Automobily dnes v Pardubicích ustoupí cyklistům

3.5.

Automobily dnes v Pardubicích ustoupí cyklistům

Jízdní kola omezí dnes odpoledne pohyb automobilů v centru Pardubic. Třída Míru, Masarykovo náměstí, Sukova třída a náměstí Republiky se promění v silniční okruh pro již 32. ročník cyklistického kritéria Memoriál Josefa Křivky. Provoz automobilů bude v tomto úseku mezi 16. hodinou a 20.15 omezen. „Okruh pro cyklisty bude vytvořen na straně přivrácené k centru města, to znamená, že budou uzavřeny jízdní pruhy, kterými se projíždí po Masarykově náměstí od Chrudimi, kolem arény k Zelené bráně. Pro automobily budou vyhrazeny jízdní pruhy v opačném směru, v nichž se ovšem bude jezdit obousměrně. V době pro níž omezení platí budou také uzavřeny všechny příčné ulice, tedy Pernerova, Sladkovského a Na Hrádku ,“ řekl Jiří Řádek z odboru dopravy pardubického magistrátu. S určitými omezeními musí v dnešní podvečer počítat i lidé cestující městskou hromadnou dopravou. Například trolejbusová linka číslo „3“ se centru města vyhne a pojede od nádraží ve směru do Lázní Bohdaneč přes Polabany, tedy ulicí kpt. Bartoše a Bělehradskou na Hradeckou a dále po pravidelné trase. Ostatní trolejbusy projíždějící běžně třídou Míru nahradí autobusy, které pojedou Sukovou třídou. Zastávky v centru budou po dobu omezení dopravy zrušeny.

Další zprávy z kategorie "Sport"

12.9.

Pardubické hokejisty čeká přetěžký start do sezony

Pardubice sehrají rekordních 11 zápasů v řadě venku. Navíc bez jedničky v brance, Jána Lašáka.

Sport celý článek
10.11.

Pardubičtí hokejisté se potkají s fanoušky u piva

Důležitým úkolem hokejistů bude načepovat a naservírovat fanouškům pivo Radegast Ryze Hořká 12, které pivovar uvedl na trh v letošním roce. Je charakteristické výraznou, ale příjemnou hořkostí, která je dána využitím tří druhů moravského chmele.

Sport celý článek
31.7.

Město bude koordinovat lávku přes nádraží

Záměr spojit městské části lávkou vyhrál nad výstavbou podchodu, pro Pardubice je nadchod totiž cenově výhodnější. Realizace lávky vyjde město na necelých 10 milionů korun, zbytek nákladů zaplatí SŽDC z evropských dotací. Podle prvních odhadů by celkové náklady na výstavbu tolik očekávané lávky měly vyjít na přibližně 50 milionů korun.

Sport celý článek
23.1.

Pardubičtí bowlingové tituly neobhájili

Z Východočechů vstoupil do bojů o titul také Jan Koráb. Příliš se mu ale nedařilo. „Své šance vidím bledě, protože mám hodně práce, takže jsem měl málo tréninků a to se podepsalo na mém výkon,“ hodnotil svou formu Koráb.

Sport celý článek
22.1.

Už známe nejúspěšnější sportovce Pardubicka!

Dobrou zprávou pro další rozvoj podmínek pro sport u nás v Pardubicích je, že jsme díky navýšení daňových příjmů mohli pro letošní rok navýšit Program podpory sportu na více než 69 milionů korun, což je nárůst o několik milionů korun oproti loňskému roku.

Sport celý článek
2.4.

Slavné bitvy Pardubice vs. Sparta

Pardubice a Sparta se v 90. letech utkaly v play off hned třikrát. Poprvé se radovaly Pardubice, dvakrát vyhrála Sparta.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting