Zpráva o kontrolách falzifikátů provedených ČOI

19.8.

Zpráva o kontrolách falzifikátů provedených ČOI

V měsíci červenci provedli pracovníci České obchodní inspekce kontroly tržnic a kamenných obchodů se zaměřením na prosazování práv duševního vlastnictví. Celkem bylo provedeno 132 kontrol zaměřených na nabídku a prodej padělků, u 28 kontrolovaných provozoven bylo zajištěno 1.403 kusů výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví (falz) v celkové hodnotě téměř 4 miliony 657 870 tisíc korun. Ve 25 případech se dosud nepodařila kontrolovaná osoba identifikovat. V  červenci nabylo 39 správních řízení právní moci z čehož 22 správních řízení je s neznámou osobou. Hodnota uložených pokut ve správním řízení je 96 tisíc korun. „Výskyt padělků je neustále zjišťován. I po opakovaných kontrolách na tržnicích prodejci opětovně padělky doplňují, jsou však opatrnější a k nabídce vystavují méně zboží,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce. „Není neobvyklým jevem, že trhovci mají na přístupových cestách k tržnicím rozmístěny vlastní hlídky a při sebemenším podezření informují trhovce o možných kontrolách,“ dodala Jana Příhodová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.4.

Studenti z Pardubic staví akvárium z vlnité lepenky

Tématem 11. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky je „Originální turistická atrakce (stavba) jako zviditelnění Česka v zahraničí“. Studenti mají volnou ruku pro zpracování modelu, nesmějí však zkopírovat již existující stavbu nebo turistickou atrakci. Hodnotí se originalita nápadu, neotřelá myšlenka a moderní přístup.

Společnost celý článek
28.8.

Pomozte v záchraně ústeckoorlického nádraží

Ministerstvo kultury zanovuzahájilo řízení o prohlášení budovy za kulturní památku.

Společnost celý článek
15.4.

Tradiční velikonoční zvyky v afi paláci pobaví děti i dospělé

Pro mlsouny nemůže chybět cukrová vata, malí návštěvníci dostanou na cestu domů i barevné balonky.

Společnost celý článek
9.1.

ZUŠ Open letos již potřetí. Kraj podpoří mladé umělce částkou 150 tisíc korun

Jedná se o celostátní happening základních uměleckých škol. Mezi cíle akce patří zviditelnění systému základních uměleckých škol jako moderního způsobu vzdělávání, práce a úspěchů škol na celostátní úrovni i v rámci regionů, posílení jeho respektu a komunikace směrem k veřejnosti.

Společnost celý článek
22.5.

Karlovarský festival boří bariéry. Letos dvojnásobně!

Kino bez bariér a Konto BARIÉRY – dva projekty, které na letošním 42. Mezinárodním filmovém festivalu spojí své síly.

Společnost celý článek
23.4.

Pardubický kraj je k sMLSnutí

O soutěž MLS Pardubického kraje je zájem. V letošním třináctém ročníku se přihlásilo 32 výrobců se 130 výrobky ve čtyřech kategoriích. V pětičlenné porotě zasedl i Václav Kroutil, radní odpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting