Zřítil se na okraj kamenolomu

7.7.

Zřítil se na okraj kamenolomu

Zřítil se na okraj kamenolomu

V pondělí 5. července vpodvečer se v zatopeném lomu u Hlinska na Pardubicku zranil muž. K události došlo poté, co se s ním utrhla provizorně natažená lanovka vedoucí přes zdejší kamenolom. Muž se zřítil nad okrajem lomu z výšky zhruba čtyř až pěti metrů a dopadl přímo na kameny u vody. Krátce po půl deváté večer na místo vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby s lékařem a hasičem – leteckým záchranářem z Hradce Králové. Na místo události vyjeli rovněž hasiči z Hlinska a záchranáři pozemní záchranné služby Pardubického kraje. Vrtulník přistál v místě události, hasič – letecký záchranář a lékař byli v podvěsu vrtulníku přepraveni až k ležícímu muži, aby zde zajistili zraněného do speciálních vakuových nosítek. Pilot vrtulníku poté přistál s pacientem i záchranáři nedaleko kamenolomu, kde byl zraněný nezbytně ošetřen a následně letecky transportován do nemocnice v Pardubicích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.10.

Kraj chce zahájit stavbu centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici již v příštím roce

Během příštího roku zapojíme vlastní zdroje kraje a 120 milionů korun z úvěru od Evropské investiční banky, jehož rámec kraj přijal již v roce 2013 a stále jej nedočerpal, protože primárně využívá vlastních zdrojů.

Společnost celý článek
7.6.

7. Den Pardubické nemocnice je připraven. Nabídne prevenci, ale i oscarový film

V programu nechybí nácvik resuscitace pro laiky. Na transfuzním oddělení bude možné absolvovat test na virus HIV nebo zjištění krevní skupiny mimořádně za sníženou cenu. Lékárna pro veřejnost a prodejna zdravotnických potřeb po celou běžnou otevírací dobu nabídnou zajímavé slevy na sortiment volného prodeje. V lékárně bude možné vyhrát i věcné ceny ve slosování účtenek. Připravena bude soutěž pro návštěvníky preventivních vyšetření a poraden, kteří mohou získat třeba poukazy na lázeňskou proceduru nebo masáže.

Společnost celý článek
25.5.

Kolo ze soutěže Hlavní město cyklistů bude pomáhat zdravotně postiženým k rozvozu svačinek do škol

Abilympiáda k Pardubicím již neodmyslitelně patří. Mám takový vnitřní pocit, že se ony pomyslné bariéry stále snižují a učíme se vzájemně si naslouchat. Vždy najdeme společné téma, na kterém s handicapovanými spolupracujeme,“ uvedla při zahájení abilympiády primátorka. „Dobrým příkladem je prodejna Pardubanda v Machoňově pasáži a projekt Svačinky do škol. Díky tomu našlo sedm handicapovaných lidí zaměstnání. Doufám, že jim toto kolo usnadní jejich práci,“ řekla primátorka.

Společnost celý článek
23.2.

GRAND Festival smíchu - letos již po deváté

Závěrečný Galavečer smíchu s vyhlášením výsledků festivalu již popáté natočí i Česká televize.

Společnost celý článek
1.9.

Kraj koní se představil na dostizích v Belgii

S koňmi je náš kraj spojen odjakživa a v Evropě si Pardubice s touto tradicí a sportem lidé spojují a pamatují.

Společnost celý článek
4.3.

Osud Tibetu připomenou vlajky, svíčky i koncerty

Neziskové organizace připravily na březen řadu akcí, které mají osud Tibetu přiblížit a připomenout co nejširší veřejnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting