Matějovský se před první závodem sezóny těší na adrenalin

30.4.

Matějovský se před první závodem sezóny těší na adrenalin

30. dubna 2015 

V neděli 3. května  proběhne na maďarském HungaroRingu první závod sezóny seriálu ME cestovních vozů FIA ETCC. Vicemistr Evropy z loňského roku Michal Matějovský i jeho  závodní speciál BMW 320 jsou před novou sezónou připraveni podat nejlepší výkon. "Pro splnění letošního cíle - získání titulu evropského šampióna - je start do seriálu velmi důležitý. Do Maďarska odjíždím s manželkou, která mi bude největší oporou! Asi nejvíce se těším na závodní adrenalin, který mi přes zimu opravdu scházel," říká závodník Michal Matějovský.

Na HungaroRing proběhne první díl seriálu závodů ME cestovních vozů FIA ETCC v neděli 3.května 2015. Pro Michala Matějovského jde o maďarskou premiéru. Na HungaroRingu bude již od čtvrtka. V pátek si zkusí trať ve volném tréninku a pozdraví soupeře. Zapsání do závodu a kontrola licence  a vozu proběhnou hned po pátečním tréninku. "Trať jsem si tady zkusil již v polovině dubna. S testem jsem byl spokojený, ale jak na tom opravdu jsem, se uvidí až na samotném závodě. Tuším kdo mi bude konkurentem ale jak si kdo vylepšil závodní auťák, nevím. Maďarsko bude jedno velké překvapení," komentuje pocity Michal. V sobotu dopoledne proběhnou další dvě volné tréninkové jízdy všech jezdců, odpoledne měřený trénink, který rozhodne o postavení závodníků na roštu v prvním nedělním závodě. "HungaroRing je nový okruh v seriálu FIA ETCC,  kde jsme sice již testovali a s výsledky testu byli i relativně spokojeni, přesto nám ale stále chybí porovnání s ostatními. Nebude to jednoduché, máme ale zkušený tým a s Michalem Matějovským i skvělého pilota," říká šéf týmu Ing. Josef Křenek.

V neděli ráno na Michala Matějovského čeká maďarská warm-up "zahřívací" jízda. Od této chvíle se zvedá adrenalin všem závodníkům. Hodinu po dojezdu warm-up jízdy odstartuje samotná mistrovská soutěž, která se jede na dva 12ti okruhové (12 okruhů = 55 km) závody. Jeden okruh měří na HungaroRingu 4 381 metrů a má 16 zatáček.  Prvních osm závodníků v cíli se po prvním závodě na start druhého postaví v obráceném pořadí. Pokud závodník v prvním závodě dojede první, znamená to pro něj tedy ve druhém závodě poslední místo na startovacím roštu. „Na závodech se nebojím. Před závodem, hlavně tím prvním, cítím ale nejistotu z výsledku. Možná i strach. To k závodění ale patří. Moji výhodou však je, že se umím výborně koncentrovat, takže během závodů mne strach vždy opustí a já cítím jen adrenalin z jízdy. Na ten se mimochodem po zimě těším nejvíce. Věřím, že ze sebe vydám maximum a zajedu výsledek, který mi umožní zahájení letošního útoku na evropský titul,“  dodává Michal Matějovský.

O Michalovi Matějovském:
Devětadvacetiletý Michal Matějovský patří mezi přední české automobilové jezdce. S motorsportem začal  ve svých 7 letech. Je to mistr ČR a aktuálně vicemistr Evropy v závodech cestovních vozů FIA ETTC. Ve svých závodnických začátcích jezdil ve Velké Británii ve stejném mládežnickém týmu jako pilot F1 Lewis Hamilton. Otec Stanislav Matějovský je mistr Evropy z roku 2001 s vozem Tatra. Michal je od září 2014 šťastně ženatý
Program letošního mistrovství Evropy FIA ETCC: Maďarsko, Hungaroring (2.-3.5. 2015), Slovensko, SlovakiaRing (20.-21.6.2015), Francie, Castellet (27.-28.6.2015) , Česká republika, Automotodrom Brno (5.-6.9.2015), Belgie, Zolder(19.-20.9.2015) , Itálie,  Pergusa (10.-11.10.2015). 

Další zprávy z kategorie "Sport"

22.11.

Hradec bude hostit světový šampionát v karate, nahradí Tokio

Mistrovství světa karate SKIF se pořádá jednou za tři roky, to nejbližší v roce 2019 mělo původně hostit Tokio. Jenže kvůli nadcházejícím olympijským hrám 2020 v japonské metropoli jsou prakticky veškeré haly i pro rok 2019 zamluvené pro přípravné či nominační turnaje a světová karatistická federace SKIF tak musela hledat náhradní řešení.

Sport celý článek
17.9.

Trofej UEFA Champions League míří do Pardubic

Všichni fotbaloví fanoušci si budou moci prohlédnou vysněnou trofej nejlepšího fotbalového klubu Evropy.

Sport celý článek
31.7.

Město bude koordinovat lávku přes nádraží

Záměr spojit městské části lávkou vyhrál nad výstavbou podchodu, pro Pardubice je nadchod totiž cenově výhodnější. Realizace lávky vyjde město na necelých 10 milionů korun, zbytek nákladů zaplatí SŽDC z evropských dotací. Podle prvních odhadů by celkové náklady na výstavbu tolik očekávané lávky měly vyjít na přibližně 50 milionů korun.

Sport celý článek
29.3.

Pardubice jsou ve finále play-off!

Včera v 17.00 hodin nastoupili hokejisté HC Moeller Pardubice do boje o postup do finále proti HC Mountfield České Budějovice.

Sport celý článek
9.5.

HC Moeller Pardubice: další změny

Zastupitelé nejprve schválili návrh na zvolení člena dozorčí rady. Stal se jím Jiří Stříteský.

Sport celý článek
15.11.

Město vybralo projektanta letního stadionu

Areál letního stadionu by se měl kompletně přeměnit, a to včetně přilehlých ploch podél ulice U Stadionu. Svého využití by se tedy mělo dočkat také území po bývalé hale ČSTV a jatkách, kde by měla být vybudována další dvě hřiště, která budou moci využívat sportovní kluby i veřejnost. Architekti v tomto prostoru počítají také s dětským hřištěm či plochou pro letní kino a podobné akce. Samotné fotbalové hřiště se dočká přestavby tak, aby jeho parametry vyhověly požadavkům na pořádání zápasů druhé nejvyšší fotbalové soutěže.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting