Kin-ball i dobrovolnická činnost. Studenty z Newcastlu hostí chrudimská obchodní akademie

8.11.

Kin-ball i dobrovolnická činnost. Studenty z Newcastlu hostí chrudimská obchodní akademie

Více než deset let trvá spolupráce mezi Obchodní akademií v Chrudimi a Churchill Community College z anglického Newcastlu. Na jednu z jejich mnoha společných aktivit v rámci právě probíhajícího výměnného pobytu, kin-ballový turnaj, se včera přijel do Chrudimi podívat radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.
Obchodní akademie a Churchill Community College navázali partnerství již v roce 2006 díky aktivitám Britské rady. Od té doby pořádají obě školy výměnné pobyty, před dvěma lety dokonce britská strana zorganizovala pro české studenty intenzivní kurz anglického jazyka ve Velké Británii. Nyní tráví šest britských studentů týden v České republice.
„Velmi vítám všechny formy spolupráce, které umožní studentům rozšířit si všeobecný rozhled, získávat nové zkušenosti a rozvíjet své jazykové schopnosti,“ uvedl Bohumil Bernášek.
„Děti díky komunikaci přes internet zůstávají v kontaktu přes celý rok, nejen během výměnného pobytu, a vznikají mezi nimi nová přátelství,“ dodala Šárka Pudilová, zástupkyně ředitelky obchodní akademie.
Do aktivit s britskými vrstevníky vedení obchodní akademie své studenti nenutí, hlásí se do nich sami. Nyní je do partnerství zapojeno zhruba 35 českých studentů od 1. do 4. ročníku, kteří vymýšlejí program a účastní se aktivit se studenty z Newcastlu. Součástí jejich pobytu tak bude například návštěva Pardubic a Prahy, nejrůznější kulturní aktivity nebo uspořádání sportovního festivalu pro klienty Denního stacionáře Jitřenka, s nímž obchodní akademie spolupracuje během celého školního roku.

Další zprávy z kategorie "Sport"

28.1.

Skiinterkriterium 2008 zná jména vítězů

Ve dnech od 24. do 26. ledna 2008 se v Říčkách v Orlických horách konal již 46. ročník mezinárodních lyžařských závodů.

Sport celý článek
10.4.

Play-off: Naděje zůstává!

Po dvou prohrách na vlastním ledě a jedné v pražské T-Mobile Areně zvítězili pardubičtí hokejisté ve 4. finálovém utkání 5:2

Sport celý článek
26.2.

Basketbalové hvězdy rozzářily Vratislav

V dresu výběru Mattoni NBL se v krásných prostorách vratislavské Hale století s kapacitou sedm tisíc míst objevili odchovanci pardubického mládežnického basketbalu Jiří Welsch a Luboš Stria.

Sport celý článek
15.3.

Město Hradec Králové ocenilo nadějné sportovce

Město letos odměnilo 14 nejlepších výkonů mezi jednotlivci a 4 sportovní kolektivy. Ocenění sportovci a organizace, v nichž působí oceněné sportovní kolektivy, získali od města finanční příspěvek.

Sport celý článek
11.3.

Opilí fanoušci se v Pardubicích na hokej nedostanou

Pardubická městská policie zpřísnila kontroly návštěvníků přicházejících na zápasy hokejové play-off.

Sport celý článek
9.5.

Cyklo Glacensis 2008 – již po sedmé

Akce se zúčastní dvacet týmů startujících v dvaceti různých míst pořádajících českých a polských regionů.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting