Zvon Augustin oslaví 500 let

26.8.

Zvon Augustin oslaví 500 let

Zvon Augustin oslaví 500 let

Oslavy 500. výročí od ulití zvonu Augustin se v Hradci Králové uskuteční 28. srpna. V pátek 21. srpna ráno – v netradičním čase v 5.45 hodin - byla zahájena schůzka zvoníků se zástupci vedení města. Konala se přímo na Bílé věži, z jejíhož ochozu všichni nejprve sledovali východ slunce nad metropolí Královéhradeckého kraje. Poté jednali nejen o programu oslav, ale také o dalších akcích, které Hradecká kulturní a vzdělávací společnost Adalbertinum na Bílé věži připravuje. V pátek 28. srpna oslavy zahájí v pravé poledne zvonění na zvon Augustin. Ve 14 hodin začne patnáctiminutové autorské čtení Marty Pohnerové, která je autorkou knihy Augustinovy pohádky. Čtvrthodinová autorská čtení ještě budou pokračovat od 15 a od 16 hodin. Mezi autorským čtením se bude konat dětská výtvarná soutěž. Vyhlášení vítězů této soutěže je naplánováno na 16.15 hodin. V 17 hodin začne hlavní program oslav: nejprve zazní zvon kostela Nanebevzetí Panny Marie. O pět minut později budou mít obyvatelé a návštěvníci města možnost vidět historické divadlo s průvodem zvoníků, budou rovněž seznámeni s historií zvonu Augustin. V 17.25 hodin začne zdravice primátora města Otakara Divíška, poté budou veřejnosti představeny nové publikace, dojde i k připomenutí některých významných akcí z oblasti cestovního ruchu. Kdo si nechce nechat ujít koncert středověké hudby Gnomus, neměl by u Bílé věže chybět v 17.35 hodin O 10 minut později je naplánována zdravice královéhradeckého biskupa Dominika Duky, zpěv litanií a modlitba ke sv. Augustinovi. V 18 hodin začne zvonění na zvony Augustin, Michael, Václav, Kliment a na zvon v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Poté opět zahraje Gnomus a v 19.15 hodin bude Bílá věž otevřena veřejnosti. Prohlídky tentokrát potrvají až do půlnoci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.2.

Pardubická policie má nové vedení

V pátek 15. února 2008 se vedení okresního ředitelství pardubické policie ujal pplk. Mgr. Radek Malíř.

Společnost celý článek
9.6.

Město v červnu plánuje další dražbu

Prohlídky všech tří dražených nemovitostí jsou naplánovány na středu 14. a pondělí 19. června, a to vždy od 16 do 17 hodin přímo na adrese jednotlivých objektů a pozemku. Samotná dražba se pak uskuteční ve čtvrtek 22. června v zasedací místnosti budovy magistrátu v ulici U Divadla, č.p. 828. Zápis do všech dražeb odstartuje v pravé poledne, tedy ve 12 hodin, a dražit se bude postupně. První dražba bude zahájena ve 13 hodin.

Společnost celý článek
28.1.

„Labe nebude splavné ani s českými jezy“

Na semináři zaznělo několik argumentů, proč je důležité zachovat dolní tok této řeky v přirozeném stavu.

Společnost celý článek
21.4.

Hejtmani apelují na ministra Bursíka a vládu

Hrozí, že po roce 2010 dojde k dramatickému zvýšení ceny vodného a stočného pro více než tři miliony obyvatel.

Společnost celý článek
24.5.

Bejbina a Beta se představí v Pardubicích

Od loňského května opět létá jeden exemplář postavený známým restaurátorem Janem Klabanem a jeho několika přáteli. Letoun se právem stal ozdobou letecké sbírky Vojenského historického ústavu Praha, který je jeho majitelem,“ stručně seznamuje s krásnými letadly Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
18.11.

Kraj slaví 10. narozeniny, přijďte si prohlédnout reálku

Na návštěvníky čeká prohlídka zcela zrekonstruovaných prostor včetně nádherného výhledu na Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting