CYKLO GLACENSIS startuje už tento pátek

14.5.

CYKLO GLACENSIS startuje už tento pátek

Region Orlicko - Třebovsko připravuje na dny 15. a 16. května ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko, mikroregiony Vysokomýtsko, Lanškrounsko, městy Choceň a Náchod, DSO Regionem Orlické hory a s okresem kladským 14. ročník mezinárodní cyklistické akce Cyklo Glacensis 2015. Tato akce zahajuje cykloturistickou sezónu v česko-polském příhraničí a koná se s finanční podporou zúčastněných regionů a Pardubického a Královéhradeckého kraje.
 
„Orlicko se v posledních letech stalo rájem cyklistů a česko-polské pohraničí ožívá čilým turistickým ruchem v zimě i v létě. CYKLO GLACENSIS je jednou z tradičních akcí, která pomáhá při propagaci tohoto regionu a za to bych rád jejím organizátorům poděkoval,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
 
CYKLO GLACENSIS se opakovaně koná pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka. Ten letos pojede úsek ze Štítů přes Červenou Vodu a Králíky do Dolní Moravy. „Dobře si pamatuji osobní zážitky z prvních ročníků. Pro netrénované cyklisty jde o docela náročný terén a důležité je také to, jak vyjde počasí,“ zavzpomínal Roman Línek a dodal: „Tady ale nejde o to, kdo dojede první, ale o to, aby příznivci cykloturistiky a občané z obou stran východočesko-polského pohraničí prožili příjemný společný čas. Chceme upozornit na to, jak je tu krásně, a že kromě Divoké Orlice nás dnes s polskými sousedy již nic nedělí.“
 
Akce se zúčastní 18 týmů startujících v pátek 15. 5. 2015 z osmnácti různých míst pořádajících českých a polských regionů - z českých měst se startuje z Ústí nad Orlicí, České Třebové, Brandýsa nad Orlicí, Chocně, Žamberka, Králík, Lanškrouna, Vysokého Mýta, Náchoda a Bačetína. V každém týmu pojede deset cyklistů a po různých trasách dojedou do cíle v Dolní Moravě. Každý účastník získá na památku tričko a štítek na kolo s logem Cyklo Glacensis 2015.
 
Akci od prvního ročníku podporuje také Královéhradecký kraj. „V oblasti cykloturistiky má Královéhradecký kraj obrovský potenciál, který se dlouhodobě snažíme využít. Podporujeme výstavbu cyklostezek i navazující infrastruktury v místech, kam se soustřeďuje turistický ruch. Kraj také přispívá na vydávání cyklomap a hradí provoz cyklobusů, jež občanům i návštěvníkům usnadňují poznávání přírodních i kulturních skvostů našeho regionu. Zároveň se však snažíme motivovat veřejnost, aby kola více využívala jako standardního dopravního prostředku k cestám do práce, za vzděláním i za zábavou,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.
 
V cíli na chatě Terezce jsou pro účastníky připraveny sportovní hry na motivy Her bez katastru a večerní společenský program, je zajištěno ubytování a stravování. Každý cyklista se účastní na vlastním kole a na vlastní zodpovědnost. Návrat je individuální v průběhu soboty - neděle. Pořadatel a organizátor Region Orlicko-Třebovsko srdečně zve.

Další zprávy z kategorie "Sport"

11.3.

Opilí fanoušci se v Pardubicích na hokej nedostanou

Pardubická městská policie zpřísnila kontroly návštěvníků přicházejících na zápasy hokejové play-off.

Sport celý článek
12.9.

V sobotu se jede poslední klasifikace

Čtyřdílný seriál domácích kvalifikačních dostihů pro podzimní 123. ročník Velké pardubické bude uzavřen v sobotu 14. září.

Sport celý článek
9.10.

Vrcholí přípravy na Velkou pardubickou

Letos nepřijede na Velkou pardubickou pražský jízdní oddíl, který nám při Velké pardubické vypomáhal.

Sport celý článek
3.3.

Nejúspěšnější sportovec kraje: hokejista Petr Koukal

Na stříbrné pozici skočil futsalista Lukáš Řešetář a třetí kanoista Ondřej Rolenc.

Sport celý článek
4.5.

Hradubický běh má 2 starty a 1 cíl

„Start zazní v obou městech současně a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start je v Pardubicích Poděbradská ulice – v blízkosti zastávky MHD „Poděbradská“ a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“.

Sport celý článek
5.1.

HC Pardubice má nového sponzora

Společnost ČD-Telematika, a.s. se od 1. ledna 2007 stala novým sponzorem HC Moeller Pardubice.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting