Město Hradec Králové ocenilo nadějné sportovce

15.3.

Město Hradec Králové ocenilo nadějné sportovce

Od roku 2005 uděluje statutární město Hradec Králové symbolický titul „Naděje královéhradeckého sportu“ za mimořádné sportovní výsledky dětí a mládeže do osmnácti let. Při včerejším slavnostním vyhlášení, kdy byl velký sál hradecké Filharmonie zaplněn mladými sportovci, trenéry a jejich příznivci, dostali vybraní sportovci ocenění z rukou představitelů města a sportovních osobností.

Město letos odměnilo 14 nejlepších výkonů mezi jednotlivci a 4 sportovní kolektivy. Ocenění sportovci a organizace, v nichž působí oceněné sportovní kolektivy, získali od města finanční příspěvek.

Ocenění individuální sportovci

  • Eliška Burešová, závodnice oddílu taekwondo TJ Sokol Hradec Králové, za titul mistryně České republiky, 1. místo na mezinárodním turnaji a celkové vítězství v Taekwondo extralize mládeže v kategorii kadetů

  • Filip Firbacher, fotbalista FC Hradec Králové, za účast v 9 reprezentačních utkáních České republiky v kategorii U18 a 2. místo v tabulce střelců ligy U19

  • Matěj Indruch, závodník Klubu vodního slalomu Hradec Králové, za 1. místo na mistrovství České republiky žáků v kategorii C1 a 1. místo v Českém poháru žáků v kategorii C1

  • Michaela Metelková, orientační běžkyně klubu OK 99 Hradec Králové, za 1. a 2. místo na Olympiádě dětí a mládeže v lyžařském orientačním běhu v kategorii sprint a medium dívky a 1. místo v žebříčku B východ v kategorii D14B

  • Nathali Tučková, moderní gymnastka klubu TJ Slavia Hradec Králové, za 1. místo na mistrovství České republiky, 2. místo na IFAGG World Championships Budapest a 6. místo na Světových hrách mladých v Kazani

  • Jaroslav Dvořák, hokejista - brankář klubu Mountfield HK, za 4. místo na mistrovství světa v ledním hokeji v kategorii U18 a reprezentaci České republiky

  • Anna Havlíčková, atletka TJ Sokol Hradec Králové, za 2. místo na mistrovství České republiky ve vícebojích, 2. místo na Evropských dětských hrách EKAG ve skoku do dálky a 1. místo v krajském přeboru starších žákyň v běhu na 60 m

  • Alena Krausová, rychlostní kanoistka TJ Sokol Hradec Králové, za 5x 1. místo na mistrovství České republiky na kanoi a 6. místo na turnaji OH Naděje Poznaň v kategorii juniorů C2 500 m

  • Aneta Jelínková, závodnice Sportovně střeleckého klubu Třebeš, za 1. místo v Českém poháru mládeže ve vzduchové pušce v kategorii dorostu a 5. místo na mezinárodních závodech juniorů v Polsku

  • Jakub Zimmer, lukostřelec Bows clubu Chimera, za 1. místo na mistrovství České republiky v terénní lukostřelbě v kategorii dospělých a zlepšení juniorských rekordů v hale i venku

  • Anna Faltová, závodnice SK Karate Spartak HK, za 1. místo na mistrovství České republiky SKIF v kategorii dorostenky kumite a 1. místo na turnaji SKIF Open Brno v kategorii kata dorostenek i juniorek

  • Jakub Chaloupský, orientační běžec klubu OK 99 Hradec Králové, za 1. a 2. místo na mistrovství České republiky v kategorii H16 na krátké a klasické trati a 1. místo v celostátním žebříčku A v kategorii H16

  • Andrej Lysenko, závodník oddílu zápasu TJ Sokol Hradec Králové, za titul mistr České republiky v kategorii kadetů a 1. a 2. místo na mezinárodních turnajích

  • Justýna Šafaříková, závodnice Golf Clubu Hradec Králové, za 1. místo na mistrovství České republiky, 1. místo na mezinárodním mistrovství Rakouska a 1. místo v Národní Golfové Tour Mládeže


Oceněné sportovní kolektivy

  • Basketbalové družstvo žákyň TJ Sokol Hradec Králové, za titul mistryň České republiky v kategorii U13 a 1. místo na mezinárodním turnaji v Maďarsku v kategorii U14, v sestavě: Zuzana Felgrová, Monika Fofová, Magdaléna Klausová, Lucie Lindrová, Vendula Mahelová, Nela Malá, Eliška Skoumalová, Adéla Sobotková, Anna Vintrová, Klára Víšková, Natálie Vlachová, Stela Vodvárková, Laura-Francesca Wohnerová, Nela Jelínková a Anna Škaldová

  • Mountfield HK, družstvo mladšího dorostu, za titul mistrů České republiky v extralize mladšího dorostu a vítěze turnaje o mistra ČR ELMD, v sestavě: Jakub Tichý, Filip Boštík, Šimon Táborský, Budina Matyáš, Daniel Šedivý, Jaroslav Kašpar, Kryštof Lang, Tomáš Saidl, Jakub Naar, Radim Šlaicher, Lukáš Pajer, Matěj Havlíček, Petr Moravec, Martin Janda, Tomáš Perička, Matěj Pinkas, Marek Pelda, Jan Jušta, Štěpán Králík, Drbal Martin, Jan Boukal a Milan Souček

  • Squash Centrum club HK, družstvo dorostu, za za 1. místo na mistrovství České republiky družstev v kategorii U15, ve složení: Vojtěch Martinovský, Tmara Holzbauerová, Adam Otčenáš, a Faríd Farrag

  • A-TEAM Hradec Králové, družstvo juniorek, za 1. místo na mistrovství Evropy 2018 v pódiových skladbách, a 2. místo na mistrovství Evropy 2018 – defilé, v sestavě: Monika Bouzová, Viktorie Coubalová, Adéla Červinková, Tereza Gruberová, Lucie Hakenová, Natálie Havrdová, Tereza Hloušková, Adéla Jarošová, Marie Jindřišková, Daniela Jirglová, Karolína Kačerová, Zuzana Knápková, Nikola  Kosařová, Amálie Berenika Moravová, Anna Nesvadbová, Karolína Nováková, Markéta Petrová, Klára  Petříková, Markéta Prouzová, Zuzana Radinová, Šárka   Soukupová, Tereza Ščerbaková, Kateřina Škaldová, Natálie Škardová a Daniela Žahourková

Konkrétní jména oceněných každoročně navrhuje výběrová komise, kterou tvoří zástupci spolupracujících subjektů - statutárního města Hradec Králové, Královéhradecké unie sportu a sportovních novinářů deníků MF Dnes a Hradecký deník. Návrh následně projedná a doporučí ke schválení Sportovní komise Rady města Hradec Králové. Adepty na titul Naděje královéhradeckého sportu pro příslušný rok pak odsouhlasí rada města a jeho udělení schválí Zastupitelstvo města Hradec Králové.

V rámci doprovodného programu během slavnostního vyhlášení včera vystoupili například Vem Camará Capoeira s ukázkou brazilského bojového umění, o hudební vystoupení se postarala Základní umělecká škola Střezina a ukázku předvedl také sportovní klub aerobiku a tance AC hip hop.



Další zprávy z kategorie "Sport"

13.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Hradubický běh je výborný nápad. Je to zajímavá změna oproti tradičním běhům – dva starty a jeden cíl – to jinde neuvidíte.

Sport celý článek
9.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2008

Podstatným kritériem je umístění na předních místech v prestižních soutěžích v hodnoceném roce.

Sport celý článek
26.5.

V Hradci otevřeli nový skatepark

V Hradci Králové vznikl nový areál pro jezdce na skateboardech a kolech BMX. .

Sport celý článek
4.9.

Večerní bruslení, tentokrát v barvě modré

Sraz účastníků bude jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény, kde bude start i cíl projížďky.

Sport celý článek
13.8.

Premiér na Juniorce

Sám premiér si vyzkoušel kurty pod pardubickým zámkem, když nastoupil k exhibiční čtyřhře.

Sport celý článek
10.4.

Vozíčkáři si na finále mohou rezervovat místa

Vedení klubu HC Moeller Pardubice žádá vozíčkáře, aby si telefonicky rezervovali místo.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting