Basketbalové hvězdy rozzářily Vratislav

26.2.

Basketbalové hvězdy rozzářily Vratislav

Výběr nejlepších basketbalistů hrajících Mattoni NBL podlehl v historicky prvním společném duelu česko – polské All Star Game hvězdám polské nejvyšší soutěže 104 : 109. Této oslavě basketbalu přihlíželi na pozvání maršálka Dolnoslezského vojvodství Rafala Jurkowlaniece také hejtmani Pardubického a Královéhradeckého kraje Martin Netolický a Lubomír Franc.


     „Nápad spojit obě ligy pro utkání hvězd byl velmi dobrý. Zápas měl náboj a diváci se skvěle bavili, celá organizace byla zvládnutá na jedničku. Basketbaloví funkcionáři nám dokázali, že mezi sebou nemusejí úspěšně spolupracovat pouze regiony, ale i jednotlivé sportovní svazy,“ řekl Martin Netolický, který vzal porážku českého výběru sportovně. „Příští rok jim to naši na domácí palubovce určitě oplatí. Potěšující pro mě je, že se v českém výběru objevilo hned šest hráčů, kteří jsou basketbalově spjatí s naším regionem, stejně jako mladý trenér Lubomír Růžička (pozn. redakce: trenér Svitav, který začínal s trénováním v Pardubicích),“ dodal dobře naladěný hejtman.


     V dresu výběru Mattoni NBL se v krásných prostorách vratislavské Hale století s kapacitou sedm tisíc míst objevili odchovanci pardubického mládežnického basketbalu Jiří Welsch a Luboš Stria. Ze současného kádru BK JIP Pardubice se představili Muirhead a Žabas. Svitavský tým úspěšně reprezentovali Mróz s Deloachem. Poslední jmenovaný se v zápase blýskl 27 body a vyhrál i tradiční soutěž ve smečování.


     Hejtman využil návštěvy Polska také pro pracovní jednání. Dohodl se s kolegy z Královéhradeckého kraje a Dolnoslezského vojvodství na dubnovém setkání v Kudové Zdroji, kde projednání další možnosti přeshraniční spolupráce. „Prostor vidíme zejména v oblasti kultury a cestovního ruchu. Pracujeme na jednom novém zajímavém projektu, který bychom ve spolupráci s Dolnoslezským vojvodstvím zrealizovali,“ uzavřel Netolický.

Další zprávy z kategorie "Sport"

5.1.

FISAF pořádá kurz Instruktor Děti na startu

Děti na startu v celé České republice zapojilo 6 159 dětí, které cvičí v téměř 200 střediscích, a ve všech krajích vznikají další a další, ať už v mateřských školkách, na základních školách nebo ve sportovních klubech.

Sport celý článek
8.8.

Pardubická juniorka odstartovala

Svou účast osobně přislíbila letošní wimbledonská vítězka Petra Kvitová.

Sport celý článek
19.7.

H.S.H. Vysočina Cup – letos po patnácté

V letošním roce poměří závodníci své síly v lesích na pomezí Českomoravské vrchoviny.

Sport celý článek
12.9.

V sobotu se jede poslední klasifikace

Čtyřdílný seriál domácích kvalifikačních dostihů pro podzimní 123. ročník Velké pardubické bude uzavřen v sobotu 14. září.

Sport celý článek
16.11.

V Polabinách jsou mistři republiky v Taekwondu!

Zlatou medaili si vypřerážela také Denisa Tkáčová, která si v této disciplíně drží neporazitelnost na všech závodech už 3 roky. Ke zlatu Denisa přidala ještě bronz ze sportovního boje. Jirka Lukších se po několika napínavých rozstřelech o zlato v silovém přerážení musel nakonec spokojit s druhým místem.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting