Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

12.8.

Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

Lékárna pro veřejnost Pardubické krajské nemocnice, a.s. už opět slouží svým klientům a nabízí pestré spektrum sortimentu a odborných služeb. Dnes ráno byla slavnostně otevřena po rekonstrukci za účasti prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka.


„Rozdíl v komfortu pro pacienty je tu vidět na první pohled,“ prohlásil náměstek Línek po přestřižení pásky. Popřál všem zaměstnancům lékárny, aby se jim tu dobře pracovalo a dokázali vyjít vstříc všem požadavkům odborných nemocničních pracovišť i pacientům, kteří tu hledají nejen běžné, ale také speciální léky a odbornou pomoc.
„Věřím, že klienti ocení velmi příjemné prostředí v naší zrenovované lékárně, že budou spokojeni s poskytovanými službami a že se sem budou rádi vracet,“ pronesl Tomáš Gottvald, ředitel a člen představenstva Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Lékárna pro veřejnost v uplynulých dvou týdnech prošla stavebními úpravami. Došlo k demolici jedné stěny a rozšíření o sousední místnost, takže nyní disponuje prostornějším interiérem. „Rozšířil se prostor pro naše pacienty a klienty. Nové uspořádání výdejních míst umožní i lepší kontakt s lidmi a také zlepší obsluhu tělesně postižených. Jsme velice rádi, že nyní můžeme nabízet naše služby v takovém prostředí,“ uvedla Jitka Šťastná, vedoucí odboru farmacie Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Vedle stavebních úprav byla rovněž kompletně vyměněna elektroinstalace, IT technologie a také podlaha. Interiér veřejné části lékárny byl vybaven novým nábytkem a výdejními místy. „Ještě chceme pro zákazníky přidat další místa k sezení, aby měli k dispozici opravdu co nejlepší komfort,“ řekl ředitel Gottvald.


Rekonstrukce lékárny stála 665 tisíc korun, z toho náklady na stavební práce byly 285,5 tisíce korun. „Tuto část nákladů uhradí Pardubický kraj z úspor, jichž bylo dosaženo při nedávné rekonstrukci iktového centra v naší nemocnici,“ upřesnil náměstek hejtmana Roman Línek.


Ode dneška je lékárna pro veřejnost, která sídlí v těsném sousedství hlavní brány do areálu Pardubické krajské nemocnice, a.s., znovu plně v provozu. Kromě běžné otevírací doby nabízí denně do 22 hodin i pohotovostní službu, během níž výdej na recepty není zpoplatněn pohotovostním příplatkem.


Klienti mají v lékárně k dispozici široký sortiment léků předepisovaných na pracovištích Pardubické krajské nemocnice, a.s. nebo individuálně připravované léky včetně přípravy sterilních lékových forem. „Veřejnosti můžeme nabídnout rovněž profesionální poradenství v léčbě a prevenci, potravinové doplňky, potraviny pro zvláštní výživu a nutriční poradenství, dětskou výživu pro problémové novorozence, vitamíny, čaje, léčebnou kosmetiku, zdravotnické potřeby, základní obvazový materiál, inhalátory, baterie a příslušenství do naslouchadel,“ uvedla vedoucí odboru farmacie Šťastná.


Pro klienty lékárny pro veřejnost v Pardubické krajské nemocnici, a.s. nadále platí prodloužení doby na parkování zdarma z původních 30 na 60 minut. Je však nutné si při návštěvě lékárny nechat potvrdit parkovací lístek (razítko a podpis), který se poté předloží při odjezdu z areálu nemocnice na vrátnici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.3.

Setkání zástupců turistických oblastí Pardubického kraje

Miroslav Stejskal vyjádřil uspokojení nad tím, že mezi jednotlivými turistickými oblastmi kraje funguje účinná spolupráce.

Společnost celý článek
23.1.

Aplikace Horská služba končí

Česká pojišťovna stála u zrodu aplikace Horská služba a podpořila i vznik aplikace Záchranka. „Jak Horská služba, tak Záchranka jsou zcela jedinečné projekty, díky kterým se podařilo pomoci mnoha lidem v nouzi a zachránit několik lidských životů. Velmi nás těší, že jsme k tomu prostřednictvím podpory těchto aplikací mohli přispět.

Společnost celý článek
26.9.

Začínající podnikatelky se představí na vlastní konferenci

V druhém bloku konference proběhne diskuse u kulatých stolů. U nich budou účastníci společně debatovat o třech tématech – motivace k podnikání, slaďování rodiny a práce, podnikatelský plán. Výše zmíněné prezentující doplní pardubická podnikatelka v oboru lektorství a překladatelství Kamila Selby a úspěšné klientky projektu, podnikatelky Zlata Pagáčová, Šárka Bělohlavová, Petra Bednářová a mnoho dalších.

Společnost celý článek
19.11.

ČSSD vyzývá Radu města Pardubic k rezignaci

Sociální demokracie se obává, že tyto dlouhodobé rozmíšky paralyzují práci vedení města.

Společnost celý článek
5.2.

Provoz SKI areálu Peklák v České Třebové slavnostně zahájen

Otevírací pásku přestřihli starosta České Třebové, zástupce Pardubického kraje a zástupce HOCHTIEF CZ.

Společnost celý článek
25.2.

HS Jeseníky má za sebou náročný víkend

Vzhledem k tomu, že pokračují jarní prázdniny a na horách se každý týden vystřídá veliké množství dětí, jsou sjezdové tratě doslova přeplněny.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting