Město Lanškroun se stane etapovým městem projektu Na kole dětem

11.6.

Město Lanškroun se stane etapovým  městem projektu Na kole dětem

Veřejná cyklotour Na kole dětem bude mít dne 12.06.2013 zastávku v Lanškrouně.  Etapové město chce účastníkům 4. ročníku projektu nabídnout zajímavý program a pomoci jim při získávání finančních prostředků na podporu onkologicky nemocných dětí.

Skupina lanškrounských cyklistů bude doprovázet peloton, ve kterém bude vedle Josefa Zimovčáka (na vysokém kole) či Petra Koukala i prof. Pavel Pafko, už od města Polička, které leží na trase sedmé „lanškrounské“ etapy, ta bude zahájena ve Velkém Meziříčí. Později se k nim přidají další cyklisté z Lanškrouna i okolních obcí.

Ladislav Kolaja upřesňuje: „Klub cyklistů GRUPETO CK Lanškroun se aktivně zúčastní cyklotour 2013  "Na kole dětem". Cyklisté klubu GRUPETO se připojí k veřejné cyklotour na sedmé etapě dne 12.6.2013 v Poličce a doprovodí Josefa Zimovčáka do Lanškrouna. Následující den vystartují do osmé etapy s J. Zimovčákem a někteří členové klubu GRUPETO budou pokrčovat po trase cyklotour a pojedou až do cíle, který je letos na Velehradě dne 15.6.2013.“

Cyklisté dojedou do Lanškrouna kolem páté hodiny odpolední. Cíl etapy bude umístěn na Stadionu Romana Šebrleho v ulici Za Střelnicí.

V té době bude u Haly B. Modrého, která těsně sousedí se Stadionem Romana Šebrleho, probíhat 24. ročník cyklistických závodů dětí a mládeže.

Akce, kterou pořádá Cyklistický klub Lanškroun ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Damián, se běžně účastní kolem stovky dětí. Závody jsou otevřeny pro volně příchozí cyklisty bez licence a jsou vypsány po jednotlivých kategoriích od předškoláků až po žáky 9. tříd základních škol. Závod začne v 16:30 hodin.

Díky spojení projektu Na kole dětem a tradičního dětského cyklistického závodu budou letos nadějím lanškrounské cyklistiky předávat ceny osobnosti, které přijedou s Josefem Zimovčákem do Lanškrouna.
Předseda pořádajícího občanského sdružení Jiří Dvořák dodává: „Jsem rád, že se nám podařilo obě akce propojit. Jsem přesvědčen, že to bude jak ku prospěchu našich závodů, tak ku prospěchu projektu. Věřím, že myšlenka, se kterou Josef Zimovčák do Lanškrouna přijíždí, osloví i rodiče dětí, které se budou našich závodů účastnit. Pro vítěze závodů bude určitě velkým zážitkem osobní setkání s osobnostmi, které přijedou a předají jim ceny.“

Uvítání přijíždějících cyklistů z projektu Na kole dětem a předávání cen vítězům závodu bude zpestřeno kulturním programem, ve kterém vystoupí děti z lanškrounských základních škol. Na to, jak bude vypadat doprovodný program, jsme se zeptali Jitky Krejčové z městského úřadu, která vystoupení dětí zajišťuje: „O uvítání se postará BRASS BAND – bubeníci a pozounisté Základní umělecké školy Jindřicha Pravečka, dále vystoupí pěvecký soubor Klíč a Klíček za základní školy na náměstí Aloise Jiráska pod vedením ů Miroslavy Vychytové, taneční kroužek Sluníčko ze základní školy v ulici Dobrovského pod vedením Moniky Kroulíkové a taneční skupina pod vedením Jany Kernové ze základní školy Bedřicha Smetany.  Celou akci pak zakončí lanškrounské mažoretky Soni Marešové.“

Další zprávy z kategorie "Sport"

25.11.

I letos můžete nominovat nejúspěšnější sportovce Pardubicka

Návrhy se předkládají za sportovní výsledky získané za rok 2016 v prestižních soutěžích. Oceněni tak budou ti, kteří obsadili přední místa na olympijských hrách, paralympiádě, mistrovstvích světa či Evropy, světových a evropských pohárech nebo v dalších soutěžích světové a evropské úrovně. Ceny mohou být uděleny i za získání titulu mistr či mistryně ČR v jednotlivcích a u kolektivů za umístění na medailových místech na mistrovství ČR.

Sport celý článek
25.6.

Přivítejme společně léto na kolečkových bruslích!

Podaří se v sobotu pardubickým bruslařům loňské rekordy překonat?

Sport celý článek
2.9.

Testování rychlosti na in-line bruslích

Pro tentokrát pořadatele připravili ve spolupráci s Městskou policií Pardubice tabuli na měření rychlosti.

Sport celý článek
3.5.

Michal Matějovský zvítězil v prvním závodě FIA ETTC na Hungaroringu

Díky výborně zvládnuté sobotní kvalifikaci startoval Michal Matějovský v prvním nedělním závodě z pole position ze druhé pozice. I když se mu start za relativně chladného a zamračeného počasí povedl, druhé místo posléze ztratil. Trpělivou jízdou ji ještě před půlkou ale získal zpět. "Pak už jsem jel na jistotu a hlídal si pouze soupeře ze své kategorie TC2. Snažil jsem nedělat zbytečné chyby a nakonec se mi tato taktika vyplatila a závod jsem vyhrál," popisuje průběh prvního závodu Michal Matějovský.

Sport celý článek
22.11.

Tiskové prohlášení BK JIP Pardubice

Pracujeme s variantou odehrát domácí utkání v dlouhodobé části Mattoni NBL v hale s kapacitou kolem 1500 diváků.

Sport celý článek
3.1.

Slávistická hokejová mlátička knokautovala Pardubice

Již první třetina hokejového duelu Slavia versus Pardubice začala pro Východočechy hodně neslavně.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting