Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

12.8.

Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

Lékárna pro veřejnost Pardubické krajské nemocnice, a.s. už opět slouží svým klientům a nabízí pestré spektrum sortimentu a odborných služeb. Dnes ráno byla slavnostně otevřena po rekonstrukci za účasti prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka.


„Rozdíl v komfortu pro pacienty je tu vidět na první pohled,“ prohlásil náměstek Línek po přestřižení pásky. Popřál všem zaměstnancům lékárny, aby se jim tu dobře pracovalo a dokázali vyjít vstříc všem požadavkům odborných nemocničních pracovišť i pacientům, kteří tu hledají nejen běžné, ale také speciální léky a odbornou pomoc.
„Věřím, že klienti ocení velmi příjemné prostředí v naší zrenovované lékárně, že budou spokojeni s poskytovanými službami a že se sem budou rádi vracet,“ pronesl Tomáš Gottvald, ředitel a člen představenstva Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Lékárna pro veřejnost v uplynulých dvou týdnech prošla stavebními úpravami. Došlo k demolici jedné stěny a rozšíření o sousední místnost, takže nyní disponuje prostornějším interiérem. „Rozšířil se prostor pro naše pacienty a klienty. Nové uspořádání výdejních míst umožní i lepší kontakt s lidmi a také zlepší obsluhu tělesně postižených. Jsme velice rádi, že nyní můžeme nabízet naše služby v takovém prostředí,“ uvedla Jitka Šťastná, vedoucí odboru farmacie Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Vedle stavebních úprav byla rovněž kompletně vyměněna elektroinstalace, IT technologie a také podlaha. Interiér veřejné části lékárny byl vybaven novým nábytkem a výdejními místy. „Ještě chceme pro zákazníky přidat další místa k sezení, aby měli k dispozici opravdu co nejlepší komfort,“ řekl ředitel Gottvald.


Rekonstrukce lékárny stála 665 tisíc korun, z toho náklady na stavební práce byly 285,5 tisíce korun. „Tuto část nákladů uhradí Pardubický kraj z úspor, jichž bylo dosaženo při nedávné rekonstrukci iktového centra v naší nemocnici,“ upřesnil náměstek hejtmana Roman Línek.


Ode dneška je lékárna pro veřejnost, která sídlí v těsném sousedství hlavní brány do areálu Pardubické krajské nemocnice, a.s., znovu plně v provozu. Kromě běžné otevírací doby nabízí denně do 22 hodin i pohotovostní službu, během níž výdej na recepty není zpoplatněn pohotovostním příplatkem.


Klienti mají v lékárně k dispozici široký sortiment léků předepisovaných na pracovištích Pardubické krajské nemocnice, a.s. nebo individuálně připravované léky včetně přípravy sterilních lékových forem. „Veřejnosti můžeme nabídnout rovněž profesionální poradenství v léčbě a prevenci, potravinové doplňky, potraviny pro zvláštní výživu a nutriční poradenství, dětskou výživu pro problémové novorozence, vitamíny, čaje, léčebnou kosmetiku, zdravotnické potřeby, základní obvazový materiál, inhalátory, baterie a příslušenství do naslouchadel,“ uvedla vedoucí odboru farmacie Šťastná.


Pro klienty lékárny pro veřejnost v Pardubické krajské nemocnici, a.s. nadále platí prodloužení doby na parkování zdarma z původních 30 na 60 minut. Je však nutné si při návštěvě lékárny nechat potvrdit parkovací lístek (razítko a podpis), který se poté předloží při odjezdu z areálu nemocnice na vrátnici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.6.

Den pro děti a rodinu v Hamrech se vydařil

Pracovníci azylového domu i obětaví dobrovolníci si pro návštěvníky připravili bohatý a pestrý program. Děti si mohly zasoutěžit, popovídat si s pohádkovými postavami, které znají z večerníčků, nebo vyzkoušet svou fantazii a zručnost při tvoření drobných ozdob či šperků. Maminky zase přivítaly možnost navštívit obchůdek

Společnost celý článek
22.9.

Zážitkové dopoledne na Seči - Děti obdivovaly práci Cizinecké policie a potápěčů.

Přednáška o práci Cizinecké policie, vybavení Schengenbusu a praktické ukázky, žáky velmi zaujaly.

Společnost celý článek
16.9.

Hravé odpoledne na farmě Apolenka se opět vydařilo

Sluníčko a rozesmáté tváře dětí rozzářily již podeváté areál farmy Apolenka v Pardubicích. Na programu krajského dne pro rodinu, který se uskutečnil ve středu 11. září, byly nejen poznávací soutěže a tvořivé hry pro všechny věkové kategorie dětí, ale také projížďky na koních, hudební a taneční vystoupení, ukázky dravců, hasicí techniky i kovářského řemesla. Letošní vítanou novinkou se stala závěrečná venkovní jóga pro rodiče a děti.

Společnost celý článek
27.4.

Být viděn. Takové je motto Dne silniční bezpečnosti v Pardubickém kraji Náměstek Jaromír Dušek rozdával reflexní pásky dětem v Lipolticích

Den silniční bezpečnosti se ale neodehrával jen v Lipolticích. Náměstek hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek vyrazil i na pardubické hlavní nádraží, na místo s velkou koncentrací lidí všech věkových kategorií. I tady s lidmi o silniční bezpečnosti diskutoval a rozdával reflexní pásky.

Společnost celý článek
10.4.

Koupí Šmidberský většinu akcií HC Moeller?

Zájemcům, jejichž nabídku Zastupitelstvo města Pardubic dne 23. dubna odmítne, bude částka vrácena nejpozději 25. dubna 2008.

Společnost celý článek
17.9.

Do Pardubic se stěhují letadla ze Kbel

Do Pardubic je technika deportována postupně tak, aby s ní piloti a technici mohli plnit své úkoly od 16.září.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting