Zpěv ptáků zahájí výlety historickým autobusem

27.4.

Zpěv ptáků zahájí výlety historickým autobusem

Hned dvě zajímavé akce pořádá Klub přátel Pardubicka v první májový den, tedy již tuto sobotu 1. května. V brzkých ranních hodinách, od 6 hodin, začíná na Polákově poloostrově - na konci městečka Lázně Bohdaneč, za zdejší benzinovou pumpou - tradiční akce Vítání ptačího zpěvu. Spolu s ornitology tady budete moci pozorovat a poznávat různé ptactvo vezdejší, sledovat jeho tvar, velikost, zabarvení i hlasy. V 9 hodin pak bude pro zájemce o druhou prvomájovou akci připraven nedaleko Polákova poloostrova historický autobus, jehož cílem bude zájezd nesoucí pracovní název Autobusový výlet po stopách historie MHD v Pardubicích. V 9:30 hodin pak proběhne oficiální zahájení dopoledního autobusového výletu ze zastávky městské hromadné dopravy (MHD) na pardubické třídě Míru. Zájemcům z řad návštěvníků se naskytne možnost poznat například to, kde se nacházela první čerpací stanice pohonných hmot pro autobusy nebo kde nocovaly autobusy ještě před tím, než byl postaven areál dopravního podniku. Chybět nebude ani prohlídka trolejbusové měnírny, to vše navíc doplní odborný výklad o historii města Pardubic. Pokud dopolední výlet z jakýchkoliv důvodů nestihnete, máte ještě téhož dne možnost výjezdu odpoledního, Od 14:30 hodin se totiž celá trasa opakuje, odjíždí se opět ze zastávky MHD Třída Míru. Spolupořadatelem akcí je akciová společnost Dopravní podnik města Pardubic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.2.

Městské lesy ve znamení výsadeb

Celkem bude v lesích města Pardubic v roce 2009 vytěženo 2.415 metrů krychlových dřevní hmoty.

Společnost celý článek
1.9.

Hejtman sledoval své hejtmanství z balonu

Podívaná na balony vznášející se nad hradem přilákala také několik tisíc lidí.

Společnost celý článek
2.8.

Dětský domov o prázdninách osiřel

Dělníci vystřídali v Dětském domově Pardubice na ulici „Ke Tvrzi“ děti. Důvodem je rekonstrukce toalet, koupelen a elektroinstalace. Pracuje se ve všech patrech 103 let staré budovy. Malí obyvatelé by se měli vrátit na začátku září.

Společnost celý článek
12.9.

Stavba obchvatu Chvaletic začne už v pondělí

V zásadě se jedná o přeložku silnice II. třídy číslo 322 mimo zastavěnou část města Chvaletic.

Společnost celý článek
20.11.

Spolupráce se školami z Balkánu stvrzena

Finální podoba tohoto projektu by měla být představena během jarní návštěvy chorvatské a černohorské strany v České republice.

Společnost celý článek
13.9.

Stavba roku 2011

Uspěly tak v konkurenci čtyřiačtyřiceti staveb, které jejich tvůrci do letošní soutěže přihlásili.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting