Mistrovství světa v požárním sportu

16.7.

Mistrovství světa v požárním sportu

Od neděle 13. července do neděle 20. Července  jsou Svitavy mekkou hasičského sportu. Koná se tam mistrovství světa dorostu a juniorů v požárním sporu. Do svitav se jelo na čtyři stovky mladých lidí ve věku od 13 do 23 let.

Mistrovstí světa se koná v České republice  poprvé a hostitelem je Pardubický kraj. Záštitu nad soutěží převzali prezident Miloš Zeman, hejtman Martin Netolický a starosta Svitav David Šimek.

Ve čtyřech dnech mají diváci možnost zhlédnout čtyři těžká klání - výstup na věž, sto metrů překážek, štafetu a požární útok. Všechny disciplíny prověří síly téměř třicítky týmů ze všech koutů světa –  např. z Běloruska, Bulharska, Jižní Korei, Kazachstánu, Polska, Ruska, Slovenska, Litvy, Lotyšska, Chorvatska a samozřejmě z České Republiky. Čeští dorostenci mají nelehký úkol – obhájit loňské prvenství!

Další zprávy z kategorie "Sport"

29.8.

Nový školní rok ve znamení in-line bruslí

Příznivci kolečkových bruslí budou mít v pondělí 1. září další možnost zúčastnit se oblíbené akce Pardubice na bruslích.

Sport celý článek
23.4.

Do Hradce se v červenci sjedou nejlepší karatisté světa

Po předloňském mistrovství Evropy bude Hradec Králové od 15. do 21. července hostit dokonce mistrovství světa karate SKIF. Do krajského města by mohly přijet až dva tisíce účastníků ze zhruba 55 států, přičemž své sportovce vyšlou i exotické země, například Papua Nová Guinea nebo Trinidad a Tobago. Zastoupeny zde budou všechny obydlené světadíly zeměkoule.

Sport celý článek
13.10.

Nejlepší atletický oddíl pro postižené je prý v Pardubicích

Diskuse se tak pochopitelně od zážitků z Číny stočila k problematice sportování handicapovaných.

Sport celý článek
16.7.

ČEZ Arena pojme 10.146 lidí

Časový skluz dostavby ČEZ Arény bude znamenat, že hokejisté HC Moeller nestihnou začátek O2 extraligy v domácím prostředí.

Sport celý článek
20.8.

Na Pardubické juniorce zazářila Gabriela Pantůčková

Vítězka zářila úsměvem a poděkovala své rodině a trenérovi.

Sport celý článek
13.9.

Začíná softbalové play-down. Pardubice se pokusí zachránit Extraligu

Play-down se hraje celkem na čtyři vítězné utkání. Celá série začíná tento víkend v Pardubicích. První zápas se hraje v sobotu od 16 hodin, druhý zápas v neděli od 11 hodin v Krtkově aréně na Dukle.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting