Žlutomodrá sobota Berry pro Centrum Paraple

6.9.

Žlutomodrá sobota Berry pro Centrum Paraple

Žlutomodrá sobota Berry pro Centrum Paraple

V sobotu 11. září se uskuteční akce s názvem Žlutomodrá sobota Berry pro Centrum Paraple Půjde o jízdy vlakem mezi Pardubicemi, Hradcem Králové a Skutčí pro rodiny s dětmi a doprovodným programem. Organizátorem je společnost České dráhy. Akci pro zpříjemnění soboty o druhém zářijovém víkendu spolupřipravil tým sítě elektroprodejen BERRY (www.eberry.cz). Dopravu mezi jednotlivými místy zábavného putování zajistí zvláštní vlaky Českých drah. Veškerý výtěžek ze vstupného je určen pro Centrum Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy. Bohatý program je pak pro všechny účastníky připraven na nádražích ČD ve městech Skuteč, Pardubice a Hradec Králové. Ve Skutči tak budou moci návštěvníci shlédnout výstavu speciálních vagonů ČD (konferenční, dětská herna, kinovůz, expozice odbavování na železnici v historickém vagonu), několik hudebních vystoupení, připraveny jsou soutěže pro děti, pravá venkovská zabíjačka a také práce řemeslníků. Program bude doprovázen mluveným slovem i příjemnou hudbou, z hostů vystoupí Ivan Hlas a ve dvou blocích Kmochovka – dechová hudba Kolín. V Pardubicích se dopoledne uskuteční koncert Tomáše Kluse, po obědě zde bude probíhat zábavné sportovní odpoledne s pardubickými basketbalisty a následně s hokejisty – mistry extraligy. Obě sportovní akce bude doprovázet autogramiáda. Příjemný den završí Hodina zpěvu v podání Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Program v Hradci Králové, složený z bloku písniček, soutěží pro děti i příjemného slova, zajistí moderátoři regionální redakce Rádia Blaník. Během dne dvakrát vystoupí skupina Čejka band a odpoledne proběhne rovněž autogramiáda fotbalistů prvoligového FC Hradec Králové. Pro přepravu mezi Pardubicemi a Hradcem Králové bude možné využít zvláštní parní a historické motorové vlaky; mezi Pardubicemi a Skutčí pojedou rovněž zvláštní vlaky - soupravy Regionova. Nabídka programu je bohatá, každý si může vybrat z nabízených tras zábavného putování tu, která mu nejlépe vyhovuje. V každé lokalitě je zajištěn rovněž široký sortiment občerstvení. Drobné občerstvení bude možno také pořídit ve vybraných zvláštních vlacích. Pro soutěžící děti jsou připraveny drobné dárky a prémie. Organizátoři akce doporučují rezervaci míst předem – vyberte si trasu putování, která se vám nejvíce líbí a zakupte si včas vstupenku s jízdenkou v předprodeji v osobních pokladnách ČD na hlavních nádražích v Hradci Králové a Pardubicích a dále v Chrudimi, Slatiňanech, Žďárci u Skutče a Hlinsku v Čechách. Jelikož předprodej probíhá již od začátku srpna, kapacita míst ve zvláštních vlacích je omezena a včasným nákupem si tak zarezervujete místo.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.10.

Stanovisko TIC ke skandálu na plzeňských právech

Tato situace přitom v Plzni fungovala řadu let. Selhaly kontrolní mechanismy, nebo vůbec nebyly nastaveny?

Společnost celý článek
5.12.

Na geoportálu přibyly informace pro stavebníky

Již delší čas lze v mapových podkladech geoportálu vyhledat například adresy domů ve městě, polohu sloupu veřejného osvětlení zadáním jeho čísla, umístění škol, brownfieldů a nahlédnout do havarijních plánů, hodnocení veřejných budov z hlediska bezbariérovosti, zjistit, jaká se připravují a aktuálně platí na Pardubicku dopravní omezení, jaká omezení stanovuje vyhláška o veřejném pořádku a podobně.

Společnost celý článek
8.2.

Město bude pojistkou proti ztrátě značky Zlatá přilba

Ochrannou známku Zlatá přilba, stejně jako její verzi Golden helm, si v roce 2013 zaregistrovala společnost JRM Speedway Factory, která je řadu let partnerem AMK ZP Pardubice při pořádání závodu o Zlatou přilbu.

Společnost celý článek
19.6.

Zmizelo auto, a nejen to

Ke svému údivu zjistili, že je pryč nejen auto, ale i botička.

Společnost celý článek
10.4.

Na zemědělskou premiéru do Chvaletic se chystají žáci deseti základních škol – i ze středních Čech

„Zatímco v minulém roce se uskutečnila pouze jediná akce ve střední zemědělské škole v Chrudimi, v tomto ročníku TECHNOhrátek nás čekají hned tři podobné prezentace. Rozšíření vychází z požadavku odborníků, které vzešly z loňského diskusního setkání na téma zemědělského školství v Pardubickém kraji. Kromě Chrudimi a Chvaletic představíme žákům ještě Odborné učiliště Chroustovice,“ vysvětluje Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhrátky.

Společnost celý článek
27.4.

Vítězem v TFA je mistr Evropy Lukáš Novák

Do místa klání se sjelo celkem 62 nejlépe fyzicky vybavených hasičů z celé České republiky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting