Floutek na koloběžce se stal v Pardubicích mistrem Evropy

29.10.

V sobotu 27.10. se v pardubickém skateparku uskutečnily neoficiální mistrovství Evropy a Evropský pohár ve scooteringu. Jestli dumáte nad podivným názvem, pak vězte, že se jedná o freestylové jízdy na koloběžkách. Ano, na malých skládacích koloběžkách i na těch normálních velkých jdou totiž dělat podobně jako na skateboardech, malých kolech, snowboardech či inlinech neuvěřitelné věci, tedy pardon, vlastně „tricky“! Závod byl originální především ve své organizaci. Hlavním pořadatelem byl totiž osmnáctiletý Martin Nogol z Havířova. Puberťáci ostatně kolem akce zajišťovali vše - i post hlasatele, hudbu, zdravotnickou službu. A Martin Nogol ještě stihnul účast ve všech soutěžích a všechny suverénně vyhrál - bravurně zvládal triky na malé i velké koloběžce, na U-rampě i ve street jamu, neboli volné jízdě s využitím libovolných překážek ve skateparku, dominoval i v závěrečné soutěži o nejlepší trik. Všechny tituly mistra Evropy tak po zásluze připadly jemu. Podívejte se na fotogalerii Kdo je Martin Nogol? „Jsem kluk na koloběžce,“ říká o sobě skromně a s úsměvem. Ve skutečnosti se již honosí titulem mistra světa a ve scooteringu je považován za nejlepšího v Evropě a zřejmě i na světě. A jak se dostal k organizování pardubické akce? „Dělal jsem už jeden závod ve Frýdku Místku a ten se povedl. Tak jsem chtěl zkusit i něco většího,“ vypráví. Náhoda tomu chtěla, že si cestu do skateparku v den závodů nenašli jen teenageři, ale i dospělí. Vedle se totiž usídlily kolotoče, které nicméně koloběžkáři hlasitou hudbou přehlušili. Lidé se proto šli podívat, co se koná opodál. A zvláště při finálových jízdách se nenudili. S ohromením sledovali, že ti kluci zvládají nad překážkami s koloběžkou salta či dvojnásobné otočky, na bezpečnost nehledí, místo přilby mají většinou kulicha, místo chráničů díry na džínách. Inu, freestyle je freestyle a nové sportovní disciplíny jsou už trochu jinde. Těžko si představit, že by třeba při ME v krasobruslení se po ploše při finálových jízdách proháněli i další závodníci nebo diváci, že by hlasatel vyřvával „A tohle je sedmnáctiletý floutek z Havířova, tak to rozjeď kámo, jsme na tebe zvědaví!!!“

Další zprávy z kategorie "Sport"

8.8.

Pardubická juniorka odstartovala

Svou účast osobně přislíbila letošní wimbledonská vítězka Petra Kvitová.

Sport celý článek
3.5.

Michal Matějovský zvítězil v prvním závodě FIA ETTC na Hungaroringu

Díky výborně zvládnuté sobotní kvalifikaci startoval Michal Matějovský v prvním nedělním závodě z pole position ze druhé pozice. I když se mu start za relativně chladného a zamračeného počasí povedl, druhé místo posléze ztratil. Trpělivou jízdou ji ještě před půlkou ale získal zpět. "Pak už jsem jel na jistotu a hlídal si pouze soupeře ze své kategorie TC2. Snažil jsem nedělat zbytečné chyby a nakonec se mi tato taktika vyplatila a závod jsem vyhrál," popisuje průběh prvního závodu Michal Matějovský.

17.4.

Velikonoční víkend ve znamení koní a závodů všestrannosti

Soutěže všestrannosti začínají v sobotu 19. dubna už v 7:00 hodin drezurními zkouškami, na které navážou parkury. Terénní zkoušky jsou připraveny na neděli 20. dubna, první závodníci se na trať vydají v 8:00 hodin. Vstupné pro diváky je zdarma.

3.7.

Travní lyžování v Čenkovicích

Projekt byl realizován ve velmi krátké době a ubytovací prostory a vlek byly k dispozici už v letošní nevydařené zimní sezóně.

25.9.

Pardubice v Chomutově prohrály a ztratily Extraligu

Pardubice nezvládly venkovní zápasy play-down a v Chomutově prohrály 2:7 a 4:12. Pardubice tak nezvládly play-down a sestupují z Extraligy.