Zpráva o kontrolách falzifikátů provedených ČOI

19.8.

Zpráva o kontrolách falzifikátů provedených ČOI

V měsíci červenci provedli pracovníci České obchodní inspekce kontroly tržnic a kamenných obchodů se zaměřením na prosazování práv duševního vlastnictví. Celkem bylo provedeno 132 kontrol zaměřených na nabídku a prodej padělků, u 28 kontrolovaných provozoven bylo zajištěno 1.403 kusů výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví (falz) v celkové hodnotě téměř 4 miliony 657 870 tisíc korun. Ve 25 případech se dosud nepodařila kontrolovaná osoba identifikovat. V  červenci nabylo 39 správních řízení právní moci z čehož 22 správních řízení je s neznámou osobou. Hodnota uložených pokut ve správním řízení je 96 tisíc korun. „Výskyt padělků je neustále zjišťován. I po opakovaných kontrolách na tržnicích prodejci opětovně padělky doplňují, jsou však opatrnější a k nabídce vystavují méně zboží,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce. „Není neobvyklým jevem, že trhovci mají na přístupových cestách k tržnicím rozmístěny vlastní hlídky a při sebemenším podezření informují trhovce o možných kontrolách,“ dodala Jana Příhodová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.2.

Hrdiny setkání se stali Simon a Nelly

Celkem 405 tisíc korun předali představitelé Pardubického kraje ostatním složkám integrovaného záchranného systému (IZS).

Společnost celý článek
17.7.

Akce "MAKAK" pokračuje

Kriminalistům se pod tíhou předložených důkazů ke své distribuci pervitinu částečně doznal.

Společnost celý článek
24.11.

Pardubice chtějí mladé ve městě udržet i startovacím bydlením

Město modelovalo podmínky pro startovací bydlení na základě analýzy a dotazníkového šetření mezi mladými lidmi, ale čerpalo i ze zkušeností z jiných měst.

Společnost celý článek
26.4.

Město ověřuje dostupné bydlení za pomoci dotací

Na realizaci tříletého projektu navíc město získalo evropskou dotaci ve výši bezmála 8 milionů korun.

Společnost celý článek
8.2.

Chodník slávy sportovních legend

Jeho konstrukce se bude skládat z tubusu, na němž budou každoročně uvedena jména všech oceněných v anketě Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za předchozí rok, a z podstavce, na kterém budou instalována LED světla pro noční nasvícení panelu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting