Matějovský se před první závodem sezóny těší na adrenalin

30.4.

Matějovský se před první závodem sezóny těší na adrenalin

30. dubna 2015 

V neděli 3. května  proběhne na maďarském HungaroRingu první závod sezóny seriálu ME cestovních vozů FIA ETCC. Vicemistr Evropy z loňského roku Michal Matějovský i jeho  závodní speciál BMW 320 jsou před novou sezónou připraveni podat nejlepší výkon. "Pro splnění letošního cíle - získání titulu evropského šampióna - je start do seriálu velmi důležitý. Do Maďarska odjíždím s manželkou, která mi bude největší oporou! Asi nejvíce se těším na závodní adrenalin, který mi přes zimu opravdu scházel," říká závodník Michal Matějovský.

Na HungaroRing proběhne první díl seriálu závodů ME cestovních vozů FIA ETCC v neděli 3.května 2015. Pro Michala Matějovského jde o maďarskou premiéru. Na HungaroRingu bude již od čtvrtka. V pátek si zkusí trať ve volném tréninku a pozdraví soupeře. Zapsání do závodu a kontrola licence  a vozu proběhnou hned po pátečním tréninku. "Trať jsem si tady zkusil již v polovině dubna. S testem jsem byl spokojený, ale jak na tom opravdu jsem, se uvidí až na samotném závodě. Tuším kdo mi bude konkurentem ale jak si kdo vylepšil závodní auťák, nevím. Maďarsko bude jedno velké překvapení," komentuje pocity Michal. V sobotu dopoledne proběhnou další dvě volné tréninkové jízdy všech jezdců, odpoledne měřený trénink, který rozhodne o postavení závodníků na roštu v prvním nedělním závodě. "HungaroRing je nový okruh v seriálu FIA ETCC,  kde jsme sice již testovali a s výsledky testu byli i relativně spokojeni, přesto nám ale stále chybí porovnání s ostatními. Nebude to jednoduché, máme ale zkušený tým a s Michalem Matějovským i skvělého pilota," říká šéf týmu Ing. Josef Křenek.

V neděli ráno na Michala Matějovského čeká maďarská warm-up "zahřívací" jízda. Od této chvíle se zvedá adrenalin všem závodníkům. Hodinu po dojezdu warm-up jízdy odstartuje samotná mistrovská soutěž, která se jede na dva 12ti okruhové (12 okruhů = 55 km) závody. Jeden okruh měří na HungaroRingu 4 381 metrů a má 16 zatáček.  Prvních osm závodníků v cíli se po prvním závodě na start druhého postaví v obráceném pořadí. Pokud závodník v prvním závodě dojede první, znamená to pro něj tedy ve druhém závodě poslední místo na startovacím roštu. „Na závodech se nebojím. Před závodem, hlavně tím prvním, cítím ale nejistotu z výsledku. Možná i strach. To k závodění ale patří. Moji výhodou však je, že se umím výborně koncentrovat, takže během závodů mne strach vždy opustí a já cítím jen adrenalin z jízdy. Na ten se mimochodem po zimě těším nejvíce. Věřím, že ze sebe vydám maximum a zajedu výsledek, který mi umožní zahájení letošního útoku na evropský titul,“  dodává Michal Matějovský.

O Michalovi Matějovském:
Devětadvacetiletý Michal Matějovský patří mezi přední české automobilové jezdce. S motorsportem začal  ve svých 7 letech. Je to mistr ČR a aktuálně vicemistr Evropy v závodech cestovních vozů FIA ETTC. Ve svých závodnických začátcích jezdil ve Velké Británii ve stejném mládežnickém týmu jako pilot F1 Lewis Hamilton. Otec Stanislav Matějovský je mistr Evropy z roku 2001 s vozem Tatra. Michal je od září 2014 šťastně ženatý
Program letošního mistrovství Evropy FIA ETCC: Maďarsko, Hungaroring (2.-3.5. 2015), Slovensko, SlovakiaRing (20.-21.6.2015), Francie, Castellet (27.-28.6.2015) , Česká republika, Automotodrom Brno (5.-6.9.2015), Belgie, Zolder(19.-20.9.2015) , Itálie,  Pergusa (10.-11.10.2015). 

Další zprávy z kategorie "Sport"

6.8.

Patrik Hájek se stal vicemistrem Evropy v kartingu

Je to největší úspěch českého kartingu v letošní sezóně. Konkurence v šampionátu byla letos v královské třídě velmi silná. Navíc Patrik startoval letos v novém týmu, takže je vidět, že spolupráce funguje," řekl po závodě generální sekretář Autoklubu ČR Adam Eliáš.

Sport celý článek
6.9.

Závod Okoloželezek láká cyklisty všeho věku

Stejně jako v předchozích dvou letech poskytne zázemí závodu Autocamp Konopáč u Heřmanova Městce. Odtud závodníci zamíří na jeden či dva okruhy dle zvolené délky tratě (30 nebo 60 kilometrů) směrem na jihozápad od města perníkářů a krajské metropole Pardubic, která je odtud doslova coby kamenem dohodil.

Sport celý článek
16.7.

ČEZ Arena pojme 10.146 lidí

Časový skluz dostavby ČEZ Arény bude znamenat, že hokejisté HC Moeller nestihnou začátek O2 extraligy v domácím prostředí.

Sport celý článek
14.9.

Autogramiáda plochodrážních jezdců v OC Palác Pardubice

Přijďte si pro podpis Václava Milíka, Aleše Drymla a dalších předních českých plochodrážních jezdců před samotným finále MS do 21 let do OC Palác Pardubice. Podpořte jezdce před startem a získejte podepsanou pohlednici.

Sport celý článek
1.4.

První letošní pardubické bruslení

a bezpečnou jízdu bruslařů pardubickými ulicemi budou jako vždy dohlížet strážníci městské policie Pardubice.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting