Lenka Štěrbová touží po olympiádě

20.9.

Lenka Štěrbová touží po olympiádě

Nový cíl má před sebou šestnáctiletá Lenka Štěrbová z Pardubic, nejmladší plavkyně z ČR, která kdy pokořila kanál La Manche. Jako dálková plavkyně se Lenka touží zúčastnit letních olympijských her 2012 v Londýně. Při pátečním přijetí u pardubického primátora Jaroslava Demla také přiznala, že se už velmi těší na zrekonstruovaný plavecký bazén. „Příprava je bez bazénu v Pardubicích náročnější. Musíme dojíždět do Hradce Králové, nebo do Chrudimi. Stojí to více času i peněz,“ řekla Lenka Štěrbová. Od jejího velkého triumfu, přeplavání legendárního kanálu, ji dělí zhruba týden. Zdá se, že voda ji zatím ještě nechybí. Ve vodách Atlantiku 9. září strávila 9 hodin 22 minut a kvůli proudům uplavala 38,5 kilometru. „Plave se z Anglie do Francie. Na dohled od pobřeží jsem se dostala do situace, kdy jsem hodinu a půl plavala na místě, to byla nejhorší část, vidíte pobřeží, ale vůbec se nepřibližuje,“ říká Lenka. Před svým výkonem trénovala v bazénu i v přírodních vodách, nejčastěji na Sečské přehradě. V době, kdy její příprava vrcholila naplavala 300 kilometrů měsíčně. U Štěrbů prý platí "Plave celá rodina," neboť plavání se dnes věnuje i její mladší sestra a bratr a oba rodiče je v tomto sportu podporují . “Sestra už má lepší výkony, než jsem měla já, bratr je také dobrý, ale tvrdí, že na La Manche by nikdy nešel. Zato se shlédl v práci lodivoda,“ říká plavkyně, jejímž vzorem je Iveta Hlaváčová, která vytvořila na kanále světový rekord, když jej překonala za 7 hodin a 25 minut.

Další zprávy z kategorie "Sport"

16.7.

Mistrovství světa v požárním sportu

Mistrovstí světa se koná v České republice poprvé a hostitelem je Pardubický kraj. Záštitu nad soutěží převzali prezident Miloš Zeman, hejtman Martin Netolický a starosta Svitav David Šimek.

Sport celý článek
1.6.

Primátorka a náměstci poděkovali zlatým hokejistům

Každý si odnesl i zlatý přívěšek v podobě hokejisty, úspěšní sportovci se pak na oplátku podepsali do městské kroniky.

Sport celý článek
16.6.

Krajští úředníci měřili své síly ve sportu

V Pardubicích byly vypsány čtyři disciplíny – volejbal, tenis, minigolf a závod dračích lodí na Labi.

Sport celý článek
23.6.

Primátor přijme basketbalové mistry

Sezona 2008/2009 byla pro pardubický mládežnický basketbal mimořádně úspěšná.

Sport celý článek
13.9.

Projekt Atletika pro děti je v plném proudu

V současné době, tedy v druhé polovině září, probíhají nábory dětí do atletických školek a přípravek.

Sport celý článek
2.2.

Olympiáda dětí a mládeže je u konce. První místo bral Liberecký kraj

V průběhu ODM bylo předáno 127 sad medailí. Bodově si nejlépe vedl Liberecký kraj, který nasbíral 226 bodů, následovaný Hlavním městem Praha a Krajem Vysočina. Nejvíce zlatých medailí brali sportovci Hlavního města Prahy, a to celkem osm.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting