Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

12.8.

Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

Lékárna pro veřejnost Pardubické krajské nemocnice, a.s. už opět slouží svým klientům a nabízí pestré spektrum sortimentu a odborných služeb. Dnes ráno byla slavnostně otevřena po rekonstrukci za účasti prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka.


„Rozdíl v komfortu pro pacienty je tu vidět na první pohled,“ prohlásil náměstek Línek po přestřižení pásky. Popřál všem zaměstnancům lékárny, aby se jim tu dobře pracovalo a dokázali vyjít vstříc všem požadavkům odborných nemocničních pracovišť i pacientům, kteří tu hledají nejen běžné, ale také speciální léky a odbornou pomoc.
„Věřím, že klienti ocení velmi příjemné prostředí v naší zrenovované lékárně, že budou spokojeni s poskytovanými službami a že se sem budou rádi vracet,“ pronesl Tomáš Gottvald, ředitel a člen představenstva Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Lékárna pro veřejnost v uplynulých dvou týdnech prošla stavebními úpravami. Došlo k demolici jedné stěny a rozšíření o sousední místnost, takže nyní disponuje prostornějším interiérem. „Rozšířil se prostor pro naše pacienty a klienty. Nové uspořádání výdejních míst umožní i lepší kontakt s lidmi a také zlepší obsluhu tělesně postižených. Jsme velice rádi, že nyní můžeme nabízet naše služby v takovém prostředí,“ uvedla Jitka Šťastná, vedoucí odboru farmacie Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Vedle stavebních úprav byla rovněž kompletně vyměněna elektroinstalace, IT technologie a také podlaha. Interiér veřejné části lékárny byl vybaven novým nábytkem a výdejními místy. „Ještě chceme pro zákazníky přidat další místa k sezení, aby měli k dispozici opravdu co nejlepší komfort,“ řekl ředitel Gottvald.


Rekonstrukce lékárny stála 665 tisíc korun, z toho náklady na stavební práce byly 285,5 tisíce korun. „Tuto část nákladů uhradí Pardubický kraj z úspor, jichž bylo dosaženo při nedávné rekonstrukci iktového centra v naší nemocnici,“ upřesnil náměstek hejtmana Roman Línek.


Ode dneška je lékárna pro veřejnost, která sídlí v těsném sousedství hlavní brány do areálu Pardubické krajské nemocnice, a.s., znovu plně v provozu. Kromě běžné otevírací doby nabízí denně do 22 hodin i pohotovostní službu, během níž výdej na recepty není zpoplatněn pohotovostním příplatkem.


Klienti mají v lékárně k dispozici široký sortiment léků předepisovaných na pracovištích Pardubické krajské nemocnice, a.s. nebo individuálně připravované léky včetně přípravy sterilních lékových forem. „Veřejnosti můžeme nabídnout rovněž profesionální poradenství v léčbě a prevenci, potravinové doplňky, potraviny pro zvláštní výživu a nutriční poradenství, dětskou výživu pro problémové novorozence, vitamíny, čaje, léčebnou kosmetiku, zdravotnické potřeby, základní obvazový materiál, inhalátory, baterie a příslušenství do naslouchadel,“ uvedla vedoucí odboru farmacie Šťastná.


Pro klienty lékárny pro veřejnost v Pardubické krajské nemocnici, a.s. nadále platí prodloužení doby na parkování zdarma z původních 30 na 60 minut. Je však nutné si při návštěvě lékárny nechat potvrdit parkovací lístek (razítko a podpis), který se poté předloží při odjezdu z areálu nemocnice na vrátnici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.9.

Silniční veletrh přilákal stovky návštěvníků

V areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje v Pardubicích se uskutečnil 6. ročník Mezinárodního silničního veletrhu.

Společnost celý článek
15.2.

Nová střecha sportovní haly v České Třebové by mohla být hotová už letos v říjnu. Škoda nepřesáhne 15 milionů korun

Jedná se o železobetonovou konstrukci, lepený vazník, ocelovou konstrukci nebo kombinaci oceli a dřevěného vazníku. S výběrem nejvhodnější varianty budeme však čekat na posudek soudního znalce,

Společnost celý článek
25.3.

VČD pořádá v sobotu Den otevřených dveří

Po zkušenostech z minulých Dnů otevřených dveří, kdy se dostavilo ohromné množství zájemců.

Společnost celý článek
26.5.

Poslední Šťastné dny Zdeny Bittlové a Martina Mejzlíka

Diváci tedy už naposledy prožijí jeden obyčejný den Winnie a Willieho, kteří spolu žijí ve značně specifickém prostředí. Široko daleko kolem nich není zhola nic, a tak mají na světě jenom jeden druhého. Každodenní činnosti a spoustu času. „Ačkoli Beckett píše experimentálním způsobem, pořád je to o nejzákladnějších lidských a mezilidských tématech – v našem případě o vztahu partnerů, kteří spolu žijí už moc dlouho,“ říká dramaturg inscenace Jan Krupa. V moderní grotesce o životě mají velké herecké příležitosti především Zdena Bittlová, které zdárně sekunduje Martin Mejzlík.

Společnost celý článek
27.5.

Opět po roce je tu Mistrovství záchranných týmů HZS Pardubického kraje a skupin zařazených do IZS

Zahájení mistrovství je plánováno na 9.45 hodin. Námětem celého mistrovství je zejména poskytnutí první pomoci a záchrana osob z vody a břehů. Osoby je nutné vyhledat v terénu, provést základní ošetření a transport pomocí motorového člunu. Dále zvládnutí techniky jízdy s motorovým člunem. Předávání zkušeností mezi jednotlivými skupinami v záchranářské činnosti.

Společnost celý článek
25.5.

Představitelé kraje v německém Bundestagu

Ve středu 23. května 2007 navštívili představitelé Pardubického kraje budovu Bundestagu v Berlíně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting