Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

12.8.

Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

Lékárna pro veřejnost Pardubické krajské nemocnice, a.s. už opět slouží svým klientům a nabízí pestré spektrum sortimentu a odborných služeb. Dnes ráno byla slavnostně otevřena po rekonstrukci za účasti prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka.


„Rozdíl v komfortu pro pacienty je tu vidět na první pohled,“ prohlásil náměstek Línek po přestřižení pásky. Popřál všem zaměstnancům lékárny, aby se jim tu dobře pracovalo a dokázali vyjít vstříc všem požadavkům odborných nemocničních pracovišť i pacientům, kteří tu hledají nejen běžné, ale také speciální léky a odbornou pomoc.
„Věřím, že klienti ocení velmi příjemné prostředí v naší zrenovované lékárně, že budou spokojeni s poskytovanými službami a že se sem budou rádi vracet,“ pronesl Tomáš Gottvald, ředitel a člen představenstva Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Lékárna pro veřejnost v uplynulých dvou týdnech prošla stavebními úpravami. Došlo k demolici jedné stěny a rozšíření o sousední místnost, takže nyní disponuje prostornějším interiérem. „Rozšířil se prostor pro naše pacienty a klienty. Nové uspořádání výdejních míst umožní i lepší kontakt s lidmi a také zlepší obsluhu tělesně postižených. Jsme velice rádi, že nyní můžeme nabízet naše služby v takovém prostředí,“ uvedla Jitka Šťastná, vedoucí odboru farmacie Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Vedle stavebních úprav byla rovněž kompletně vyměněna elektroinstalace, IT technologie a také podlaha. Interiér veřejné části lékárny byl vybaven novým nábytkem a výdejními místy. „Ještě chceme pro zákazníky přidat další místa k sezení, aby měli k dispozici opravdu co nejlepší komfort,“ řekl ředitel Gottvald.


Rekonstrukce lékárny stála 665 tisíc korun, z toho náklady na stavební práce byly 285,5 tisíce korun. „Tuto část nákladů uhradí Pardubický kraj z úspor, jichž bylo dosaženo při nedávné rekonstrukci iktového centra v naší nemocnici,“ upřesnil náměstek hejtmana Roman Línek.


Ode dneška je lékárna pro veřejnost, která sídlí v těsném sousedství hlavní brány do areálu Pardubické krajské nemocnice, a.s., znovu plně v provozu. Kromě běžné otevírací doby nabízí denně do 22 hodin i pohotovostní službu, během níž výdej na recepty není zpoplatněn pohotovostním příplatkem.


Klienti mají v lékárně k dispozici široký sortiment léků předepisovaných na pracovištích Pardubické krajské nemocnice, a.s. nebo individuálně připravované léky včetně přípravy sterilních lékových forem. „Veřejnosti můžeme nabídnout rovněž profesionální poradenství v léčbě a prevenci, potravinové doplňky, potraviny pro zvláštní výživu a nutriční poradenství, dětskou výživu pro problémové novorozence, vitamíny, čaje, léčebnou kosmetiku, zdravotnické potřeby, základní obvazový materiál, inhalátory, baterie a příslušenství do naslouchadel,“ uvedla vedoucí odboru farmacie Šťastná.


Pro klienty lékárny pro veřejnost v Pardubické krajské nemocnici, a.s. nadále platí prodloužení doby na parkování zdarma z původních 30 na 60 minut. Je však nutné si při návštěvě lékárny nechat potvrdit parkovací lístek (razítko a podpis), který se poté předloží při odjezdu z areálu nemocnice na vrátnici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.1.

Lhali úřadu práce

V jejich počínání je nyní spatřováno podezření ze spáchání trestného činu podvodu v prvním odstavci, za což jim mimo jiné hrozí až dvouleté vězení.

Společnost celý článek
29.12.

Onko - a traumacentrum nemocnice jsou znovu ve hře

V případě onkologického centra jsou informace pozitivnější – nemocnice vypracuje podrobný rozbor činnosti a výkonů centra.

Společnost celý článek
14.11.

O Tomášovi, který maluje hlavou

Každý se s omezením vyrovnává po svém, pokud je trvale upoután na invalidní vozík, není to pro něj ani rodinu jednoduché.

Společnost celý článek
18.12.

Svoz odpadu v období svátků v roce 2018

Od 2. kalendářního týdne roku 2019 bude již svoz probíhat beze změn a pravidelně tak, jak je nastaven standardní harmonogram svozů nádob.

Společnost celý článek
6.3.

Pardubický Dům na půli cesty nezanikl

Občanské sdružení SKP-CENTRUM převzalo od 1. ledna 2007 projekt Dům na půli cesty.

Společnost celý článek
6.2.

Galerie Univerzity Pardubice otevře 71. výstavu

Výstava prací vysokoškoláků v Galerii Univerzity Pardubice potrvá ve vestibulu Univerzitní knihovny až do 28. března.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting