Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

26.3.

Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

Zlatý erb získaly Lanškroun, Miřetice a Polička

Titulem nejlepších webových stránek města se v rámci krajského kola soutěže Zlatý erb 2012 mohou pochlubit v Lanškrouně. Mezi obcemi odbornou komisi nejvíce zaujal web Miřetic. Mobilní Turistický Informační Servis (MOTIS) zajistil Poličce prvenství v kategorii nejlepší elektronické služby.        Slavnostního vyhlášení již devátého ročníku krajského kola soutěže o Zlatý erb, kterou pořádá společnost Webhouse, se zúčastnili hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje Jaroslav Folprecht. „Webové stránky veřejných institucí jsou dnes důležitým kanálem pro komunikaci s občany. Zlatý erb motivuje účastníky soutěže, aby na webu poskytovaly přehledné informace a jejich vyhledávání bylo co nejrychlejší. Chtěl bych všem účastníkům poděkovat a vítězům popřát hodně úspěchů v celostátním kole,“ uvedl hejtman Radko Martínek. Pardubický kraj věnoval vítězům v jednotlivých kategoriích kvalitní multifunkční tiskárny.      Každým rokem se pravidla pro hodnocení přihlášených účastníků zpřísňují. I letos se tohoto úkolu zhostila odborná komise složená z akademických pracovníků i studentů Univerzity Pardubice. „Při posuzování webů měst a obcí se hodnotí především uživatelská přívětivost, grafické ztvárnění, ale také například zveřejňování povinných informací. U elektronických služeb je kladen důraz na užitečnost, ale také na nápaditost,“ objasnil některá z kritérií pořadatel soutěže Vít Savický. V kategorii elektronických služeb se na třetím místě umístila on-line hra „Znáte Pardubický kraj“, která zábavnou formou zvyšuje povědomí lidí o regionu. Uživatelé na slepé mapě poznávají například zajímavé turistické cíle. „Tuto hru si lidé původně mohli zahrát pouze na Dnech s Pardubickým krajem. Protože o ni byl mezi občany zájem, spustili jsme také její online verzi i na krajských webových stránkách,“ řekl hejtman Martínek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.3.

V pátek začíná svátek sauny - Saunafest 2014

V rámci Saunafestu proběhne také druhá, mezinárodní Velká cena ČR v saunových ceremoniálech. Zde se čeští saunéři utkají o přízeň poroty s těmi nejlepšími saunéry z devíti zemí světa.

Společnost celý článek
20.3.

Představitelé Turecka uctí památku svých vojáků

Pietní akt na pardubickém hřbitově dnes připomene památku tureckých vojáků

Společnost celý článek
6.5.

Kdo si hraje, nezlobí aneb Mámo, táto, pojďte si hrát

Všechny kočárky, které na trasu vyjedou, musejí být komerčně dostupné. Tedy zakoupené, nikoli vlastnoručně vyrobené.

Společnost celý článek
6.11.

Univerzita opět připomene historický význam 17. listopadu

Oslavy státního svátku Den boje studentů za svobodu a demokracii připomínají dvě události moderních českých dějin. První se vztahuje k 17. listopadu 1939, kdy popravou devíti studentů vyvrcholily nacistické represálie vůči studentům, kteří se účastnili protinacistické demonstrace při příležitosti pohřbu Jana Opletala a tato událost se proto také připomíná jako mezinárodní den studentstva. Druhá událost se odehrála 17. listopadu 1989, kdy připomínka 50. výročí nacistických represí přerostla v demonstraci proti komunistickému režimu, která byla násilně rozehnána na Národní třídě a kterou začala sametová revoluce.

Společnost celý článek
19.7.

Vyšetřování příčin požárů má svou expozici

Každého návštěvníka jistě překvapí, jak málo stačí, aby vznikl doma požár.

Společnost celý článek
3.12.

S elektroodpadem v kraji nejlépe točí ve Skutči

Osvětová kampaň Zatočte s elektroodpadem zahrnovala komunikaci se školami i širokou veřejností.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting