Do ČEZ Areny v bílých rukavičkách!

12.3.

Po pátečním vítězství (3:0) a sobotní prohře (1:3) pardubických hokejistů na znojemském ledě je stav čtvrtfinálové série mezi HC Moeller Pardubice versus HC Znojemští Orli 3:1 na zápasy. Dnes v 17 hodin v hale domácí ČEZ Areny čtvrtfinále pokračuje. A jelikož jsou pardubičtí fanoušci známi nejen svojí perfektní organizací a disciplínou, ale i smyslem pro humor, obrací se k nim domácí klub s nápaditou a zajímavou výzvou, aby totiž přišli na dnešní duel v bílých rukavičkách. V takových, jako se chodí do tanečních. Nápad vznikl prozaicky: stačí se podívat na skvělého pardubického útočníka, exznojemského kapitána Petera Puchera, jehož ruce chrání tak bílé rukavice, že je nelze přehlédnout. Oba zápasy v jihomoravské Hostan aréně se nesly v dost vyhrocené atmosféře, což se odrazilo i na počtu vyloučených hráčů na obou stranách. V pátečním třetím utkání padlo celkem 27 dvouminutových a dalších trestů. Za rvačku byl suspendován okamžitým trestem ve hře 26-letý znojemský útočník Jaroslav Svoboda, který pak kvůli verdiktu rozhodčího v sobotu nenastoupil. Rovněž sobotní vzájemný duel byl poznamenán řadou osobních soubojů, u kterých museli aktivně zasahovat sudí. Rušno bylo také mimo ledovou plochu. Na pardubické fanoušky létaly „jihomoravské“ langoše, někteří byli politi - nápojem netypickým pro zdejší oblast – pivem. Sobotní konec závěrečné třetiny zbytečně poznamenal incident, k němuž došlo mezi oběma tábory příznivců přímo na stadioně, další potyčky pokračovaly po skončení střetnutí před ním. Páteční třetí vítězství Východočechů bylo vcelku jednoznačnou záležitostí, když znojemští hráči víc než na branku měli tah na trestnou lavici. Pardubáci hru s přehledem kaučovali a využili svých přesilovek ke vstřelení všech tří gólů. V sobotu hráčům HC Moeller nevyšel úvod utkání a tak Orli již v osmé minutě první třetiny vedli 2:0. Ani předlouhá hra v početní převaze, bez brankáře Lašáka, v závěru zápasu již k vyrovnání nepomohla.

Další zprávy z kategorie "Sport"

30.1.

Mistrovství světa v hokejbalu zamíří letos do Pardubic

Mistrovství světa v hokejbale vyjde na celkem 15 milionů korun, přičemž zmíněných 1,6 milionu půjde z města, 9,4 milionů korun zaplatí Českomoravský svaz hokejbalu, 1 milionem se bude podílet Pardubický kraj a zbývající 3 milionu tvoří dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Českomoravský svaz hokejbalu má za sebou navíc pořádání již dvou podobných akcí, v roce 1998 to bylo MS v Litoměřicích, v roce 2009 pak MS v Plzni.

Sport celý článek
8.8.

Pardubická juniorka odstartovala

Svou účast osobně přislíbila letošní wimbledonská vítězka Petra Kvitová.

28.4.

Šmidberského HC Moeller Pardubice

Mým velkým přáním je, aby se pardubickému mužstvu podařilo dostat se minimálně do play-off.

8.3.

Kdy pro vstupenky na hokejové čtvrtfinále?

Klub HC Moeller Pardubice zveřejnil systém prodeje vstupenek na případný pátý zápas čtvrtfinále.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting