Zvon Augustin oslaví 500 let

26.8.

Zvon Augustin oslaví 500 let

Zvon Augustin oslaví 500 let

Oslavy 500. výročí od ulití zvonu Augustin se v Hradci Králové uskuteční 28. srpna. V pátek 21. srpna ráno – v netradičním čase v 5.45 hodin - byla zahájena schůzka zvoníků se zástupci vedení města. Konala se přímo na Bílé věži, z jejíhož ochozu všichni nejprve sledovali východ slunce nad metropolí Královéhradeckého kraje. Poté jednali nejen o programu oslav, ale také o dalších akcích, které Hradecká kulturní a vzdělávací společnost Adalbertinum na Bílé věži připravuje. V pátek 28. srpna oslavy zahájí v pravé poledne zvonění na zvon Augustin. Ve 14 hodin začne patnáctiminutové autorské čtení Marty Pohnerové, která je autorkou knihy Augustinovy pohádky. Čtvrthodinová autorská čtení ještě budou pokračovat od 15 a od 16 hodin. Mezi autorským čtením se bude konat dětská výtvarná soutěž. Vyhlášení vítězů této soutěže je naplánováno na 16.15 hodin. V 17 hodin začne hlavní program oslav: nejprve zazní zvon kostela Nanebevzetí Panny Marie. O pět minut později budou mít obyvatelé a návštěvníci města možnost vidět historické divadlo s průvodem zvoníků, budou rovněž seznámeni s historií zvonu Augustin. V 17.25 hodin začne zdravice primátora města Otakara Divíška, poté budou veřejnosti představeny nové publikace, dojde i k připomenutí některých významných akcí z oblasti cestovního ruchu. Kdo si nechce nechat ujít koncert středověké hudby Gnomus, neměl by u Bílé věže chybět v 17.35 hodin O 10 minut později je naplánována zdravice královéhradeckého biskupa Dominika Duky, zpěv litanií a modlitba ke sv. Augustinovi. V 18 hodin začne zvonění na zvony Augustin, Michael, Václav, Kliment a na zvon v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Poté opět zahraje Gnomus a v 19.15 hodin bude Bílá věž otevřena veřejnosti. Prohlídky tentokrát potrvají až do půlnoci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.7.

První novorozenec v orlickoústeckém babyboxu

Šlo o zdravou holčičku, ve stáří snad půl hodiny, která vážila 2900 gramů.

Společnost celý článek
8.6.

Městské slavnosti aneb Zrcadlo umění jubiluje

Zrcadlo umění přináší do ulic města odrazy a střípky amatérského umění.

Společnost celý článek
12.11.

Hejtman povýšil, stal se kapitánem

Hejtman Martínek získal hodnost kapitána v záloze a králický místostarosta Doubrava se stal příslušníkem rotmistrovského stavu.

Společnost celý článek
12.4.

Chat s primátorem Pardubic Jaroslavem Demlem

K veřejné debatě s primátorem Pardubic Jaroslavem Demlem se mohli zájemci připojit prostřednictvím internetu včera 11. dubna.

Společnost celý článek
21.3.

VZP plánuje motivace pro mladé lékaře, kterých je v menších městech nedostatek

Jedním z témat jednání bylo také další směřování ambulantní péče v kraji, což přímo souvisí právě s nedostatkem vybraných lékařů a nemožností obsadit polikliniky a ambulance v regionu.

Společnost celý článek
20.6.

Co znamená Destinační společnost Východní Čechy?

Úkolem Destinační společnosti Východní Čechy je zajištění jednotného marketingu cestovního ruchu v regionu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting