Krajští úředníci měřili své síly ve sportu

16.6.

V pořadí již 7. ročník Mezikrajských sportovních her skončil. Ve dnech 12. až 14. června jej tentokrát hostil Pardubický kraj. A s úspěchem. Mezikrajské sportovní hry se konají každoročně a pokaždé se jich účastní reprezentace všech 14 českých a moravských krajů. V Pardubicích byly vypsány čtyři disciplíny – volejbal, tenis, minigolf a také jedno překvapení – závod dračích lodí na Labi. Tato hned úvodní disciplína sportovních her patřila Pardubickému kraji. I když jen o pár setin vteřiny, ale přeci předstihli pardubičtí své liberecké kolegy a dojeli si pro první místo. Pomyslné zlato získal Pardubický kraj i v tenisovém turnaji. Dvojice Helena Čadová a Václav Shejbal se probojovala až do finále, kde porazila duo Plzeňského kraje. Méně se již dařilo v minigolfu a volejbale. U jamek pardubičtí obsadili spolu se Zlínským krajem 6. místo, ve volejbale tým Pardubického kraje vybojoval až 8. místo. Přesto tyto výsledky (celkem 72 bodů) stačily na celkové druhé místo. Prvenství si se 76 body odváží Olomoucký kraj, třetí skončili sousedé z Královéhradeckého kraje s celkovým počtem 64 bodů. Mezikrajských sportovních her v Pardubicích se účastnily reprezentace všech 14 krajů, dohromady to bylo na 150 sportovců. Záštitu nad „sportovkami“ převzal hejtman pořádajícího kraje Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Sport"

31.5.

Stolní tenistka na vozíčku dosáhla na vytoužený titul

Spolu s oddílovou jedničkou se na domácí šampionát sítem kvalifikací a na základě výkonnosti probojoval také Vladimír Tláskal. Přestože spolu dvojice hrála poprvé v životě, dokázala si ve čtyřhře poradit s ambiciózním párem Martin Zvolánek - Iva Lukešová a nakonec obsadila výborné šesté místo. Stejnou příčku v mužské kategorii obsadil i Vladimír Tláskal.

Sport celý článek
25.6.

Přivítejme společně léto na kolečkových bruslích!

Podaří se v sobotu pardubickým bruslařům loňské rekordy překonat?

12.3.

„Černá sobota“ v duelu s Děčínem

Středeční vysoká výhra nad libereckými Kondory vytvořila BK Synthesia Pardubice slibné předpoklady.

7.9.

Kladno, Plzeň a Pardubice přivítají hokejové legendy

Slibujeme návštěvníkům, že uvidí hezký hokej. I když jsme zestárli, srdce máme pro hokej stále zapálené.

12.6.

Šestnáctiletá atletka pokořila hranici limitu na trati 400m a zaběhla si osobní rekord

Zdeňka patří do absolutní české špičky. V halové sezóně skončila třetí při mistrovství České republiky dospělých a svými výkony v hale zaujala natolik, že ji šéftrenér Tomáš Dvořák povolal do seniroského týmu pro mistrovství Evropy v Göteborgu. V letní sezóně dokázala na své halové výkony navázat a hned při svém druhém pokusu o prolomení hranice znamenající účast na světovém šampionátu uspěla.

10.4.

Vozíčkáři si na finále mohou rezervovat místa

Vedení klubu HC Moeller Pardubice žádá vozíčkáře, aby si telefonicky rezervovali místo.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting