Běžíme na hrad Kunětická hora

22.8.

Běžíme na hrad Kunětická hora

Unikátní běžecká pětidílná akce Běžíme na hrad, propojující regulérní běžecký krosový seriál s aktivitami pro celé rodiny s dětmi v atraktivním prostředí hradů a jejich okolí, se v sobotu 27. srpna zastaví na hradě Kunětická hora v Pardubickém kraji.


Po úspěšných zastávkách na hradech To
ník a Bouzov bude dějištěm třetího dílu seriálu Běžíme na hrad „Rumburakův“ hrad Kunětická hora, oblíbená destinace filmařů a divadelníků, známý zejména z pohádky Arabela. Mimo jiné hrad Kunětická hora je každoročně dějištěm několika kulturních a společenských událostí. Konají se zde například divadelní představení pod širým nebem či hudební festival České hrady. V den závodu mezi 20 – 23hod můžete na hradu Kunětická hora zažít i Hradozámeckou noc, večerní prohlídku s doprovodným programem, která začíná lampionovým průvodem ve 20.00 hod od parkoviště pod hradem.


Běžecký den s cílem na hradě Kunětická hora má pro vás připraveno několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Z loňského roku velmi oblíbené dětské závody 
ekají na děti v různých věkových kategoriích. Rozděleny podle věku budou tedy závodit na tratích v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodů, v podhradí - amfiteátru pod skálou, na které se tyčí samotný hrad.

Běžecké trasy vedou okolními loukami a zvlněným terénem pod dominantou Kunětické hory, která je téměř celou dobu běžcům na o
ích. Kratší závod na 5 km je spíše rovinatého charakteru, kde trat’ vede většinou po polních a lu
ních cestách  zakon
ena s finálním výběhem na hrad. Závod na 15 km tzv. Patnáctka je poněkud náro
nější, ne co se tý
e reliéfu trati, ale spíše z hlediska vzdálenosti. Pozitivní převýšení na trati 15 km nepřesáhne 180m. Běžecké tratě na hradě Kunětická hora patří tedy k profilově nejméně náročným tratím z celého seriálu. Pokud jde o okolní krajinu, tak její dominantou je samotný hrad Kunětická hora, stojící na jediném kopci v okolí, který běžci budou obíhat po okolních loukách a lesích. Zhruba polovinu trati si závodníci můžou vychutnávat také nádherné scenérie kolem protékající řeky Labe.

Zázemí a start závodu se nachází v amfiteátru v podhradí, zatímco cíl je tradičně závěre
ném výběhu v branách hradu Kunětická hora. V cíli Pětky a Patnáctky bude na každého
ekat jedine
ná ú
astnická medaile, kterou po zdolání bran hradu Kunětická hora dostanete v cíli rovnou na krk. Popis tratí i s jejich přesnými mapkami najdete na www.bezimenahrad.cz.

Máme rádi novinky, a tak jsme ve spolupráci s naším partnerem, Hypoteční bankou, pro vás připravili  novou soutěž – Rodinný běh Hypoteční banky. K Rodinnému běhu Hypote
ní banky se může přihlásit jakákoliv rodina. Jedinou podmínkou pro registraci do Rodinného běhu je, že alespoň jeden z
lenů rodiny musí být mladší 15 let (rozhoduje rok, nikoliv datum narození). Každý ze
lenů rodinného týmu může běžet závod podle svého výběru (Pětku nebo Patnáctku), u dětských běhů však o délce trati rozhoduje věk ú
astníka. Vyhrává ta rodina, která dosáhne nejlepšího hodnocení, které se ur
uje jako sou
et tří nejlepších dosažených pořadí
lenů týmu. Vítězem se stává ten rodinný tým, který získá sou
et nejnižší. Pokud dosáhnou rodinné týmy stejného výsledku, rozhoduje o pořadí lepší výsledek nejmladšího
lena týmu.

Registrace začínají od 9:30 hod v amfiteátru v podhradí hradu Kunětická hora, kde je připraven od 10 hodin bohatý soutěžní program pro děti (Pohádková cesta) a pro všechny registrované pak i soutěžní kvíz Tajemství hradu s hodnotnými cenami. Prvních 250 registrovaných na Pětku a Patnáctku obdrží zdarma seriálové tričko od partnera KILPI s logem seriálu. 

Časový program, sobota 27.8., hrad KUNĚTICKÁ HORA
  9:30  začínají registrace závodníků
10:00   začátek Pohádkové cesty
11:00  start Dětských závodů – start závodu na 100 m
11:15 start závodu na 300 m
11:30  start závodu na 600 m
11:45  start závodu na 1200 m
12:15 šermířské vystoupení
12:30  vyhlášení dětských závodů
13:00  start PĚTKY
14:30  start PATNÁCTKY
16:00  konec Pohádkové cesty
16:20  šermířské vystoupení
16:30  vyhlášení odpoledních závodů

Stále se můžete registrovat na našich stránkách www.bezimenahrad.cz

Seriál Běžíme na hrad nabízí opravdové běžecké závodění, tentokrát v úžasném okolí hradu Kunětická hora. Vše v kombinaci s prima programem i pro ty, kteří přišli třeba jenom povzbudit závodícího
lena rodiny. Především děti si pak přijdou na své, a to nejen při závodech. Běžíme na hrad je tak unikátní běžeckou akcí, která spojuje sport, kulturu, zlevněné vstupné na hrad ale i doprovodný program pro dospělé a pro děti.
Mediálními partnery běžeckého seriálu jsou rádio Frekvence 1 a www.behej.com. Partnerem závodu na Kunětické hoře se stal také Pardubický kraj.

Těšíme se na vás při zdolávání hradeb Kunětické hory již v sobotu 27. 8. 2016!


Tým Běžíme na hrad

Další zprávy z kategorie "Sport"

12.4.

V sobotu se poběží opět Pardubický vinařský půlmaraton

Oproti rokům předchozím se Lidový běh poběží taktéž po nové trati s doběhem přes Třídu Míru, délce 1750 m. Poté bude následovat projížďka In line sportovců po trase půlmaratonu, svůj pohárový závod budou absolvovat sportovci na handbike. Další novinkou bude závod půlmaratonu koloběžek a také poprvé běžecký závod na 10 km.

Sport celý článek
31.3.

Vstupenky na Velkou jsou již v prodeji

V nabídce jsou vstupenky na stání, k sezení na otevřených i krytých tribunách a samozřejmě do loží. Ceny vstupenek se pohybují od 190 korun za místo ke stání až po 3600 korun za vstupenky do lóží.

Sport celý článek
17.12.

Do kraje přijedou nejlepší vodní lyžaři z Evropy a Jižní Afriky

Na písníku v Mělicích se od úterý 13. do neděle 17. srpna utká na 300 borců ve figurální jízdě, slalomu a skocích. Vítěz se vyhlašuje i v trojkombinaci.

Sport celý článek
2.4.

Slavné bitvy Pardubice vs. Sparta

Pardubice a Sparta se v 90. letech utkaly v play off hned třikrát. Poprvé se radovaly Pardubice, dvakrát vyhrála Sparta.

Sport celý článek
28.8.

Přebor České republiky Minibike 40

Hlavním pořadatelem tohoto podniku je AMK Hořice, který má s organizací motocyklových závodů dlouholetou zkušenost.

Sport celý článek
26.5.

V Hradci otevřeli nový skatepark

V Hradci Králové vznikl nový areál pro jezdce na skateboardech a kolech BMX. .

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting