Na Zimní olympijské hry mládeže v Lausanne vyráží také sportovci z Pardubického kraje

10.1.

Na Zimní olympijské hry mládeže v Lausanne vyráží také sportovci z Pardubického kraje

Pardubický kraj - Ve švýcarském Lausanne dnes startují Zimní olympijské hry mládeže, které potrvají do 22. ledna. Soutěžit zde bude celkem 74 českých sportovců ve věku od 15 do 18 let. Svá želízka v ohni bude mít i Pardubický kraj, který by mělo zastupovat celkem 10 mladých sportovců.
René Živný, radní Pardubického kraje pro sport a sám bývalý olympionik je z takového velkého zastoupení našich sportovců nadšený. „Tato mezinárodní mládežnická olympiáda je již plnohodnotnou generálkou olympiády velké. Panují zde v podstatě stejná pravidla a je tu stejná atmosféra. Je historicky doložené, že řada sportovců z mládežnické olympiády později reprezentuje svojí zemi i na olympiádě klasické.“
Pardubický kraj budou reprezentovat biatlonisté Svatava Mikysková, Luděk Abrahám a Jan Semirád, freestylový lyžař Štěpán Hudeček, alpský lyžař David Kubeš, hokejistky Adriana Dubová s Andreou Trnkovou a v novince -  dovednostních soutěžích ledního hokeje 3 na 3, se k Andree Trnkové přidají Barbora Dalecká a Dominik Pavlata.
René Živný je rád, že na přípravu řady sportovců z našeho regionu Pardubický kraj dlouhodobě přispívá. „ V systému individuálních dotací talentovaným sportovcům dlouhodobě podporujeme sportovní růst lyžařů Davida Kubeše a Štěpána Hudečka. Stejně tak je naším sportovním diamantem regionu biatlonový klub v Letohradu, kde pravidelně přispíváme většími částkami na rozvoj areálu. Podpora sportu je i nadále naší krajskou prioritou a o to větší radost máme z toho, když se naši mladí sportovci probojují na největší svátek všech sportovců – olympijské hry,“ uvedl radní odpovědný za sport.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Sport"

3.5.

Michal Matějovský zvítězil v prvním závodě FIA ETTC na Hungaroringu

Díky výborně zvládnuté sobotní kvalifikaci startoval Michal Matějovský v prvním nedělním závodě z pole position ze druhé pozice. I když se mu start za relativně chladného a zamračeného počasí povedl, druhé místo posléze ztratil. Trpělivou jízdou ji ještě před půlkou ale získal zpět. "Pak už jsem jel na jistotu a hlídal si pouze soupeře ze své kategorie TC2. Snažil jsem nedělat zbytečné chyby a nakonec se mi tato taktika vyplatila a závod jsem vyhrál," popisuje průběh prvního závodu Michal Matějovský.

Sport celý článek
18.4.

Primátor Deml dostal na památku hokejový dres

„Stříbrný“ tým pardubických hokejistů přijal v historickém sále pardubické radnice primátor Jaroslav Deml.

Sport celý článek
23.11.

Kraje spojuje doprava, cestovní ruch i evropské projekty

Rady Královéhradeckého a Pardubického kraje se tento týden sešly na jednání o tématech, která procházejí napříč východočeským regionem. Řešila se doprava, fungování letecké záchranné služby i rozvoj cestovního ruchu.

Sport celý článek
29.3.

Pardubice jsou ve finále play-off!

Včera v 17.00 hodin nastoupili hokejisté HC Moeller Pardubice do boje o postup do finále proti HC Mountfield České Budějovice.

Sport celý článek
6.8.

Softball: Pardubice prohrály a čeká je baráž o udržení Extraligy

Pasos v sobotu 4. srpna dvakrát prohrál s Tempo Praha – 6:10 a 1:15. V neděli Pardubice podlehly Eagles Praha 1:8 a 4:13. Po těchto prohrách mají Pardubice jistotu baráže, která začíná 15. září a první zápas se bude hrát na hřišti soupeře. V Pardubicích se první barážový zápas odehraje 16. září.

Sport celý článek
16.7.

ČEZ Arena pojme 10.146 lidí

Časový skluz dostavby ČEZ Arény bude znamenat, že hokejisté HC Moeller nestihnou začátek O2 extraligy v domácím prostředí.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting