28. června otevírá skatepark pro veřejnost

26.6.

28. června otevírá skatepark pro veřejnost

28. června otevírá skatepark pro veřejnost

Největší krytý skatepark v České republice, který vyrostl v Pardubicích nedaleko hlavního nádraží, otevře poprvé své brány pro veřejnost den před vysvědčením, to je ve čtvrtek 28. června. Slavnostní otevření bude mimo jiné vyplněno exhibicemi zkušených příznivců kol BMX, in-line bruslí a skateboardů. „Oficiální otevření skateparku jsme takto naplánovali schválně proto, aby tam zejména školáci mohli jezdit už hned poté, co se v pátek vrátí ze školy s vysvědčením,“ vysvětlil náměstek primátora Michal Koláček. Veřejnosti bude umožněn vstup do skateparku ve čtvrtek od 14 hodin, o čtvrt hodinu později začne doprovodný program, který zahájí vystoupení tanečníků ze skupiny Barbaři. Od 14.30 divákům postupně předvedou své umění vyznavači kol BMX, in-line bruslí a skateboardů. Kolem 15. hodiny se uskuteční krátký slavnostní ceremoniál za účasti představitelů města i provozovatele skateparku, po němž bude pokračovat společná exhibice „profíků“ na kolech a kolečkách. Od 15.30 bude skatepark už patřit zájemcům z řad veřejnosti. První provozní den bude vstup pro všechny zdarma. Od pátku 29. června zaplatí návštěvníci vstupné 30 korun na den. Skatepark bude otevřen sedm dní v týdnu, v pracovních dnech od 12.00 do 20.00, v ostatních dnech minimálně od 9.00 do 20.00 hodin. Provozovat jej bude společnost P. Ministr, na zajištění bezproblémového chodu se bude podílet i asociace In-line Czech Community, která stála u zrodu skateparku a SKP Centrum. Město bude provoz areálu, který má být jednou z forem prevence kriminality mládeže, částečně dotovat. Výstavbu moderního skateparku iniciovali před čtyřmi lety členové studentského a dětského parlamentu. Vybudování přišlo na zhruba 20 milionů korun, z toho čtyřmi miliony na stavbu přispěl stát. Hala je zastřešená, ze všech stran otevřená. Dvě nejexponovanější stěny je možno v případě nepříznivého počasí chránit plachtou. K hale je připojen objekt pro sociální zařízení, půjčovnu sportovních a ochranných pomůcek a rychlé občerstvení. Denními uživateli skateparku bude zejména mládež z Pardubic, svými parametry však sportoviště splňuje veškeré evropské bezpečnostní podmínky a může být bez problémů zapojeno do série českých i mezinárodních závodů. Již nyní jsou v kalendáři rezervovány termíny pro dvě soutěže. V sobotu 11. srpna se bude v Pardubicích konat 11. ročník Českého skateboardového poháru Mystic Skates, o týden později Mistrovství České republiky v agresive in-line asociace Inline Czech Community. V jednání je uspořádání závodu Českého poháru ve freestyle BMX, bližší informace k těmto soutěžím budou zveřejněny na plakátech a v médiích.

Další zprávy z kategorie "Sport"

22.1.

Už známe nejúspěšnější sportovce Pardubicka!

Dobrou zprávou pro další rozvoj podmínek pro sport u nás v Pardubicích je, že jsme díky navýšení daňových příjmů mohli pro letošní rok navýšit Program podpory sportu na více než 69 milionů korun, což je nárůst o několik milionů korun oproti loňskému roku.

Sport celý článek
8.8.

Pardubická juniorka odstartovala

Svou účast osobně přislíbila letošní wimbledonská vítězka Petra Kvitová.

Sport celý článek
29.3.

Pardubice jsou ve finále play-off!

Včera v 17.00 hodin nastoupili hokejisté HC Moeller Pardubice do boje o postup do finále proti HC Mountfield České Budějovice.

Sport celý článek
15.5.

Turnaj tří zemí nabídne špičkový volejbal

Volejbal na špičkové evropské úrovni si můžete vychutnat 18.–19. května v hale ZŠ Nádražní v České Třebové. Jako doprovodná akce XVI. všesokolského sletu se zde bude konat mezinárodní volejbalový turnaj mužů.

Sport celý článek
4.2.

V pardubickém areálu TCV se na plážových kurtech Beach Service pravidelně potkává beachvolejbalová špička z celé České republiky

Do Pardubic se tak sjíždí nejlepší hráči a hráčky republiky, aby získali další cenné body do svazového žebříčku. Nejbližší turnaj je naplánován na neděli 3.2. Startovat budou i zahraniční dvojice.

Sport celý článek
9.5.

HC Moeller Pardubice: další změny

Zastupitelé nejprve schválili návrh na zvolení člena dozorčí rady. Stal se jím Jiří Stříteský.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting