Cyklo Glacensis 2008

25.4.

Cyklo Glacensis 2008

Cyklo Glacensis 2008

„Spanilá jízda“ s názvem Cyklo Glacensis se stala zahajovací akcí cykloturistické sezóny v česko-polském příhraničí. Letošní, již 7. ročník, proběhne ve dnech 16. a 17. května a má tradičně za cíl propagaci cykloturistiky a zviditelnění turistické nabídky v příhraničních okresech Euroregionu Glacensis. Akci organizuje svazek obcí Region Orlicko-Třebovsko ve spolupráci se sdružením obcí Orlicko, Vysokomýtsko, Lanškrounsko, DSO Regionem Orlické Hory, městy Choceň a Náchod, s okresem kladským a s podporou Pardubického a Královéhradeckého kraje. Akce se zúčastní dvacet týmů startujících z dvaceti různých míst – v českém příhraničí se startuje z Ústí nad Orlicí, České Třebové, Brandýsa nad Orlicí, Lanškrouna, Vysokého Mýta, Chocně, Králík, Žamberka, Náchoda a Bačetína. Zároveň je projekt zrcadlově připravován i z polské strany. Jednotlivé týmy dojedou po různých trasách do cílového místa, kterým letos bude známá polská lázeňská obec Polanica Zdrój. Očekává se, že se ke kmenovým členům startujících týmů připojí další dobrovolní cyklisté, takže organizátoři předpokládají, že se v cíli sejde až tři sta cyklistů. Zde bude připraven večerní společenský program s prezentací činnosti všech zúčastněných českých a polských regionů. Pro účastníky bude v cíli zajištěno turistické ubytování (ve Středisku sportu a rekreace) a následující den se cyklisté rozjedou do svých domovů. Organizátoři akce zvou tímto všechny příznivce cykloturistiky a těší se, že společně „šlápneme všichni do pedálů“!

Další zprávy z kategorie "Sport"

17.4.

Velikonoční víkend ve znamení koní a závodů všestrannosti

Soutěže všestrannosti začínají v sobotu 19. dubna už v 7:00 hodin drezurními zkouškami, na které navážou parkury. Terénní zkoušky jsou připraveny na neděli 20. dubna, první závodníci se na trať vydají v 8:00 hodin. Vstupné pro diváky je zdarma.

Sport celý článek
13.10.

Nejlepší atletický oddíl pro postižené je prý v Pardubicích

Diskuse se tak pochopitelně od zážitků z Číny stočila k problematice sportování handicapovaných.

Sport celý článek
22.8.

Běžíme na hrad Kunětická hora

Registrace začínají od 9:30 hod v amfiteátru v podhradí hradu Kunětická hora, kde je připraven od 10 hodin bohatý soutěžní program pro děti (Pohádková cesta) a pro všechny registrované pak i soutěžní kvíz Tajemství hradu s hodnotnými cenami. Prvních 250 registrovaných na Pětku a Patnáctku obdrží zdarma seriálové tričko od partnera KILPI s logem seriálu.

Sport celý článek
9.10.

Letos uplyne 140 let od prvního ročníku Velké pardubické

Letošní 124. Velká pardubická s Českou pojišťovnou se uskuteční druhou říjnovou neděli.

Sport celý článek
9.5.

HC Moeller Pardubice: další změny

Zastupitelé nejprve schválili návrh na zvolení člena dozorčí rady. Stal se jím Jiří Stříteský.

Sport celý článek
23.3.

Lašák šel faulu naproti

V 2. semifinále Pardubic s Budějovicemi se střetli dva slovenští kolegové, brankář Ján Lašák a útočník Michal Hudec.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting