámci krajského kola soutěže Zlatý erb 2012 mohou pochlubit v Lanškrouně. Mezi obcemi odbornou komisi nejvíce zaujal web Miřetic. Mobilní Turistický Informační Servis (MOTIS) zajistil Poličce prvenství v kategorii nejlepší elektronické služby.        Slavnostního vyhlášení již devátého ročníku krajského kola soutěže o Zlatý erb, kterou pořádá společnost Webhouse, se zúčastnili hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje Jaroslav Folprecht. „Webové stránky veřejných institucí jsou dnes důležitým kanálem pro komunikaci s občany. Zlatý erb motivuje účastníky soutěže, aby na webu poskytovaly přehledné informace a jejich vyhledávání bylo co nejrychlejší. Chtěl bych všem účastníkům poděkovat a vítězům popřát hodně úspěchů v celostátním kole,“ uvedl hejtman Radko Martínek. Pardubický kraj věnoval vítězům v jednotlivých kategoriích kvalitní multifunkční tiskárny.      Každým rokem se pravidla pro hodnocení přihlášených účastníků zpřísňují. I letos se tohoto úkolu zhostila odborná komise složená z akademických pracovníků i studentů Univerzity Pardubice. „Při posuzování webů měst a obcí se hodnotí především uživatelská přívětivost, grafické ztvárnění, ale také například zveřejňování povinných informací. U elektronických služeb je kladen důraz na užitečnost, ale také na nápaditost,“ objasnil některá z kritérií pořadatel soutěže Vít Savický. V kategorii elektronických služeb se na třetím místě umístila on-line hra „Znáte Pardubický kraj“, která zábavnou formou zvyšuje povědomí lidí o regionu. Uživatelé na slepé mapě poznávají například zajímavé turistické cíle. „Tuto hru si lidé původně mohli zahrát pouze na Dnech s Pardubickým krajem. Protože o ni byl mezi občany zájem, spustili jsme také její online verzi i na krajských webových stránkách,“ řekl hejtman Martínek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.1.

Petice proti spalovně zamířila do Senátu

Náměstek Tichý věří, že Ministerstvo životního prostředí ČR spalovnu zamítne, přesto usiluje o podporu Senátu.

Společnost celý článek
23.5.

Zloděje vystopoval policejní pes Dega

Úspěch oslavili pardubičtí kynologové, tentokrát se služebním psem jménem Dega.

Společnost celý článek
19.2.

Začíná perný rok pardubických řidičů

Motoristé by se centru v této době měli pokud možno vyhýbat. Možná jsme měli rok 2014 vyhlásit rokem cyklistů, chodců a uživatelů MHD, protože to budou letos v Pardubicích asi nejvyužívanější dopravní prostředky.

Společnost celý článek
16.10.

Prodej bytů družstvu je pro nájemníky nevýhodný

Prodejní cena byla stanovena podle technického stavu domů na 9 až 12,5 tisíc korun za metr čtvereční.

Společnost celý článek
6.11.

Sprejeři mají k dispozici volnou plochu, město jim povolilo malovat v podchodu v Pardubičkách

Město zároveň nabízí všem občanům, kteří vědí o vhodných plochách v Pardubicích, kde by se díla sprejerů vyjímala, ať svůj tip pošlou na radnici na Pernštýnském náměstí 1. Doručené tipy budou předloženy např. odborníkům z odboru hlavního architekta, odboru dopravy a oddělení kultury.

Společnost celý článek
30.10.

Nespokojení rodiče bojují za Tobiáše a Andělíny

Také maminka Tobiáše Helena Melicharová z Hradce Králové by ráda viděla jméno svého syna v kalendáři.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting