Krajská mládež na olympiádě válí. Má stříbro v hodu oštěpem i plavání

28.6.

Krajská mládež na olympiádě válí. Má stříbro v hodu oštěpem i plavání

 První medaile na Hrách VIII. Letní olympiády dětí a mládeže v Brně vybojovaly druhý soutěžní den naše plavkyně. Stříbro vylovila z bazénu krytého plaveckého bazénu Za Lužánkami Tereza Čabanová, která v závodě na 100 metrů znak nestačila pouze na Natálii Tužilovou ze Středočeského kraje. Bronz přidala Nela Hýblová, která v závodě na 200 metrů motýlek zaostala za dvojicí reprezentantek Jihomoravského kraje, za vítěznou Adélou Držmíškovou a druhou v pořadí Clementinou Fraňkovou.
Velmi blízko k bronzové medaili měl Aleš Balcar (ročník 2003) v závodě na 200 metrů volný způsob. Rovněž čtvrté místo obsadil v kategorii chlapců ročník 2005 Dominik Houf v polohovém závodě na 200 metrů, v závodě na 200 metrů volný způsob skončil pátý. Pátá místa obsadily také Karolína Teplá (2004) v závodě na 100 metrů znak a Tereza Čabanová v polohovém závodě na 200 metrů.
Stříbro z hodu oštěpem starších dívek pro Hanu Hájkovou
Stříbro v hodu oštěpem vybojovala atletka Pardubického kraje Hana Hájková z Moravské Třebové. Atleti pokračují ve svých soutěžích dnes od 13 hodin.
Fotbalisté schytali debakl, ale čtvrtfinále jim neuteklo
Fotbalisté Pardubického kraje uzavřeli na olympiádě dětí a mládeže základní skupinu turnaje zápasem proti suverénnímu Moravskoslezskému kraji. Zápas měl jednoznačný průběh a po závěrečném hvizdu svítil na tabuli stav 7:0 pro chlapce z východní části republiky. Ani krutá prohra nic nemění na tom, že si Pardubický kraj zahraje čtvrtfinále, a to proti Olomouckému kraji. Zápas začíná v úterý v 10 hodin na stadionu FC Medlánky.
Orientační běžci sbírali zkušenosti 
První disciplínou – sprintem – začala soutěž také pro orientační běžce. Trať v Zamilovaném hájku závodníkům z Pardubického kraje moc nesvědčila, takže o přední příčky bojovali především soupeři. Není však všem závodům konec, ještě jsou na programu dvě disciplíny, ve kterých může být rozložení sil úplně jiné.
Pardubický kraj v polovině soutěží jedenáctý
Pardubický kraj je v polovině olympiády dětí a mládeže se ziskem 111 bodů jedenáctý. Na čele průběžného pořadí krajů je Jižní Morava před Středočechy a sportovci Hlavního města Prahy. Ziskem jedné zlaté, dvou stříbrných a dvou bronzových se náš kraj řadí na osmé místo. Dosud nejvíce medailí získali Jihočeši.

Další zprávy z kategorie "Sport"

11.10.

Fittipaldi a Enge vymění Formuli 1 za Pendolino

Světová esa automobilového sportu nasednou na palubu pendolina SC 73 Johann Gregor Mendel v Praze-Holešovicích.

Sport celý článek
25.4.

Vítejte na Přeboru ČR Minibike 40 v Pardubicích

Již tuto sobotu 28. dubna 2007 pořádá občanské sdružení AMK Road Intermoto Groupe Pardubice Přebor ČR Minibike 40.

Sport celý článek
3.2.

MasterCard a ČSOB zvyšují komfort diváků při sledování sportovních utkání

„Našich fanoušků si velmi vážíme a chceme, aby si sledování zápasu co nejvíce užili. A díky aplikaci WIFI číšník nepřijdou o žádný okamžik utkání, natož o ten nejdůležitější. Princip aplikace je velmi jednoduchý. Návštěvník načte svým mobilem QR kód z letáku a zadá kód skyboxu. Následně je odkázán na speciální rozcestník služby, kde si vybere, na co má chuť, a stiskne tlačítko objednat,“ říká Miroslav Novotný, ředitel obchodu a marketingu, HC Dynamo Pardubice.

Sport celý článek
15.2.

Druhá příčka v tabulce zůstala v Českých Budějovicích

Extraliga ledního hokeje pokračovala včera svým 49. kolem. Hokejisté HC Moeller hostovali v budějovické Budvar Aréně

Sport celý článek
3.3.

Nejúspěšnější sportovec kraje: hokejista Petr Koukal

Na stříbrné pozici skočil futsalista Lukáš Řešetář a třetí kanoista Ondřej Rolenc.

Sport celý článek
30.4.

HC Eaton Pardubice – opět mistři extraligy

Dlouhodobá spolupráce s pardubickým hokejem je jednou z našich klíčových marketingových aktivit.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting