Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

26.3.

Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

Titulem nejlepších webových stránek města se v rámci krajského kola soutěže Zlatý erb 2012 mohou pochlubit v Lanškrouně. Mezi obcemi odbornou komisi nejvíce zaujal web Miřetic. Mobilní Turistický Informační Servis (MOTIS) zajistil Poličce prvenství v kategorii nejlepší elektronické služby.        Slavnostního vyhlášení již devátého ročníku krajského kola soutěže o Zlatý erb, kterou pořádá společnost Webhouse, se zúčastnili hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje Jaroslav Folprecht. „Webové stránky veřejných institucí jsou dnes důležitým kanálem pro komunikaci s občany. Zlatý erb motivuje účastníky soutěže, aby na webu poskytovaly přehledné informace a jejich vyhledávání bylo co nejrychlejší. Chtěl bych všem účastníkům poděkovat a vítězům popřát hodně úspěchů v celostátním kole,“ uvedl hejtman Radko Martínek. Pardubický kraj věnoval vítězům v jednotlivých kategoriích kvalitní multifunkční tiskárny.      Každým rokem se pravidla pro hodnocení přihlášených účastníků zpřísňují. I letos se tohoto úkolu zhostila odborná komise složená z akademických pracovníků i studentů Univerzity Pardubice. „Při posuzování webů měst a obcí se hodnotí především uživatelská přívětivost, grafické ztvárnění, ale také například zveřejňování povinných informací. U elektronických služeb je kladen důraz na užitečnost, ale také na nápaditost,“ objasnil některá z kritérií pořadatel soutěže Vít Savický. V kategorii elektronických služeb se na třetím místě umístila on-line hra „Znáte Pardubický kraj“, která zábavnou formou zvyšuje povědomí lidí o regionu. Uživatelé na slepé mapě poznávají například zajímavé turistické cíle. „Tuto hru si lidé původně mohli zahrát pouze na Dnech s Pardubickým krajem. Protože o ni byl mezi občany zájem, spustili jsme také její online verzi i na krajských webových stránkách,“ řekl hejtman Martínek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.3.

Architektonická perla Léčebných lázní Bohdaneč pavilon Gočár opět slouží klientům lázní.

Slavnostní symbolické otevření lázeňské sezóny je letos v Léčebných lázních Bohdaneč naplánováno na 3. května. Nově opravený pavilon Gočár se tak představí i široké veřejnosti, která bude mít možnost se s ním detailně seznámit mj. prostřednictvím vernisáže unikátní výstavy o historii a hodnotné architektuře tohoto skvostného pavilonu.

Společnost celý článek
22.9.

Zážitkové dopoledne na Seči - Děti obdivovaly práci Cizinecké policie a potápěčů.

Přednáška o práci Cizinecké policie, vybavení Schengenbusu a praktické ukázky, žáky velmi zaujaly.

Společnost celý článek
26.1.

Lanškrounský Big Band a Nickyho rodina

Big Band Lanškroun vystoupil jako jeden ze dvou doprovodných orchestrů na setkání studentů se sirem Nicholasem Wintonem.

Společnost celý článek
28.2.

V Poličce vystaví ilustrace Zdeňka Buriana.

. S paleontologem Josefem Augustou spolupracoval na mnoha rekonstrukcích pravěkých zvířat a prehistorických krajin. Známé jsou jeho obrazy dinosaurů, mamutů i prvních lidí. Dodnes je považován za jednoho z nejvýznamnějších ilustrátorů pravěku.

Společnost celý článek
16.5.

Budoucí záchranáři z Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice prodělávají potápěčský výcvik a učí se záchraně životů na vodě

Ve středu 17. května se pak dvě skupiny studentů přesunou do terénu, do asi 30 kilometrů vzdálené oblasti na lom Leštinka na Chrudimsku, kde budou trénovat zkušební ponory na volné vodě. Seznámí se také s technikami uzlování a vyzkouší si navigaci a chování v krizové situaci pod vodou. Třetí skupina odjede do nedalekých Tuněchod, odkud budou sjíždět řeku Chrudimku až do Pardubic. Ve čtvrtek se skupiny vymění.

Společnost celý článek
26.7.

Zelená brána si žádá rozsáhlejší rekonstrukci

Dochází k erozi kamenů ve fasádě, nutností se stala i výměna táhel a oprava dřevěného ochozu. Ten je v současné době v havarijním stavu kvůli dřevokazné houbě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting