Na Zimní olympijské hry mládeže v Lausanne vyráží také sportovci z Pardubického kraje

10.1.

Na Zimní olympijské hry mládeže v Lausanne vyráží také sportovci z Pardubického kraje

Pardubický kraj - Ve švýcarském Lausanne dnes startují Zimní olympijské hry mládeže, které potrvají do 22. ledna. Soutěžit zde bude celkem 74 českých sportovců ve věku od 15 do 18 let. Svá želízka v ohni bude mít i Pardubický kraj, který by mělo zastupovat celkem 10 mladých sportovců.
René Živný, radní Pardubického kraje pro sport a sám bývalý olympionik je z takového velkého zastoupení našich sportovců nadšený. „Tato mezinárodní mládežnická olympiáda je již plnohodnotnou generálkou olympiády velké. Panují zde v podstatě stejná pravidla a je tu stejná atmosféra. Je historicky doložené, že řada sportovců z mládežnické olympiády později reprezentuje svojí zemi i na olympiádě klasické.“
Pardubický kraj budou reprezentovat biatlonisté Svatava Mikysková, Luděk Abrahám a Jan Semirád, freestylový lyžař Štěpán Hudeček, alpský lyžař David Kubeš, hokejistky Adriana Dubová s Andreou Trnkovou a v novince -  dovednostních soutěžích ledního hokeje 3 na 3, se k Andree Trnkové přidají Barbora Dalecká a Dominik Pavlata.
René Živný je rád, že na přípravu řady sportovců z našeho regionu Pardubický kraj dlouhodobě přispívá. „ V systému individuálních dotací talentovaným sportovcům dlouhodobě podporujeme sportovní růst lyžařů Davida Kubeše a Štěpána Hudečka. Stejně tak je naším sportovním diamantem regionu biatlonový klub v Letohradu, kde pravidelně přispíváme většími částkami na rozvoj areálu. Podpora sportu je i nadále naší krajskou prioritou a o to větší radost máme z toho, když se naši mladí sportovci probojují na největší svátek všech sportovců – olympijské hry,“ uvedl radní odpovědný za sport.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Sport"

28.1.

Budoucí biatlonová persona? Mikuláš Karlík nemá na olympiádě již dva roky přemožitele

Mikuláš Karlík přijel na Vysočinu v pozici jednoho z největších favoritů biatlonových soutěží. Jeho ambice byly oprávněné, před dvěma lety totiž v kategorii mladších žáků suverénně ovládl závod jednotlivců i s hromadným startem a se třemi zlatými medailemi se vrátil domů do Letohradu. Letos na své úspěchy navázal totožným způsobem.

Sport celý článek
9.4.

Stanovisko pořadatele k posunu termínu konání kvalifikačního kola seriálu Zlatá podkova 2013 v Pardubicích

Pro umožnění kvalitní přípravy a splnění náročných technických parametrů (a s ohledem na bezpečnost jezdců a koní) navrhl pořadatel konat kvalifikaci ZP v náhradním termínu 26. -28. 4. 2013.

Sport celý článek
4.7.

Večerní bruslení v modré barvě

Sraz účastníků bude jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény, kde bude start i cíl projížďky.

Sport celý článek
11.10.

Fittipaldi a Enge vymění Formuli 1 za Pendolino

Světová esa automobilového sportu nasednou na palubu pendolina SC 73 Johann Gregor Mendel v Praze-Holešovicích.

Sport celý článek
14.6.

V neděli znovu na bruslích do pardubických ulic

Nedělní odpoledne si mohou příznivci in-line bruslí zpříjemnit účastí na dalším pokračování akce Pardubice na bruslích.

Sport celý článek
6.2.

Cvičiště v duchu závodu Gladiator Race pro malé sportovce a sportovkyně vyroste opět v OC Futurum

Pořadatelé oblíbené série překážkových závodů Gladiator Race z organizace Sportvisio opět míří do královéhradeckého obchodního a zábavního centra Futurum. V sobotu 8. února zde vystaví cvičnou dráhu pro malé gladiátory a gladiátorky.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting