Zpěv ptáků zahájí výlety historickým autobusem

27.4.

Zpěv ptáků zahájí výlety historickým autobusem

Hned dvě zajímavé akce pořádá Klub přátel Pardubicka v první májový den, tedy již tuto sobotu 1. května. V brzkých ranních hodinách, od 6 hodin, začíná na Polákově poloostrově - na konci městečka Lázně Bohdaneč, za zdejší benzinovou pumpou - tradiční akce Vítání ptačího zpěvu. Spolu s ornitology tady budete moci pozorovat a poznávat různé ptactvo vezdejší, sledovat jeho tvar, velikost, zabarvení i hlasy. V 9 hodin pak bude pro zájemce o druhou prvomájovou akci připraven nedaleko Polákova poloostrova historický autobus, jehož cílem bude zájezd nesoucí pracovní název Autobusový výlet po stopách historie MHD v Pardubicích. V 9:30 hodin pak proběhne oficiální zahájení dopoledního autobusového výletu ze zastávky městské hromadné dopravy (MHD) na pardubické třídě Míru. Zájemcům z řad návštěvníků se naskytne možnost poznat například to, kde se nacházela první čerpací stanice pohonných hmot pro autobusy nebo kde nocovaly autobusy ještě před tím, než byl postaven areál dopravního podniku. Chybět nebude ani prohlídka trolejbusové měnírny, to vše navíc doplní odborný výklad o historii města Pardubic. Pokud dopolední výlet z jakýchkoliv důvodů nestihnete, máte ještě téhož dne možnost výjezdu odpoledního, Od 14:30 hodin se totiž celá trasa opakuje, odjíždí se opět ze zastávky MHD Třída Míru. Spolupořadatelem akcí je akciová společnost Dopravní podnik města Pardubic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.9.

V kraji máme město literatury faktu

První cenu obdržel Ivan Klíma za publikaci Moje šílené století.

Společnost celý článek
18.9.

Fakultní nemocnice Hradec Králové dokončila dovybavení komplexního cerebrovaskulárního centra

Nová moderní lůžka zlepší komfort imobilních nemocných a sníží riziko poškození kožního krytu, které kromě bolesti ohrožuje nemocné septickými komplikacemi. Krom toho usnadní i péči o nemocné ze strany ošetřujícího personálu,“ vysvětluje výhody nové techniky MUDr. Dagmar Krajíčková, CSc., která je vedoucím lékařem komplexního cerebrovaskulárního centra FN Hradec Králové a také odborným garantem dokončovaného projektu.

Společnost celý článek
16.5.

Na Jaroměřsku skončil největší záchranný archeologický průzkum v historii ČR. Archeologové hodnotí výzkum.

Terénní část největšího archeologického záchranného průzkumu v historii ČR na Jaroměřsku v souvislosti s pokračováním dálnice D11 byla k poslednímu dubnu ukončena. Vyčištěné pozemky byly předány ŘSD k pokračování dálniční stavby.

Společnost celý článek
3.6.

Den Labe

Program 5. ročníku slavnostně zahájí již ve čtvrtek večer a pokračovat bude do sobotní noci.

Společnost celý článek
30.11.

Pardubický kraj umožnil dobrovolným hasičům unikátní možnost výcviku

Podobný výcvik je v České republice unikátní. Speciálně upravený kamion vlastní německá firma, jejíž české zastoupení jej dovezlo teprve podruhé. V loňském roce byl mimo jiné představen i v Pardubicích, kde si jej však mohlo vhledem k omezenému času, vyzkoušet jen minimum zájemců.

Společnost celý článek
15.5.

S ministrem Svobodou o sociální péči a hospicu

První měsíce fungování nového systému sociální péče ukázaly, že nový zákon o sociálních službách potřebuje novelizovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting