Zpráva o kontrolách falzifikátů provedených ČOI

19.8.

Zpráva o kontrolách falzifikátů provedených ČOI

V měsíci červenci provedli pracovníci České obchodní inspekce kontroly tržnic a kamenných obchodů se zaměřením na prosazování práv duševního vlastnictví. Celkem bylo provedeno 132 kontrol zaměřených na nabídku a prodej padělků, u 28 kontrolovaných provozoven bylo zajištěno 1.403 kusů výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví (falz) v celkové hodnotě téměř 4 miliony 657 870 tisíc korun. Ve 25 případech se dosud nepodařila kontrolovaná osoba identifikovat. V  červenci nabylo 39 správních řízení právní moci z čehož 22 správních řízení je s neznámou osobou. Hodnota uložených pokut ve správním řízení je 96 tisíc korun. „Výskyt padělků je neustále zjišťován. I po opakovaných kontrolách na tržnicích prodejci opětovně padělky doplňují, jsou však opatrnější a k nabídce vystavují méně zboží,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce. „Není neobvyklým jevem, že trhovci mají na přístupových cestách k tržnicím rozmístěny vlastní hlídky a při sebemenším podezření informují trhovce o možných kontrolách,“ dodala Jana Příhodová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.2.

Preventivním zrakovým vyšetřením projde letos více než 2000 dětí z pardubických mateřinek

Pleopticko ortoptická cvičení probíhají vždy v odpoledních hodinách každý všední den vyjma pátku v prostorách dětského očního oddělení Pardubické nemocnice. Cvičí se se dvěma skupinkami dětí, tyflopedky pracují denně až s 8 dětmi.

Společnost celý článek
13.9.

Oddací síň se stěhuje do budovy bývalé reálky

Od prosince, pravděpodobně do května 2018, bude oddávajícím místem, kde snoubenci mohou uzavřít sňatek bez dalších poplatků, Kašparův sál v budově bývalé reálky. Sem město po dobu rekonstrukce přesune i vítání občánků.

Společnost celý článek
17.3.

Hasiči „trénovali“ pro případ velkého lesního požáru

Letecká technika - vrtulník s bambivakem se používá zejména v členitém zalesněném terénu, špatně přístupných místech, kam se hasiči se svou technikou velmi špatně dostávají. Proto je třeba, aby byli hasiči vycvičeni na takové situace.

Společnost celý článek
20.11.

Šanci mají konečně areál Tesly i vyřešení dopravy a parkování u nemocnice

V červenci na společném setkání Pardubický kraj sdělil zástupcům města Pardubice své požadavky na parkovací místa a dopravní dostupnost areálu. Zároveň byly upřesněny zadávací podmínky pro výběrové řízení prodeje areálu Tesla Kyjevská. Tyto podmínky následně projednala jak Rada města Pardubice, tak Rada Pardubického kraje.

Společnost celý článek
4.3.

Radko Martínek jednal s představiteli krajských měst

V porovnání s menšími městy jsou krajské metropole v čerpání dotací pozadu.

Společnost celý článek
2.5.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice spolupořádá konferenci o toxikologii

„Náplň pondělní sekce je tradičně zajímavá zejména pro zástupce chemických podniků, které se musejí vyrovnávat s dopady nařízení REACH a dalších legislativních předpisů.,“ uvedl jeden ze spoluorganizátorů konference doc. Ing. Miloslav Pouzar, Ph.D. z Ústavu environmentálního a chemického inženýrství FChT.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting