Zloději se nejvíce zaměřují na rodinné domy. Praha, Ústecký a Moravskoslezský kraj jsou naopak rájem bytařů

21.2.

Zloději se nejvíce zaměřují na rodinné domy. Praha, Ústecký a Moravskoslezský kraj jsou naopak rájem bytařů

Praha, 21. února 2019 – Podle dostupných policejních statistik se zloději většinou zaměřují na rodinné domy, jak vyplývá z celorepublikových dat. Nejvíce těchto vloupání policie řešila ve Středočeském, Jihomoravském a Plzeňském kraji. Naopak v hlavním městě je situace opačná a zloději se zde zaměřují více na byty. Na jedno vloupání do rodinného domku tady připadají tři vykradené byty. Podobná situace je také v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Celkový počet vloupání za rok 2018 dosáhl škod u bytů na 104 milionů korun, u rodinných domů na 198 milionů korun. Průměrná objasněnost vloupání do bytů je 22 %, do domů pak téměř 25 %. Alarmující data ovšem hlásí Praha, kde je objasněnost vloupání do bytů jen 12 % a do rodinných domů pouze necelých 7 %. Také škody jsou zde nejvyšší ze všech regionů. Na vině je především anonymita velkého města a hustota obyvatel. Objasněnost navíc zdaleka neznamená, že poškozený získá relevantní náhradu škody.

Kuráž a drzost zlodějů je nebetyčná, nezná mezí a k vloupání i krádežím často velmi sebevědomě používají osvědčené, ale i stále nové triky. Vedle oblíbených metod, mezi něž patří především hrubá síla, ale i nové jemné metody jako je třeba bumping, jsou mezi zloději stále populárnější také převleky a další triky, které často sázejí na anonymitu větších bytových domů a neznalost sousedů. Zloději se neváhají vydávat například za řemeslníky či podomní prodejce.

Do bytů se zloději dostávají nejčastěji přes dveře, dále pak přes okna či balkóny. Na tato slabá místa by se proto lidé měli zaměřit a důkladně je zabezpečit. Jestliže totiž máte například na běžných dveřích zámkové vložky starší než deset let, je vysoce pravděpodobné, že zloději neodolají a jejich překonání mu nezabere více než několik minut či dokonce vteřin. Obecně lze doporučit, že zloději odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve třetí, lépe však ve čtvrté bezpečnostní kategorii s vložkou a kováním minimálně ve stejném standardu jako dveře samotné. U skleněných ploch, jako jsou okna, francouzské dveře či balkony, jsou pak ke zvážení alespoň bezpečnostní folie, které představují nejmenší finanční zátěž, nebo pak mříže či bezpečnostní prosklení,“ doporučuje bezpečnostní expert Ivan Pavlíček, Next.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.4.

Tajní „kontroloři“ testovali krajské úředníky

Nebojte se vyrazit na Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Společnost celý článek
20.5.

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč zahájena

Akci pořádá město Skuteč a podporuje Pardubický kraj – letos částkou 120 tisíc korun.

Společnost celý článek
7.1.

O slavnostní zahájení se postaral pěvecký sbor i jezdkyně na koních

O sváteční slovo se postaral Mons. Josef Kajnek. Přítomným zazpívala Adéla Krátká a vystoupil i chlapecký sbor Bonifantes.

Společnost celý článek
11.7.

Kraj připravuje zateplení dalších tří školních budov

Radní Pardubického kraje schválili tři nové projektové záměry na realizaci úspor energie s využitím evropských fondů u krajských škol.

Společnost celý článek
30.10.

Odkaz československých legionářů ve Francii přežívá i 101 let po vzniku samostatného státu

Francie - Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým vzdali v společně s vojenským přidělencem Armády ČR v Paříži Jaroslavem Sejpkou a představiteli Krajského vojenského velitelství Pardubice hold padlým československým vojákům nejen v první, ale také ve druhé světové válce. Nejprve navštívili jediný samostatný československý vojenský hřbitov ve Francii La Targette nedaleko Arrasu a následně se přesunuli na pařížský hřbitov Pere Lachaise. Stalo se tak den před oslavami 101. výročí od vzniku Československa.

Společnost celý článek
16.4.

Bertíci předali v Pardubickém kraji 371 274 korun

Všechny získané finanční prostředky jsou určeny na vzdělání dětí, přípravu na jejich vysněné povolání.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting