Hradec se připravuje na evropský basketbal, Jiráskovy sady obsadí Festival sportu

12.6.

Hradec se připravuje na evropský basketbal, Jiráskovy sady obsadí Festival sportu

Pouhých deset dní zbývá do zahájení Mistrovství Evropy v basketbalu žen 2017, které společně s Prahou hostí i Hradec Králové. Východočeská metropole se chystá na svoji doposud největší sportovní událost a nabídne návštěvníkům i obyvatelům Hradce prožít mistrovství nejen jako pasivní divák a fanoušek, ale i jako aktivní sportovec. Hlavním doprovodným programem bude Festivalu sportu.
Jiráskovy sady, tedy hned vedle zimního stadionu, kde se odehrají zápasy hradecké skupiny basketbalového turnaje, se od pátku 16. do neděle 18. června promění v multisportovní areál. Tento program letos vystřídá tradiční Nábřeží sportu, které právě z důvodu mistrovství tak změní termín a místo. Návštěvníci si budou moci aktivně vyzkoušet na 45 druhů sportu, které je možno v Hradci provozovat celoročně.
„Sport a aktivní odpočinek patří ke zdravému životnímu stylu každého z nás. Hradec Králové je městem aktivním, dlouhodobě podporuje desítky sportovních oddílů,“ řekl primátor Zdeněk Fink. „Doufám, že návštěvníci mistrovství budou mít během svého pobytu čas poznat naše město i z pohledu neorganizovaného sportu. Hradec totiž nabízí úžasné možnosti pro běh, cyklistiku, in-line bruslení a jiné rekreační sporty ve svých parcích, na nábřežích nebo v městských lesích,“ dodal primátor.
Během Festivalu sportu si lidé budou moci vyzkoušet mimo jiné střelbu na elektronické laserové střelnici, která simuluje a umožňuje nácvik střelby v různých disciplínách, squash v nafukovacím squashovém kurtu, závod v orientačním běhu, stolní tenis, pole dance, minigolf, veslování na trenažéru, pétanque, atletické disciplíny na mobilním dětském atletickém minihřišti, jízdu na kajaku či kánoi, jízdu na cyklistickém trenažéru a válci, hokejbal v mobilním hokejbalovém hřišti a další zajímavé sporty a disciplíny.
Pro nejaktivnější účastníky je v rámci Festivalu sportu připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohou získat při vyzkoušení minimálně dvanácti druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu.
Ve fanzóně před zimním stadionem budou mít fanoušci možnost sledovat zápasy na LED obrazovce, zahrát si basketbal 3x3 na mobilním hřišti, na hlavním pódiu se budou střídat královéhradecké sportovní organizace se svými aktivními s ukázkami. 
Kompletní a aktuální informace k Festivalu sportu najdete na www.festivalsportuhk.cz.

Další zprávy z kategorie "Sport"

8.4.

Město zkontrolovalo ukotvení branek

Město podle Fraňkové zároveň vyzve správce všech ostatních městských sportovišť k podobné kontrole.

Sport celý článek
7.4.

Vladimír Martinec vstoupil do Síně slávy sportu

Plaketu a květinu legendě předali Radko Martínek společně s libereckým hejtmanem Stanislavem Eichlerem v sobotu 3. dubna.

Sport celý článek
25.11.

I letos můžete nominovat nejúspěšnější sportovce Pardubicka

Návrhy se předkládají za sportovní výsledky získané za rok 2016 v prestižních soutěžích. Oceněni tak budou ti, kteří obsadili přední místa na olympijských hrách, paralympiádě, mistrovstvích světa či Evropy, světových a evropských pohárech nebo v dalších soutěžích světové a evropské úrovně. Ceny mohou být uděleny i za získání titulu mistr či mistryně ČR v jednotlivcích a u kolektivů za umístění na medailových místech na mistrovství ČR.

Sport celý článek
7.9.

Zapalte svíčku pro Martina Čecha

Hokejoví fanoušci mohou uctít památku Martina Čecha zapálením svíčky u sochy hokejisty před hlavním vchodem do ČEZ arény.

Sport celý článek
21.9.

Zvítězí kolo nebo auto?

O tom, jaký dopravní prostředek je ve městě nejrychlejší, rozhodne již tento pátek 21. září neobvyklý experiment.

Sport celý článek
19.12.

Hejtman gratuloval běžcům

Organizátorů soutěže si mimořádně vážím proto, že celý pohár dotují z vlastních zdrojů.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting