Floutek na koloběžce se stal v Pardubicích mistrem Evropy

29.10.

Floutek na koloběžce se stal v Pardubicích mistrem Evropy

V sobotu 27.10. se v pardubickém skateparku uskutečnily neoficiální mistrovství Evropy a Evropský pohár ve scooteringu. Jestli dumáte nad podivným názvem, pak vězte, že se jedná o freestylové jízdy na koloběžkách. Ano, na malých skládacích koloběžkách i na těch normálních velkých jdou totiž dělat podobně jako na skateboardech, malých kolech, snowboardech či inlinech neuvěřitelné věci, tedy pardon, vlastně „tricky“! Závod byl originální především ve své organizaci. Hlavním pořadatelem byl totiž osmnáctiletý Martin Nogol z Havířova. Puberťáci ostatně kolem akce zajišťovali vše - i post hlasatele, hudbu, zdravotnickou službu. A Martin Nogol ještě stihnul účast ve všech soutěžích a všechny suverénně vyhrál - bravurně zvládal triky na malé i velké koloběžce, na U-rampě i ve street jamu, neboli volné jízdě s využitím libovolných překážek ve skateparku, dominoval i v závěrečné soutěži o nejlepší trik. Všechny tituly mistra Evropy tak po zásluze připadly jemu. Podívejte se na fotogalerii Kdo je Martin Nogol? „Jsem kluk na koloběžce,“ říká o sobě skromně a s úsměvem. Ve skutečnosti se již honosí titulem mistra světa a ve scooteringu je považován za nejlepšího v Evropě a zřejmě i na světě. A jak se dostal k organizování pardubické akce? „Dělal jsem už jeden závod ve Frýdku Místku a ten se povedl. Tak jsem chtěl zkusit i něco většího,“ vypráví. Náhoda tomu chtěla, že si cestu do skateparku v den závodů nenašli jen teenageři, ale i dospělí. Vedle se totiž usídlily kolotoče, které nicméně koloběžkáři hlasitou hudbou přehlušili. Lidé se proto šli podívat, co se koná opodál. A zvláště při finálových jízdách se nenudili. S ohromením sledovali, že ti kluci zvládají nad překážkami s koloběžkou salta či dvojnásobné otočky, na bezpečnost nehledí, místo přilby mají většinou kulicha, místo chráničů díry na džínách. Inu, freestyle je freestyle a nové sportovní disciplíny jsou už trochu jinde. Těžko si představit, že by třeba při ME v krasobruslení se po ploše při finálových jízdách proháněli i další závodníci nebo diváci, že by hlasatel vyřvával „A tohle je sedmnáctiletý floutek z Havířova, tak to rozjeď kámo, jsme na tebe zvědaví!!!“

Další zprávy z kategorie "Sport"

23.11.

Kraje spojuje doprava, cestovní ruch i evropské projekty

Rady Královéhradeckého a Pardubického kraje se tento týden sešly na jednání o tématech, která procházejí napříč východočeským regionem. Řešila se doprava, fungování letecké záchranné služby i rozvoj cestovního ruchu.

Sport celý článek
26.5.

V Hradci otevřeli nový skatepark

V Hradci Králové vznikl nový areál pro jezdce na skateboardech a kolech BMX. .

Sport celý článek
12.3.

„Černá sobota“ v duelu s Děčínem

Středeční vysoká výhra nad libereckými Kondory vytvořila BK Synthesia Pardubice slibné předpoklady.

Sport celý článek
22.8.

Pasos hlásí: „Na PVP jsme připraveni“

Pardubická Krtkova aréna bude již v příštím týdnu hostit Pohár vítězů pohárů evropských zemí (PVP) v softballu mužů.

Sport celý článek
30.6.

Sportovní hala na Dašické ulici zvýší kapacitu

Česká basketbalová federace získala od Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy dotaci na vybavení interiérů haly. „Z prostředků dotace bude doplněna nová časomíra a světelné rámy, mobilní teleskopické tribuny a sedačky, informační LED systémy a obrazovka. Nové bude rovněž ozvučení a bezdrátové technologie haly. Všechny změny jsme důkladně projednali i s dalšími sportovními kluby, aby upravená hala vyhovovala jejich požadavkům,“ doplnil krajský radní pro sport René Živný.

Sport celý článek
10.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting