Bojovalo se až do konce

4.8.

Bojovalo se až do konce

Mistrovství České republiky bylo vypsáno pro jednospřeží, dvojspřeží a dvojspřeží pony a navíc tyto závody doplnila ještě otevřená soutěž čtyřspřeží. V ní kraloval zkušený Zdeněk Jirásek z JK Robousy, který své soupeře porazil o téměř čtyřicet bodů.

Mistrovskou soutěž  zahájila kategorie dvojspřeží pony. Do ní se přihlásilo šest votazajů, včetně vítěze nedávného červencového klání v Pardubicích Michala Kořínka z JK Sobotka. Už tehdy se mistrovství nemohl dočkat. Nakonec se dočkal a své čekání proměnil i tentokrát v první místo. Porazil trojnásobnou mistryni republiky a držitelku několika stříbrných a bronzových medailí Moniku Pospíšilovou z Jezdeckého klubu Boharyně.

V soutěži dvojspřeží nejčastěji zaznívalo jméno Ladislava Jirgaly. Vítěz soutěží na národní i mezinárodní úrovni reprezentuje JK Hubička Hejnice. V rámci letošního Mistrovství České republiky si připsal další prvenství, a to po těsném třídenním souboji s Josefem Hroudou. Například v drezurách oba jezdce dělilo pouhých šest setin bodu. Josef Hrouda z SK Stáj Afrodita Němčice ale bohužel zajel druhý nejhorší parkur a své průběžné první místo po dvou dnech soutěže musel přepustit Jirgalovi.

Nejvíce obsazenou soutěží byla jednospřeží a také v ní rozhodovali závěrečné parkury. Rozdíl mezi v průběžném pořadí prvním Jaroslavem Petřekem a druhým Jiřím Křížem byl před závěrečným parkurem necelé tři body. Jiří Kříž navíc zajel bezchybný parkur s nejrychlejším časem a diváci s napětím čekali na výkon Jaroslava Petřeka. Ten měl spočítáno, že si může dovolit jednu chybu – a tu si také dovolil. Ale žádné další zaváhání nepřišlo a Jaroslav Petřek z JK Zubří zvítězil.

Vozatajské klání mezi diváky sledoval i nestor jezdeckého sportu, držitel stříbrného a zlatého odznaku mezinárodní federace vozatajů, ale také dvojnásobný účastník Velké pardubické Jiří Kocman.

Další zprávy z kategorie "Sport"

17.4.

Velikonoční víkend ve znamení koní a závodů všestrannosti

Soutěže všestrannosti začínají v sobotu 19. dubna už v 7:00 hodin drezurními zkouškami, na které navážou parkury. Terénní zkoušky jsou připraveny na neděli 20. dubna, první závodníci se na trať vydají v 8:00 hodin. Vstupné pro diváky je zdarma.

Sport celý článek
4.5.

Hradubický běh má 2 starty a 1 cíl

„Start zazní v obou městech současně a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start je v Pardubicích Poděbradská ulice – v blízkosti zastávky MHD „Poděbradská“ a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“.

Sport celý článek
22.8.

Běžíme na hrad Kunětická hora

Registrace začínají od 9:30 hod v amfiteátru v podhradí hradu Kunětická hora, kde je připraven od 10 hodin bohatý soutěžní program pro děti (Pohádková cesta) a pro všechny registrované pak i soutěžní kvíz Tajemství hradu s hodnotnými cenami. Prvních 250 registrovaných na Pětku a Patnáctku obdrží zdarma seriálové tričko od partnera KILPI s logem seriálu.

Sport celý článek
1.4.

První letošní pardubické bruslení

a bezpečnou jízdu bruslařů pardubickými ulicemi budou jako vždy dohlížet strážníci městské policie Pardubice.

Sport celý článek
2.4.

Slavné bitvy Pardubice vs. Sparta

Pardubice a Sparta se v 90. letech utkaly v play off hned třikrát. Poprvé se radovaly Pardubice, dvakrát vyhrála Sparta.

Sport celý článek
12.1.

Ústecký kraj bude hostit VII. zimní olympiádu dětí a mládeže

Zahajovací ceremoniál se uskuteční v neděli 17. ledna 2016 odpoledne v SD Aréně v Chomutově. Stejně jako v uplynulých letech budou hry otevřeny slavnostním nástupem všech čtrnácti výprav vedených vlajkonoši z řad slavných sportovců, z nichž mnozí již atmosféru světových olympiád okusili.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting