Město Lanškroun se stane etapovým městem projektu Na kole dětem

11.6.

Město Lanškroun se stane etapovým  městem projektu Na kole dětem

Veřejná cyklotour Na kole dětem bude mít dne 12.06.2013 zastávku v Lanškrouně.  Etapové město chce účastníkům 4. ročníku projektu nabídnout zajímavý program a pomoci jim při získávání finančních prostředků na podporu onkologicky nemocných dětí.

Skupina lanškrounských cyklistů bude doprovázet peloton, ve kterém bude vedle Josefa Zimovčáka (na vysokém kole) či Petra Koukala i prof. Pavel Pafko, už od města Polička, které leží na trase sedmé „lanškrounské“ etapy, ta bude zahájena ve Velkém Meziříčí. Později se k nim přidají další cyklisté z Lanškrouna i okolních obcí.

Ladislav Kolaja upřesňuje: „Klub cyklistů GRUPETO CK Lanškroun se aktivně zúčastní cyklotour 2013  "Na kole dětem". Cyklisté klubu GRUPETO se připojí k veřejné cyklotour na sedmé etapě dne 12.6.2013 v Poličce a doprovodí Josefa Zimovčáka do Lanškrouna. Následující den vystartují do osmé etapy s J. Zimovčákem a někteří členové klubu GRUPETO budou pokrčovat po trase cyklotour a pojedou až do cíle, který je letos na Velehradě dne 15.6.2013.“

Cyklisté dojedou do Lanškrouna kolem páté hodiny odpolední. Cíl etapy bude umístěn na Stadionu Romana Šebrleho v ulici Za Střelnicí.

V té době bude u Haly B. Modrého, která těsně sousedí se Stadionem Romana Šebrleho, probíhat 24. ročník cyklistických závodů dětí a mládeže.

Akce, kterou pořádá Cyklistický klub Lanškroun ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Damián, se běžně účastní kolem stovky dětí. Závody jsou otevřeny pro volně příchozí cyklisty bez licence a jsou vypsány po jednotlivých kategoriích od předškoláků až po žáky 9. tříd základních škol. Závod začne v 16:30 hodin.

Díky spojení projektu Na kole dětem a tradičního dětského cyklistického závodu budou letos nadějím lanškrounské cyklistiky předávat ceny osobnosti, které přijedou s Josefem Zimovčákem do Lanškrouna.
Předseda pořádajícího občanského sdružení Jiří Dvořák dodává: „Jsem rád, že se nám podařilo obě akce propojit. Jsem přesvědčen, že to bude jak ku prospěchu našich závodů, tak ku prospěchu projektu. Věřím, že myšlenka, se kterou Josef Zimovčák do Lanškrouna přijíždí, osloví i rodiče dětí, které se budou našich závodů účastnit. Pro vítěze závodů bude určitě velkým zážitkem osobní setkání s osobnostmi, které přijedou a předají jim ceny.“

Uvítání přijíždějících cyklistů z projektu Na kole dětem a předávání cen vítězům závodu bude zpestřeno kulturním programem, ve kterém vystoupí děti z lanškrounských základních škol. Na to, jak bude vypadat doprovodný program, jsme se zeptali Jitky Krejčové z městského úřadu, která vystoupení dětí zajišťuje: „O uvítání se postará BRASS BAND – bubeníci a pozounisté Základní umělecké školy Jindřicha Pravečka, dále vystoupí pěvecký soubor Klíč a Klíček za základní školy na náměstí Aloise Jiráska pod vedením ů Miroslavy Vychytové, taneční kroužek Sluníčko ze základní školy v ulici Dobrovského pod vedením Moniky Kroulíkové a taneční skupina pod vedením Jany Kernové ze základní školy Bedřicha Smetany.  Celou akci pak zakončí lanškrounské mažoretky Soni Marešové.“

Další zprávy z kategorie "Sport"

11.3.

Baníkovci vzbudili na pardubickém nádraží rozruch

V pondělí 9. března po poledni bylo na pardubickém vlakovém nádraží rušněji než v jiné dny.

Sport celý článek
6.4.

Pardubice přemýšlí, jak na Spartu

Pardubice ví, že obrátit nepříznivý vývoj série zrovna na Spartě, která doma v play off ještě neprohrála, bude nesmírně obtížné.

Sport celý článek
14.5.

CYKLO GLACENSIS startuje už tento pátek

„Orlicko se v posledních letech stalo rájem cyklistů a česko-polské pohraničí ožívá čilým turistickým ruchem v zimě i v létě. CYKLO GLACENSIS je jednou z tradičních akcí, která pomáhá při propagaci tohoto regionu a za to bych rád jejím organizátorům poděkoval,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Sport celý článek
28.4.

Šmidberského HC Moeller Pardubice

Mým velkým přáním je, aby se pardubickému mužstvu podařilo dostat se minimálně do play-off.

Sport celý článek
1.6.

Primátorka a náměstci poděkovali zlatým hokejistům

Každý si odnesl i zlatý přívěšek v podobě hokejisty, úspěšní sportovci se pak na oplátku podepsali do městské kroniky.

Sport celý článek
2.9.

Testování rychlosti na in-line bruslích

Pro tentokrát pořadatele připravili ve spolupráci s Městskou policií Pardubice tabuli na měření rychlosti.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting