Hradec se připravuje na evropský basketbal, Jiráskovy sady obsadí Festival sportu

12.6.

Hradec se připravuje na evropský basketbal, Jiráskovy sady obsadí Festival sportu

Pouhých deset dní zbývá do zahájení Mistrovství Evropy v basketbalu žen 2017, které společně s Prahou hostí i Hradec Králové. Východočeská metropole se chystá na svoji doposud největší sportovní událost a nabídne návštěvníkům i obyvatelům Hradce prožít mistrovství nejen jako pasivní divák a fanoušek, ale i jako aktivní sportovec. Hlavním doprovodným programem bude Festivalu sportu.
Jiráskovy sady, tedy hned vedle zimního stadionu, kde se odehrají zápasy hradecké skupiny basketbalového turnaje, se od pátku 16. do neděle 18. června promění v multisportovní areál. Tento program letos vystřídá tradiční Nábřeží sportu, které právě z důvodu mistrovství tak změní termín a místo. Návštěvníci si budou moci aktivně vyzkoušet na 45 druhů sportu, které je možno v Hradci provozovat celoročně.
„Sport a aktivní odpočinek patří ke zdravému životnímu stylu každého z nás. Hradec Králové je městem aktivním, dlouhodobě podporuje desítky sportovních oddílů,“ řekl primátor Zdeněk Fink. „Doufám, že návštěvníci mistrovství budou mít během svého pobytu čas poznat naše město i z pohledu neorganizovaného sportu. Hradec totiž nabízí úžasné možnosti pro běh, cyklistiku, in-line bruslení a jiné rekreační sporty ve svých parcích, na nábřežích nebo v městských lesích,“ dodal primátor.
Během Festivalu sportu si lidé budou moci vyzkoušet mimo jiné střelbu na elektronické laserové střelnici, která simuluje a umožňuje nácvik střelby v různých disciplínách, squash v nafukovacím squashovém kurtu, závod v orientačním běhu, stolní tenis, pole dance, minigolf, veslování na trenažéru, pétanque, atletické disciplíny na mobilním dětském atletickém minihřišti, jízdu na kajaku či kánoi, jízdu na cyklistickém trenažéru a válci, hokejbal v mobilním hokejbalovém hřišti a další zajímavé sporty a disciplíny.
Pro nejaktivnější účastníky je v rámci Festivalu sportu připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohou získat při vyzkoušení minimálně dvanácti druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu.
Ve fanzóně před zimním stadionem budou mít fanoušci možnost sledovat zápasy na LED obrazovce, zahrát si basketbal 3x3 na mobilním hřišti, na hlavním pódiu se budou střídat královéhradecké sportovní organizace se svými aktivními s ukázkami. 
Kompletní a aktuální informace k Festivalu sportu najdete na www.festivalsportuhk.cz.

Další zprávy z kategorie "Sport"

20.2.

Pardubice finančně podpoří basketbalový klub

Město Pardubice podpoří basketbalový klub, který se ocitl v určité finanční tísni.

Sport celý článek
3.5.

Automobily dnes v Pardubicích ustoupí cyklistům

Jízdní kola omezí dnes odpoledne pohyb automobilů v centru Pardubic.

Sport celý článek
4.4.

Do Pardubic přijíždí dívčí fotbalový tým ze Skotska

Pardubice budou od středy 4. dubna hostit čtrnáct fotbalistek ze skotského klubu Musselburgh Windsor F.C.

Sport celý článek
19.12.

Hejtman gratuloval běžcům

Organizátorů soutěže si mimořádně vážím proto, že celý pohár dotují z vlastních zdrojů.

Sport celý článek
16.7.

Mistrovství světa v požárním sportu

Mistrovstí světa se koná v České republice poprvé a hostitelem je Pardubický kraj. Záštitu nad soutěží převzali prezident Miloš Zeman, hejtman Martin Netolický a starosta Svitav David Šimek.

Sport celý článek
20.6.

Sportovní park Pardubice 2017 - registrace dobrovolníků

Jako dobrovolník budeš poskytovat potřebné informace návštěvníkům parku, asistovat při sportovních stanovištích dětem i dospělým, budeš moci pomáhat se souvisejícími organizačními činnostmi, zkrátka budeš součástí skvělého týmu, který významně pomůže hladkému průběhu tak jedinečného projektu, jakým Sportovní park Pardubice 2017 jednoznačně je!

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting