Na Svitavsku je sportovcem roku hasič Jakub Paulíček

23.1.

Nejúspěšnější sportovci roku 2013 na Svitavsku jsou známi. V Tylově domě v Poličce se v úterý představilo 35 nejlepších. Celkovým vítězem ankety se stal Jakub Paulíček, český reprezentant v požárním sportu. Slavnostního galavečera se zúčastnil také radní Pardubického kraje pro sport René Živný, který předal ocenění vítězným kolektivům žáků.

„Jakub Paulíček ze Sboru dobrovolných hasičů v Širokém Dolu je držitelem medailí z mistrovství republiky, hasičské olympiády ve Francii i z mistrovství světa, jeho vítězství tak nebylo překvapením,“ komentoval vyhlášení vítěze radní René Živný. Na druhém místě skončil motokrosař František Smola (Orion Litomyšl – RS Petrol Team), třetí byl reprezentant v travním lyžování Lukáš Kolouch (TJ Slovan Moravská Třebová).

Zvláštní cenu Regionálního sdružení sportů získal i Sbor dobrovolných hasičů Široký Důl. Jeho družstvo mužů vyhrálo absolutní klasifikaci mistrovství ČR v požárním sportu v kategorii dobrovolných hasičů i mistrovství ČR ve štafetě na 4 x 100 metrů.

Z kolektivů žáků se ocenění dočkali mladší žáci z hokejbalového SK Kometa Polička, kteří zvítězili v mistrovství České republiky. Zlaté medaile v kategorii starších žáků vydobyli na mistrovství ČR i hokejbalisté 1. HBC Svitavy, ocenění na galavečeru je tedy také neminulo. Cenu v této kategorii dostali také starší žáci Volejbalového klubu LITOMYŠL. Ve své kategorii se zařadili mezi českou špičku pod vysokou sítí. Vyhráli krajský přebor, čtvrtí skončili na mistrovství ČR, pátí v českém poháru. Dva členové družstva jsou reprezentanty ČR.

Další zprávy z kategorie "Sport"

12.6.

Šestnáctiletá atletka pokořila hranici limitu na trati 400m a zaběhla si osobní rekord

Zdeňka patří do absolutní české špičky. V halové sezóně skončila třetí při mistrovství České republiky dospělých a svými výkony v hale zaujala natolik, že ji šéftrenér Tomáš Dvořák povolal do seniroského týmu pro mistrovství Evropy v Göteborgu. V letní sezóně dokázala na své halové výkony navázat a hned při svém druhém pokusu o prolomení hranice znamenající účast na světovém šampionátu uspěla.

Sport celý článek
8.3.

Slavnostní křest Cyklopecek Východních Čech

Radní pro cestovní ruch Pardubického a Královéhradeckého kraje René Živný a Pavel Hečko na veletrhu cestovního ruchu Infotour 2019 v Hradci Králové společně pokřtili zbrusu nové Vandrovní knížky k soutěži Cyklopecky Východních Čech. Jedná se o vůbec první takto velkou spolupráci obou krajů na poli cykloturistiky.

2.9.

Testování rychlosti na in-line bruslích

Pro tentokrát pořadatele připravili ve spolupráci s Městskou policií Pardubice tabuli na měření rychlosti.

4.8.

Pardubice nepatří jen koním, ale i rybám

V Pardubicích se na břehu Labe koná MS juniorů a kadetů v lovu ryb udicí.

18.6.

Jak na olympijskou kandidaturu?

Pardubický kraj na této akci reprezentoval náměstek hejtmana Ivo Toman, který je kontaktní osobou pro přípravu kandidatury..

23.11.

Na hokejovém turnaji v Hradci Králové se utkají čtyři prestižní týmy desetiletých

Čtyři prestižní hokejové týmy změří své síly v neděli 25.11. na hokejovém turnaji O pohár profesora Malého. Turnaj proběhne na zimním stadionu Mountfield HK a zúčastní se ho na sedmdesát hráčů narozených v roce 2008, kteří patří do mužstev Mountfield Hradec Králové, HC Slávia Praha, HC Dynamo Pardubice a HC Lvi 2009 České Budějovice.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting