Do Pardubic přijíždí dívčí fotbalový tým ze Skotska

4.4.

Do Pardubic přijíždí dívčí fotbalový tým ze Skotska

Do Pardubic přijíždí dívčí fotbalový tým ze Skotska

Pardubice budou od středy 4. dubna hostit čtrnáct fotbalistek ze skotského klubu Musselburgh Windsor F.C. Skotský ligový tým hráček do 17 let sehraje během svého pětidenního pobytu v Pardubicích dvě přátelská utkání. Pobytem mladých skotských sportovkyň v České republice, na který v srpnu naváže výjezd českých fotbalistek do Skotska, pokračuje spolupráce města Pardubice se skotským regionem East Lothian. „Mezinárodní výměna umožní jakési rozšířené soustředění dvou dívčích fotbalových klubů, skotského Musselburgh Windsor a českého SKDFO Ředice, který je ve své kategorii jediným zástupcem Pardubického kraje v první fotbalové lize. Na rozdíl od mužského mládežnického fotbalu mají děvčata podstatně méně příležitostí získat mezinárodní zkušenosti. A to je hlavní důvod, proč jsme se pro tento projekt, který má přislíbenou podporu i od Pardubického kraje, rozhodli,“ řekl vedoucí úseku vnějších vztahů pardubického magistrátu David Koppitz. Čtrnáct skotských dívek, jejichž tým patří ve Skotsku ve své kategorii mezi ženskou fotbalovou špičku, čeká v příštích dnech nejen prohlídka památek v Pardubicích a Praze, ale společně s dívkami z ředického klubu i náročná sportovní příprava. Ve středu odpoledne sehrají Skotky ve Starém Máteřově utkání s výběrem Pardubického kraje. V sobotu od 16 hodin pak změří síly na hřišti Slovanu Pardubice s týmem Ředic, který by jim měl být rovnocenným soupeřem. „Dívky budou společně nejen trénovat, ale v následujících pěti dnech spolu stráví většinu volného času. Lépe se tak poznají a naše děvčata navíc pocvičí svou angličtinu.“ dodal David Koppitz.

Další zprávy z kategorie "Sport"

8.8.

Pardubická juniorka odstartovala

Svou účast osobně přislíbila letošní wimbledonská vítězka Petra Kvitová.

Sport celý článek
16.10.

Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

Přestavbu ČEZ Areny se sice nepodařilo dodělat, utkání však nic nebrání.

Sport celý článek
25.6.

Pardubice mají "jen" stříbro i v inline hokeji

Po stříbru v hokejové extralize podlehly Pardubice i ve finále inlinové extraligy. Tentokrát Zlínu.

Sport celý článek
6.8.

Softball: Pardubice prohrály a čeká je baráž o udržení Extraligy

Pasos v sobotu 4. srpna dvakrát prohrál s Tempo Praha – 6:10 a 1:15. V neděli Pardubice podlehly Eagles Praha 1:8 a 4:13. Po těchto prohrách mají Pardubice jistotu baráže, která začíná 15. září a první zápas se bude hrát na hřišti soupeře. V Pardubicích se první barážový zápas odehraje 16. září.

Sport celý článek
30.4.

Matějovský se před první závodem sezóny těší na adrenalin

V neděli ráno na Michala Matějovského čeká maďarská warm-up "zahřívací" jízda. Od této chvíle se zvedá adrenalin všem závodníkům. Hodinu po dojezdu warm-up jízdy odstartuje samotná mistrovská soutěž, která se jede na dva 12ti okruhové (12 okruhů = 55 km) závody.

Sport celý článek
10.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting