Do ČEZ Areny v bílých rukavičkách!

12.3.

Po pátečním vítězství (3:0) a sobotní prohře (1:3) pardubických hokejistů na znojemském ledě je stav čtvrtfinálové série mezi HC Moeller Pardubice versus HC Znojemští Orli 3:1 na zápasy. Dnes v 17 hodin v hale domácí ČEZ Areny čtvrtfinále pokračuje. A jelikož jsou pardubičtí fanoušci známi nejen svojí perfektní organizací a disciplínou, ale i smyslem pro humor, obrací se k nim domácí klub s nápaditou a zajímavou výzvou, aby totiž přišli na dnešní duel v bílých rukavičkách. V takových, jako se chodí do tanečních. Nápad vznikl prozaicky: stačí se podívat na skvělého pardubického útočníka, exznojemského kapitána Petera Puchera, jehož ruce chrání tak bílé rukavice, že je nelze přehlédnout. Oba zápasy v jihomoravské Hostan aréně se nesly v dost vyhrocené atmosféře, což se odrazilo i na počtu vyloučených hráčů na obou stranách. V pátečním třetím utkání padlo celkem 27 dvouminutových a dalších trestů. Za rvačku byl suspendován okamžitým trestem ve hře 26-letý znojemský útočník Jaroslav Svoboda, který pak kvůli verdiktu rozhodčího v sobotu nenastoupil. Rovněž sobotní vzájemný duel byl poznamenán řadou osobních soubojů, u kterých museli aktivně zasahovat sudí. Rušno bylo také mimo ledovou plochu. Na pardubické fanoušky létaly „jihomoravské“ langoše, někteří byli politi - nápojem netypickým pro zdejší oblast – pivem. Sobotní konec závěrečné třetiny zbytečně poznamenal incident, k němuž došlo mezi oběma tábory příznivců přímo na stadioně, další potyčky pokračovaly po skončení střetnutí před ním. Páteční třetí vítězství Východočechů bylo vcelku jednoznačnou záležitostí, když znojemští hráči víc než na branku měli tah na trestnou lavici. Pardubáci hru s přehledem kaučovali a využili svých přesilovek ke vstřelení všech tří gólů. V sobotu hráčům HC Moeller nevyšel úvod utkání a tak Orli již v osmé minutě první třetiny vedli 2:0. Ani předlouhá hra v početní převaze, bez brankáře Lašáka, v závěru zápasu již k vyrovnání nepomohla.

Další zprávy z kategorie "Sport"

25.6.

Pardubice mají "jen" stříbro i v inline hokeji

Po stříbru v hokejové extralize podlehly Pardubice i ve finále inlinové extraligy. Tentokrát Zlínu.

Sport celý článek
3.1.

Slávistická hokejová mlátička knokautovala Pardubice

Již první třetina hokejového duelu Slavia versus Pardubice začala pro Východočechy hodně neslavně.

7.11.

Radek Netolický z Kameniček vybojoval dvakrát zlato

Výkony Radka jsou neuvěřitelné. Být dvakrát první na mistrovství Evropy a předtím druhý na mistrovství světa, to vyžaduje hodně silnou motivaci a cílevědomost.

12.1.

Ústecký kraj bude hostit VII. zimní olympiádu dětí a mládeže

Zahajovací ceremoniál se uskuteční v neděli 17. ledna 2016 odpoledne v SD Aréně v Chomutově. Stejně jako v uplynulých letech budou hry otevřeny slavnostním nástupem všech čtrnácti výprav vedených vlajkonoši z řad slavných sportovců, z nichž mnozí již atmosféru světových olympiád okusili.

12.4.

O vstupu nového partnera do fotbalového klubu FC Hradec Králové rozhodne zastupitelstvo

Všichni tři uchazeči, tedy Ivo Ulich a partneři, Alessandro Barilli a sdružení společností KONCEDO, s.r.o. a Hala Kněžmost, s.r.o., budou mít šanci svůj zájem o kapitálový vstup do městem vlastněného fotbalového celku představit rovněž zastupitelům 25. dubna 2017. Městské radní dnes zaujala nejvíce prezentace Ivo Ulicha a partnerů.