Nadcházející půlmaraton má první rekord

13.4.

Nadcházející půlmaraton má první rekord

Pardubický vinařský půlmaraton, který odstartuje o nadcházejícím víkendu, má svůj první rekord. Zúčastní se jej nejvíce atletů z partnerských a spřátelených měst Pardubic v historii závodu. Na trať se 14. dubna vydá 45 běžců z pěti evropských měst, největší výprava šestadvaceti běžců přijede z německého Selbu.
„Tradice účasti zástupců partnerských a spřátelených měst na vinařském půlmaratonu vstupuje již do druhého desetiletí a mně velmi těší, že zájem o tuto akci neustává, ale naopak roste. Je to přesně to, co od partnerství chceme, provázat životy našich obyvatel, prožívat společně významné chvíle, jakou je pro Pardubice například i půlmaraton,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. „Těší mě ohromný zájem našich německých sousedů, ale stejně si vážím toho, že opět přijedou zástupci ze švédského města Skelleftea. To se stalo partnerským městem Pardubic před padesáti lety, tedy v době, kdy naši letošní hosté zřejmě ještě nebyli na světě, nebo sotva rozum brali. A právě díky osobním kontaktům obyvatel obou měst naše partnerství vydrželo půl století a věřím, že vydrží ještě mnoho let,“ dodal primátor.
Pardubický vinařský půlmaraton, který je současně i mistrovstvím ČR, odstartuje 14. dubna ve13:00. Již od sobotního rána ale bude na trase závodu, který vede ulicemi Pardubic, živo.  Před desátou hodinou se na start postaví účastníci lidového běhu Vaňka Vaňhy, určeného všem bez rozdílu věku. Po nich vyrazí na trasu půlmaratonu handbikeři, účastníci Českého poháru handicapovaných, a za nimi jezdci pohárového závodu koloběžek. Ve tři čtvrtě na jednu odstartuje závod na deset kilometrů a konečně ve 13:00 vinařský půlmaraton, který je zároveň mistrovstvím ČR mužů a žen v půlmaratonu. Jeho účastníci mají na zdolání téměř 21,1 kilometrové tratě časový limit tři hodiny, ti nejrychlejší se však „poperou“ o prémii v čase podstatně kratším, muži s limitem do 1:04:59, ženy o devět minut delším. 
„Na startu by mělo být i 45 běžců z našich spřátelených měst. Největší početní zastoupení bude mít letos německý Selb, devět lidí přijede z belgického Waregemu, sedm z nich se chystá na půlmaraton, mezi nimi i náměstek tamějšího primátora Jo Neirynck. Čtyři běžci přijedou ze švédského partnerského města Skelleftea, pět z polského Bełchatowa a čtyři z Vysokých Tater,“ řekl Tomáš Cabrnoch z úseku vnějších vztahů pardubické radnice. „Právě jedna ze zástupců Slovenska, Patrícia Puklová loni podala úžasný výkon. S časem 01:24:04 byla 13. mezi všemi ženami, sedmá ve své kategorii a 99. v celkovém pořadí,“ komentoval kvalitu běžců z partnerských a spřátelených měst.
Mezi zástupci Selbu nebude ani letos chybět Ingrid Fink. Nejenže se každoročně vydává na trať vinařského půlmaratonu, ale organizuje půlmaratony v Selbu a podílí se na organizaci vánočních trhů, na nichž nechybí stánek s regionálním zbožím z Pardubic a okolí. „Ze svých návštěv zná Pardubice velmi dobře, stejně jako řada dalších ze všech jmenovaných měst. Pro některé bude ale návštěva našeho města první zkušeností. Připravujeme pro ně mimo jiné i prohlídku města a chceme jim ukázat Pardubice a okolí tentokrát i z jiného úhlu – z paluby výletní lodi Arnošt,“ dodal Tomáš Cabrnoch. 

Další zprávy z kategorie "Sport"

14.5.

CYKLO GLACENSIS startuje už tento pátek

„Orlicko se v posledních letech stalo rájem cyklistů a česko-polské pohraničí ožívá čilým turistickým ruchem v zimě i v létě. CYKLO GLACENSIS je jednou z tradičních akcí, která pomáhá při propagaci tohoto regionu a za to bych rád jejím organizátorům poděkoval,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Sport celý článek
16.10.

Zápas se Zlínem se odehraje v provizoriu

Přestavbu ČEZ Areny se sice nepodařilo dodělat, utkání však nic nebrání.

Sport celý článek
3.5.

Michal Matějovský zvítězil v prvním závodě FIA ETTC na Hungaroringu

Díky výborně zvládnuté sobotní kvalifikaci startoval Michal Matějovský v prvním nedělním závodě z pole position ze druhé pozice. I když se mu start za relativně chladného a zamračeného počasí povedl, druhé místo posléze ztratil. Trpělivou jízdou ji ještě před půlkou ale získal zpět. "Pak už jsem jel na jistotu a hlídal si pouze soupeře ze své kategorie TC2. Snažil jsem nedělat zbytečné chyby a nakonec se mi tato taktika vyplatila a závod jsem vyhrál," popisuje průběh prvního závodu Michal Matějovský.

Sport celý článek
15.1.

Basketbalová play-off se vrátí na Duklu

S ohledem na přestavbu části pardubické ČEZ Areny se pardubický prvoligový basketbal na jaře vrátí do staré haly na Dukle.

Sport celý článek
5.8.

Pardubická juniorka

V neděli 10. Srpna startuje již 87. ročník tradičního tenisového turnaje Pardubická juniorka. která je zároveň mistrovstvím ČR staršího dorostu.

Sport celý článek
16.6.

Krajští úředníci měřili své síly ve sportu

V Pardubicích byly vypsány čtyři disciplíny – volejbal, tenis, minigolf a závod dračích lodí na Labi.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting