Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

12.8.

Zrekonstruovaná lékárna opět slouží veřejnosti

Lékárna pro veřejnost Pardubické krajské nemocnice, a.s. už opět slouží svým klientům a nabízí pestré spektrum sortimentu a odborných služeb. Dnes ráno byla slavnostně otevřena po rekonstrukci za účasti prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka.


„Rozdíl v komfortu pro pacienty je tu vidět na první pohled,“ prohlásil náměstek Línek po přestřižení pásky. Popřál všem zaměstnancům lékárny, aby se jim tu dobře pracovalo a dokázali vyjít vstříc všem požadavkům odborných nemocničních pracovišť i pacientům, kteří tu hledají nejen běžné, ale také speciální léky a odbornou pomoc.
„Věřím, že klienti ocení velmi příjemné prostředí v naší zrenovované lékárně, že budou spokojeni s poskytovanými službami a že se sem budou rádi vracet,“ pronesl Tomáš Gottvald, ředitel a člen představenstva Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Lékárna pro veřejnost v uplynulých dvou týdnech prošla stavebními úpravami. Došlo k demolici jedné stěny a rozšíření o sousední místnost, takže nyní disponuje prostornějším interiérem. „Rozšířil se prostor pro naše pacienty a klienty. Nové uspořádání výdejních míst umožní i lepší kontakt s lidmi a také zlepší obsluhu tělesně postižených. Jsme velice rádi, že nyní můžeme nabízet naše služby v takovém prostředí,“ uvedla Jitka Šťastná, vedoucí odboru farmacie Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Vedle stavebních úprav byla rovněž kompletně vyměněna elektroinstalace, IT technologie a také podlaha. Interiér veřejné části lékárny byl vybaven novým nábytkem a výdejními místy. „Ještě chceme pro zákazníky přidat další místa k sezení, aby měli k dispozici opravdu co nejlepší komfort,“ řekl ředitel Gottvald.


Rekonstrukce lékárny stála 665 tisíc korun, z toho náklady na stavební práce byly 285,5 tisíce korun. „Tuto část nákladů uhradí Pardubický kraj z úspor, jichž bylo dosaženo při nedávné rekonstrukci iktového centra v naší nemocnici,“ upřesnil náměstek hejtmana Roman Línek.


Ode dneška je lékárna pro veřejnost, která sídlí v těsném sousedství hlavní brány do areálu Pardubické krajské nemocnice, a.s., znovu plně v provozu. Kromě běžné otevírací doby nabízí denně do 22 hodin i pohotovostní službu, během níž výdej na recepty není zpoplatněn pohotovostním příplatkem.


Klienti mají v lékárně k dispozici široký sortiment léků předepisovaných na pracovištích Pardubické krajské nemocnice, a.s. nebo individuálně připravované léky včetně přípravy sterilních lékových forem. „Veřejnosti můžeme nabídnout rovněž profesionální poradenství v léčbě a prevenci, potravinové doplňky, potraviny pro zvláštní výživu a nutriční poradenství, dětskou výživu pro problémové novorozence, vitamíny, čaje, léčebnou kosmetiku, zdravotnické potřeby, základní obvazový materiál, inhalátory, baterie a příslušenství do naslouchadel,“ uvedla vedoucí odboru farmacie Šťastná.


Pro klienty lékárny pro veřejnost v Pardubické krajské nemocnici, a.s. nadále platí prodloužení doby na parkování zdarma z původních 30 na 60 minut. Je však nutné si při návštěvě lékárny nechat potvrdit parkovací lístek (razítko a podpis), který se poté předloží při odjezdu z areálu nemocnice na vrátnici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.5.

Pardubická premiéra

Letošní ročník Aviatické pouti, který se uskuteční ve dnech 1. a 2. června na pardubickém letišti, má ve svém programu několik premiér.

Společnost celý článek
7.2.

Zlatý erb 2008 – 22 obcí a měst

Do soutěže o nejlepší webové stránky s názvem „Zlatý erb 2008“ se v Pardubickém kraji přihlásilo 22 obcí a měst.

Společnost celý článek
1.6.

Letecký víkend už poosmadvacáté v Pardubicích

Pravidelní návštěvníci této akce vědí, že je na co se dívat nejen na obloze, ale i na zemi. Kluby vojenské historie vás rádi pozvou do svých kempů, podíváte se na nablískané veterány i na nejmodernější auta různých značek. Na své si přijdou i milovníci letecké archeologie. Hasiči s vystavenou technikou budou, dle zatím avizovaného počasí, asi hodně vytíženi. Jejich vozy s vodou budou pro děti i pro dospělé opět skvělým osvěžením.

Společnost celý článek
12.9.

Handicapované děti ze školy Svítání mají nový autobus

Nově pořízený autobus, který již děti pojmenovaly Bella, slavnostně pokřtila ve čtvrtek 11. září sólistka Státní opery v Praze Andrea Kalivodová.

Společnost celý článek
6.4.

Explosia zprovoznila modernizovanou linku na sférický prach

Slavnostní pásku přede dveřmi budovy B22 přestřihl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek spolu s 1. náměstkem hejtmana Pardubického kraje Romanem Línkem a generálním ředitelem pardubické Explosie Josefem Tichým. „Nová linka pro nás znamená lepší flexibilitu v plnění zakázek a zkrácení času od objednávky k realizaci“, říká k investici za desítky milionů korun právě šéf pardubické Explosie Josef Tichý.

Společnost celý článek
14.9.

Hostovice budou mít novou cisternu

Projekt vyjde na 7 307 095,50 korun, předpokládaná cena cisterny činí 7 300 595,50 korun. Většinu nákladů ale pokryjí evropské dotace. „Celkové náklady projektu dosahují částky 7 307 095,50 korun, městu se však podařilo získat dotace z operačního programu EU, které pokryjí 85 procent z ceny. 5 procent pak tvoří dotace státu a 10 procent uhradí MO Pardubice VIII ze svého rozpočtu,“ informoval náměstek primátora Jan Řehounek, který je mimo jiné zodpovědný za dotační politiku města.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting