Kraj navyšuje podporu mladým fotbalistům, pošle jim čtvrt milionu

14.9.

Kraj navyšuje podporu mladým fotbalistům, pošle jim čtvrt milionu

Krajští radní na svém dnešním jednání schválili příspěvek 250 tisíc korun na činnost spolku FK Junior Pardubice, který sdružuje fotbalové oddíly od přípravek až po dorost a zajišťuje chod Sportovního střediska mládeže v Ohrazenicích. Pardubický kraj tak navazuje na již fungující podporu fotbalových oddílů, kterou zajišťuje prostřednictvím nadačního fondu.

„Chceme, aby mladí fotbalisté neodcházeli do jiných regionů, ale fotbalově rostli v našem kraji a poté se stali například základem pardubického týmu dospělých. Péče o mládež je jednou z našich priorit, a proto budeme i nadále vytvářet maximální možné podmínky pro jejich rozvoj,“ uvedl hejtman Martin Netolický a zdůraznil, že kraj myslí i na ostatní oddíly, které podporuje mimo jiné prostřednictvím Nadačního fondu Pardubického fotbalového svazu.

„Kraj každoročně přispívá ze svého rozpočtu nadačnímu fondu částkou 500 tisíc korun. V letošním roce jsme díky dobrému hospodaření uvolnili dalších 750 tisíc korun, takže celková podpora kraje se vyšplhala na částku jednoho a čtvrt milionu korun. A to se bavíme stále pouze o nadačním fondu,“ shrnul hejtman Netolický a uvedl, k čemu jsou finanční prostředky fondu využívány. „V minulém roce bylo pořízeno téměř 80 bezpečných branek a pro letošek se jedná prozatím o téměř 50 kusů. Nadační fond, stejně jako v loňském roce, zaplatí jednu branku s tím, že druhou pořizuje klub či obec.“

V současné době fond zajišťuje i další projekty. „Letos podporujeme materiální vybavenost klubů v regionu také nákupem brankových sítí nebo příspěvkem na světelné informační tabule či fotbalové míče. Fond navíc připravuje zakoupení 50 tréninkových sad pro mládež, které budou obsahovat například žebříky, tyče, rozlišovací dresy, kužele či pevnou zeď pro nácvik standardních situací,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Pardubický kraj také společně s městem Pardubice podporuje krajskou fotbalovou akademii, která vznikla v Pardubicích a od Fotbalové asociace ČR získala velice pozitivní hodnocení. „V memorandu, které jsme podepsali společně s předsedou Peltou a primátorem Charvátem, jsme se jako kraj zavázali, že v roce 2016 poskytneme dotaci na náklady spojené s akademií ve výši půl milionu korun, v dalších letech to pak bude částka 1,5 milionu korun,“ podotkl hejtman.

Další zprávy z kategorie "Sport"

10.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Startuje se z obou měst najednou a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman.

Sport celý článek
18.4.

Chystáme další fotbalový turnaj! Hrát budou nízkoprahové kluby pro děti a mládež, zapojí se i další děti

„Akci připravujeme ve spolupráci s dětmi NZDM Futur z Hrochova Týnce. Na turnaj jsme pozvali týmy také z Nízkoprahového klubu pro děti a mládež Agora v Chrudimi, Dětského domova v Chrudimi, Terénního programu Jeskyně v Prachovicích, Tatran Hrochův Týnec a tým z Pardubic,“ uvádí Michaela Zelenková ze Šance pro Tebe.

Sport celý článek
11.10.

Východočeské univerzity opět poměří síly. Tentokrát v e-gamingu

Unikátní e-gamingové derby univerzit, které se v České republice odehraje historicky poprvé přímo na univerzitní půdě, začíná zítra mezi Univerzitou Hradec Králové (UHK) a Univerzitou Pardubice (UPa). V Hradci Králové poměří své hráčské dovednosti tři desítky esportovců. Po tradičním hokejovém derby východočeských škol, které každý rok navštíví tisíce diváků, je letos tato disciplína novinkou.

Sport celý článek
16.7.

Mistrovství světa v požárním sportu

Mistrovstí světa se koná v České republice poprvé a hostitelem je Pardubický kraj. Záštitu nad soutěží převzali prezident Miloš Zeman, hejtman Martin Netolický a starosta Svitav David Šimek.

Sport celý článek
22.1.

Už známe nejúspěšnější sportovce Pardubicka!

Dobrou zprávou pro další rozvoj podmínek pro sport u nás v Pardubicích je, že jsme díky navýšení daňových příjmů mohli pro letošní rok navýšit Program podpory sportu na více než 69 milionů korun, což je nárůst o několik milionů korun oproti loňskému roku.

Sport celý článek
7.4.

Vladimír Martinec vstoupil do Síně slávy sportu

Plaketu a květinu legendě předali Radko Martínek společně s libereckým hejtmanem Stanislavem Eichlerem v sobotu 3. dubna.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting