Na Svitavsku je sportovcem roku hasič Jakub Paulíček

23.1.

Nejúspěšnější sportovci roku 2013 na Svitavsku jsou známi. V Tylově domě v Poličce se v úterý představilo 35 nejlepších. Celkovým vítězem ankety se stal Jakub Paulíček, český reprezentant v požárním sportu. Slavnostního galavečera se zúčastnil také radní Pardubického kraje pro sport René Živný, který předal ocenění vítězným kolektivům žáků.

„Jakub Paulíček ze Sboru dobrovolných hasičů v Širokém Dolu je držitelem medailí z mistrovství republiky, hasičské olympiády ve Francii i z mistrovství světa, jeho vítězství tak nebylo překvapením,“ komentoval vyhlášení vítěze radní René Živný. Na druhém místě skončil motokrosař František Smola (Orion Litomyšl – RS Petrol Team), třetí byl reprezentant v travním lyžování Lukáš Kolouch (TJ Slovan Moravská Třebová).

Zvláštní cenu Regionálního sdružení sportů získal i Sbor dobrovolných hasičů Široký Důl. Jeho družstvo mužů vyhrálo absolutní klasifikaci mistrovství ČR v požárním sportu v kategorii dobrovolných hasičů i mistrovství ČR ve štafetě na 4 x 100 metrů.

Z kolektivů žáků se ocenění dočkali mladší žáci z hokejbalového SK Kometa Polička, kteří zvítězili v mistrovství České republiky. Zlaté medaile v kategorii starších žáků vydobyli na mistrovství ČR i hokejbalisté 1. HBC Svitavy, ocenění na galavečeru je tedy také neminulo. Cenu v této kategorii dostali také starší žáci Volejbalového klubu LITOMYŠL. Ve své kategorii se zařadili mezi českou špičku pod vysokou sítí. Vyhráli krajský přebor, čtvrtí skončili na mistrovství ČR, pátí v českém poháru. Dva členové družstva jsou reprezentanty ČR.

Další zprávy z kategorie "Sport"

19.6.

Poměřte fyzické síly pod vedením vojenských výsadkářů. V Chrudimi se koná ARMY TEST pod záštitou náčelníka Generálního štábu AČR

„Na zájemce čekají mimo jiné shyby, kliky, sedy-lehy a běh na 12 minut. Celkem pět sportovních disciplín, ve kterých si dají lidé pořádně do těla. Každá disciplína se hodnotí známkou 1 až 3 jako ve škole, kritéria hodnocení fyzického výkonu jsou pro dospělé shodná s limity v české armádě, takže to bude pořádná prověrka síly a vytrvalosti.

Sport celý článek
13.4.

Nadcházející půlmaraton má první rekord

Na trať se 14. dubna vydá 45 běžců z pěti evropských měst, největší výprava šestadvaceti běžců přijede z německého Selbu.

26.2.

Basketbalové hvězdy rozzářily Vratislav

V dresu výběru Mattoni NBL se v krásných prostorách vratislavské Hale století s kapacitou sedm tisíc míst objevili odchovanci pardubického mládežnického basketbalu Jiří Welsch a Luboš Stria.

2.10.

Na hokej do ČEZ Areny již za 14 dní

Za čtrnáct dní má pardubická ČEZ Arena, po více než čtyřměsíční dostavbě, opět zahájit plný provoz.

16.7.

ČEZ Arena pojme 10.146 lidí

Časový skluz dostavby ČEZ Arény bude znamenat, že hokejisté HC Moeller nestihnou začátek O2 extraligy v domácím prostředí.