Basketbalové hvězdy rozzářily Vratislav

26.2.

Basketbalové hvězdy rozzářily Vratislav

Výběr nejlepších basketbalistů hrajících Mattoni NBL podlehl v historicky prvním společném duelu česko – polské All Star Game hvězdám polské nejvyšší soutěže 104 : 109. Této oslavě basketbalu přihlíželi na pozvání maršálka Dolnoslezského vojvodství Rafala Jurkowlaniece také hejtmani Pardubického a Královéhradeckého kraje Martin Netolický a Lubomír Franc.


     „Nápad spojit obě ligy pro utkání hvězd byl velmi dobrý. Zápas měl náboj a diváci se skvěle bavili, celá organizace byla zvládnutá na jedničku. Basketbaloví funkcionáři nám dokázali, že mezi sebou nemusejí úspěšně spolupracovat pouze regiony, ale i jednotlivé sportovní svazy,“ řekl Martin Netolický, který vzal porážku českého výběru sportovně. „Příští rok jim to naši na domácí palubovce určitě oplatí. Potěšující pro mě je, že se v českém výběru objevilo hned šest hráčů, kteří jsou basketbalově spjatí s naším regionem, stejně jako mladý trenér Lubomír Růžička (pozn. redakce: trenér Svitav, který začínal s trénováním v Pardubicích),“ dodal dobře naladěný hejtman.


     V dresu výběru Mattoni NBL se v krásných prostorách vratislavské Hale století s kapacitou sedm tisíc míst objevili odchovanci pardubického mládežnického basketbalu Jiří Welsch a Luboš Stria. Ze současného kádru BK JIP Pardubice se představili Muirhead a Žabas. Svitavský tým úspěšně reprezentovali Mróz s Deloachem. Poslední jmenovaný se v zápase blýskl 27 body a vyhrál i tradiční soutěž ve smečování.


     Hejtman využil návštěvy Polska také pro pracovní jednání. Dohodl se s kolegy z Královéhradeckého kraje a Dolnoslezského vojvodství na dubnovém setkání v Kudové Zdroji, kde projednání další možnosti přeshraniční spolupráce. „Prostor vidíme zejména v oblasti kultury a cestovního ruchu. Pracujeme na jednom novém zajímavém projektu, který bychom ve spolupráci s Dolnoslezským vojvodstvím zrealizovali,“ uzavřel Netolický.

Další zprávy z kategorie "Sport"

8.3.

Kdy pro vstupenky na hokejové čtvrtfinále?

Klub HC Moeller Pardubice zveřejnil systém prodeje vstupenek na případný pátý zápas čtvrtfinále.

Sport celý článek
22.11.

Hradec bude hostit světový šampionát v karate, nahradí Tokio

Mistrovství světa karate SKIF se pořádá jednou za tři roky, to nejbližší v roce 2019 mělo původně hostit Tokio. Jenže kvůli nadcházejícím olympijským hrám 2020 v japonské metropoli jsou prakticky veškeré haly i pro rok 2019 zamluvené pro přípravné či nominační turnaje a světová karatistická federace SKIF tak musela hledat náhradní řešení.

Sport celý článek
22.11.

Tiskové prohlášení BK JIP Pardubice

Pracujeme s variantou odehrát domácí utkání v dlouhodobé části Mattoni NBL v hale s kapacitou kolem 1500 diváků.

Sport celý článek
12.4.

V sobotu se poběží opět Pardubický vinařský půlmaraton

Oproti rokům předchozím se Lidový běh poběží taktéž po nové trati s doběhem přes Třídu Míru, délce 1750 m. Poté bude následovat projížďka In line sportovců po trase půlmaratonu, svůj pohárový závod budou absolvovat sportovci na handbike. Další novinkou bude závod půlmaratonu koloběžek a také poprvé běžecký závod na 10 km.

Sport celý článek
1.6.

Češi se s pardubickou ČEZ Arénou seznámí veřejným tréninkem

Využijte jedinečné možnosti spatřit při tréninku házenkářskou reprezentaci.

Sport celý článek
14.6.

V neděli znovu na bruslích do pardubických ulic

Nedělní odpoledne si mohou příznivci in-line bruslí zpříjemnit účastí na dalším pokračování akce Pardubice na bruslích.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting