Lenka Štěrbová touží po olympiádě

20.9.

Lenka Štěrbová touží po olympiádě

Nový cíl má před sebou šestnáctiletá Lenka Štěrbová z Pardubic, nejmladší plavkyně z ČR, která kdy pokořila kanál La Manche. Jako dálková plavkyně se Lenka touží zúčastnit letních olympijských her 2012 v Londýně. Při pátečním přijetí u pardubického primátora Jaroslava Demla také přiznala, že se už velmi těší na zrekonstruovaný plavecký bazén. „Příprava je bez bazénu v Pardubicích náročnější. Musíme dojíždět do Hradce Králové, nebo do Chrudimi. Stojí to více času i peněz,“ řekla Lenka Štěrbová. Od jejího velkého triumfu, přeplavání legendárního kanálu, ji dělí zhruba týden. Zdá se, že voda ji zatím ještě nechybí. Ve vodách Atlantiku 9. září strávila 9 hodin 22 minut a kvůli proudům uplavala 38,5 kilometru. „Plave se z Anglie do Francie. Na dohled od pobřeží jsem se dostala do situace, kdy jsem hodinu a půl plavala na místě, to byla nejhorší část, vidíte pobřeží, ale vůbec se nepřibližuje,“ říká Lenka. Před svým výkonem trénovala v bazénu i v přírodních vodách, nejčastěji na Sečské přehradě. V době, kdy její příprava vrcholila naplavala 300 kilometrů měsíčně. U Štěrbů prý platí "Plave celá rodina," neboť plavání se dnes věnuje i její mladší sestra a bratr a oba rodiče je v tomto sportu podporují . “Sestra už má lepší výkony, než jsem měla já, bratr je také dobrý, ale tvrdí, že na La Manche by nikdy nešel. Zato se shlédl v práci lodivoda,“ říká plavkyně, jejímž vzorem je Iveta Hlaváčová, která vytvořila na kanále světový rekord, když jej překonala za 7 hodin a 25 minut.

Další zprávy z kategorie "Sport"

3.7.

Travní lyžování v Čenkovicích

Projekt byl realizován ve velmi krátké době a ubytovací prostory a vlek byly k dispozici už v letošní nevydařené zimní sezóně.

Sport celý článek
14.9.

Autogramiáda plochodrážních jezdců v OC Palác Pardubice

Přijďte si pro podpis Václava Milíka, Aleše Drymla a dalších předních českých plochodrážních jezdců před samotným finále MS do 21 let do OC Palác Pardubice. Podpořte jezdce před startem a získejte podepsanou pohlednici.

Sport celý článek
9.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2008

Podstatným kritériem je umístění na předních místech v prestižních soutěžích v hodnoceném roce.

Sport celý článek
25.6.

Pardubice mají "jen" stříbro i v inline hokeji

Po stříbru v hokejové extralize podlehly Pardubice i ve finále inlinové extraligy. Tentokrát Zlínu.

Sport celý článek
6.4.

Pardubice přemýšlí, jak na Spartu

Pardubice ví, že obrátit nepříznivý vývoj série zrovna na Spartě, která doma v play off ještě neprohrála, bude nesmírně obtížné.

Sport celý článek
16.7.

Mistrovství světa v požárním sportu

Mistrovstí světa se koná v České republice poprvé a hostitelem je Pardubický kraj. Záštitu nad soutěží převzali prezident Miloš Zeman, hejtman Martin Netolický a starosta Svitav David Šimek.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting