Do kraje přijedou nejlepší vodní lyžaři z Evropy a Jižní Afriky

17.12.

Do kraje přijedou nejlepší vodní lyžaři z Evropy a Jižní Afriky

Pardubický kraj bude příští rok v srpnu hostit mistrovství Evropy a Jižní Afriky ve vodním lyžování. Hejtmana Martina Netolického a radního René Živného o tom informoval František Stehno, čtyřnásobný mistr Evropy ve vodním lyžování a sportovní legenda 70. let. Na písníku v Mělicích se od úterý 13. do neděle 17. srpna utká na 300 borců ve figurální jízdě, slalomu a skocích. Vítěz se vyhlašuje i v trojkombinaci.


     „Bude to jedna z nejprestižnějších sportovních akcí v našem kraji a určitě se na ní budeme nějakým způsobem podílet,“ uvedl hejtman Martin Netolický.  „Bude to o to zajímavější, že nyní máme po 30 letech závodníka, který se pohybuje ve světové špičce. Vodní lyžař Martin Kolman vybojoval nedávno na mistrovství světa v Chile bronzovou medaili,“ doplnil René Živný, který má v krajské radě na starosti sport.


     Hejtman si se zájmem prohlédl i archivní dokumenty ze slavné éry Františka Stehna, který stručně zavzpomínal na svá setkání s papežem nebo Salvatorem Dalím.

Další zprávy z kategorie "Sport"

12.3.

Do ČEZ Areny v bílých rukavičkách!

Po pátečním vítězství a sobotní prohře je stav HC Moeller Pardubice versus HC Znojemští Orli 3:1 na zápasy.

Sport celý článek
8.3.

Velká cena Hradce Králové v roce 2016 – omezený provoz plaveckého areálu

Vzhledem k velké konkurenci na Velké ceně, bude chtít každý závodník podat co nejlepší výkon. Aby ho mohl podávat opakovaně během dne, je nezbytné, aby urychlil látkovou výměnu, rozběhl metabolismus a připravil tělo na další závod. Jediná cesta, která k tomu vede, je vyplavání.

Sport celý článek
10.11.

Pardubičtí hokejisté se potkají s fanoušky u piva

Důležitým úkolem hokejistů bude načepovat a naservírovat fanouškům pivo Radegast Ryze Hořká 12, které pivovar uvedl na trh v letošním roce. Je charakteristické výraznou, ale příjemnou hořkostí, která je dána využitím tří druhů moravského chmele.

Sport celý článek
24.9.

V Ledči se střetnou basketbalisté v česko-slovenském souboji

Stejné rodiště má i europoslanec Tomáš Zdechovský. „Myšlenka uspořádat mezinárodní přípravné utkání v Ledči nad Sázavou vznikla před více než rokem na jednání představenstva pardubického klubu. Chtěli jsme s mým spolužákem z ledečského gymnázia Pavlem Starou přivést do rodného města špičkový basketbal,“ prozrazuje europoslanec Tomáš Zdechovský.

Sport celý článek
3.7.

Travní lyžování v Čenkovicích

Projekt byl realizován ve velmi krátké době a ubytovací prostory a vlek byly k dispozici už v letošní nevydařené zimní sezóně.

Sport celý článek
22.3.

V semifinále padaly kuriózní góly

V prvním semifinále hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Budějovicemi došlo hned ke dvěma kuriózním situacím.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting