Bojovalo se až do konce

4.8.

Bojovalo se až do konce

Mistrovství České republiky bylo vypsáno pro jednospřeží, dvojspřeží a dvojspřeží pony a navíc tyto závody doplnila ještě otevřená soutěž čtyřspřeží. V ní kraloval zkušený Zdeněk Jirásek z JK Robousy, který své soupeře porazil o téměř čtyřicet bodů.

Mistrovskou soutěž  zahájila kategorie dvojspřeží pony. Do ní se přihlásilo šest votazajů, včetně vítěze nedávného červencového klání v Pardubicích Michala Kořínka z JK Sobotka. Už tehdy se mistrovství nemohl dočkat. Nakonec se dočkal a své čekání proměnil i tentokrát v první místo. Porazil trojnásobnou mistryni republiky a držitelku několika stříbrných a bronzových medailí Moniku Pospíšilovou z Jezdeckého klubu Boharyně.

V soutěži dvojspřeží nejčastěji zaznívalo jméno Ladislava Jirgaly. Vítěz soutěží na národní i mezinárodní úrovni reprezentuje JK Hubička Hejnice. V rámci letošního Mistrovství České republiky si připsal další prvenství, a to po těsném třídenním souboji s Josefem Hroudou. Například v drezurách oba jezdce dělilo pouhých šest setin bodu. Josef Hrouda z SK Stáj Afrodita Němčice ale bohužel zajel druhý nejhorší parkur a své průběžné první místo po dvou dnech soutěže musel přepustit Jirgalovi.

Nejvíce obsazenou soutěží byla jednospřeží a také v ní rozhodovali závěrečné parkury. Rozdíl mezi v průběžném pořadí prvním Jaroslavem Petřekem a druhým Jiřím Křížem byl před závěrečným parkurem necelé tři body. Jiří Kříž navíc zajel bezchybný parkur s nejrychlejším časem a diváci s napětím čekali na výkon Jaroslava Petřeka. Ten měl spočítáno, že si může dovolit jednu chybu – a tu si také dovolil. Ale žádné další zaváhání nepřišlo a Jaroslav Petřek z JK Zubří zvítězil.

Vozatajské klání mezi diváky sledoval i nestor jezdeckého sportu, držitel stříbrného a zlatého odznaku mezinárodní federace vozatajů, ale také dvojnásobný účastník Velké pardubické Jiří Kocman.

Další zprávy z kategorie "Sport"

5.9.

Dukla sportovní se zrodí na prknech špičkových slovensko-českých architektů

Město Pardubice tak ke spolupráci získalo uznávané slovenské architekty Jána Studeného a Petra Stece, jež mají za sebou řadu mezinárodních ocenění i realizací. „Sme potešení z výberu mesta Pardubice a tešíme sa na realizáciu tohto projektu. Od spolupráce očakávame kvalitnú architektúru a naplnenie vízie moderného všešportového areálu, ktorý bude slúžiť hlavne obyvateľom mesta,“ konstatuje Ján Studený.

Sport celý článek
26.6.

28. června otevírá skatepark pro veřejnost

Největší krytý skatepark v České republice, který vyrostl v Pardubicích, se otevře den před vysvědčením.

Sport celý článek
15.5.

Turnaj tří zemí nabídne špičkový volejbal

Volejbal na špičkové evropské úrovni si můžete vychutnat 18.–19. května v hale ZŠ Nádražní v České Třebové. Jako doprovodná akce XVI. všesokolského sletu se zde bude konat mezinárodní volejbalový turnaj mužů.

Sport celý článek
31.5.

Stolní tenistka na vozíčku dosáhla na vytoužený titul

Spolu s oddílovou jedničkou se na domácí šampionát sítem kvalifikací a na základě výkonnosti probojoval také Vladimír Tláskal. Přestože spolu dvojice hrála poprvé v životě, dokázala si ve čtyřhře poradit s ambiciózním párem Martin Zvolánek - Iva Lukešová a nakonec obsadila výborné šesté místo. Stejnou příčku v mužské kategorii obsadil i Vladimír Tláskal.

Sport celý článek
8.3.

Slavnostní křest Cyklopecek Východních Čech

Radní pro cestovní ruch Pardubického a Královéhradeckého kraje René Živný a Pavel Hečko na veletrhu cestovního ruchu Infotour 2019 v Hradci Králové společně pokřtili zbrusu nové Vandrovní knížky k soutěži Cyklopecky Východních Čech. Jedná se o vůbec první takto velkou spolupráci obou krajů na poli cykloturistiky.

Sport celý článek
23.6.

Primátor přijme basketbalové mistry

Sezona 2008/2009 byla pro pardubický mládežnický basketbal mimořádně úspěšná.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting