Nadcházející půlmaraton má první rekord

13.4.

Nadcházející půlmaraton má první rekord

Pardubický vinařský půlmaraton, který odstartuje o nadcházejícím víkendu, má svůj první rekord. Zúčastní se jej nejvíce atletů z partnerských a spřátelených měst Pardubic v historii závodu. Na trať se 14. dubna vydá 45 běžců z pěti evropských měst, největší výprava šestadvaceti běžců přijede z německého Selbu.
„Tradice účasti zástupců partnerských a spřátelených měst na vinařském půlmaratonu vstupuje již do druhého desetiletí a mně velmi těší, že zájem o tuto akci neustává, ale naopak roste. Je to přesně to, co od partnerství chceme, provázat životy našich obyvatel, prožívat společně významné chvíle, jakou je pro Pardubice například i půlmaraton,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. „Těší mě ohromný zájem našich německých sousedů, ale stejně si vážím toho, že opět přijedou zástupci ze švédského města Skelleftea. To se stalo partnerským městem Pardubic před padesáti lety, tedy v době, kdy naši letošní hosté zřejmě ještě nebyli na světě, nebo sotva rozum brali. A právě díky osobním kontaktům obyvatel obou měst naše partnerství vydrželo půl století a věřím, že vydrží ještě mnoho let,“ dodal primátor.
Pardubický vinařský půlmaraton, který je současně i mistrovstvím ČR, odstartuje 14. dubna ve13:00. Již od sobotního rána ale bude na trase závodu, který vede ulicemi Pardubic, živo.  Před desátou hodinou se na start postaví účastníci lidového běhu Vaňka Vaňhy, určeného všem bez rozdílu věku. Po nich vyrazí na trasu půlmaratonu handbikeři, účastníci Českého poháru handicapovaných, a za nimi jezdci pohárového závodu koloběžek. Ve tři čtvrtě na jednu odstartuje závod na deset kilometrů a konečně ve 13:00 vinařský půlmaraton, který je zároveň mistrovstvím ČR mužů a žen v půlmaratonu. Jeho účastníci mají na zdolání téměř 21,1 kilometrové tratě časový limit tři hodiny, ti nejrychlejší se však „poperou“ o prémii v čase podstatně kratším, muži s limitem do 1:04:59, ženy o devět minut delším. 
„Na startu by mělo být i 45 běžců z našich spřátelených měst. Největší početní zastoupení bude mít letos německý Selb, devět lidí přijede z belgického Waregemu, sedm z nich se chystá na půlmaraton, mezi nimi i náměstek tamějšího primátora Jo Neirynck. Čtyři běžci přijedou ze švédského partnerského města Skelleftea, pět z polského Bełchatowa a čtyři z Vysokých Tater,“ řekl Tomáš Cabrnoch z úseku vnějších vztahů pardubické radnice. „Právě jedna ze zástupců Slovenska, Patrícia Puklová loni podala úžasný výkon. S časem 01:24:04 byla 13. mezi všemi ženami, sedmá ve své kategorii a 99. v celkovém pořadí,“ komentoval kvalitu běžců z partnerských a spřátelených měst.
Mezi zástupci Selbu nebude ani letos chybět Ingrid Fink. Nejenže se každoročně vydává na trať vinařského půlmaratonu, ale organizuje půlmaratony v Selbu a podílí se na organizaci vánočních trhů, na nichž nechybí stánek s regionálním zbožím z Pardubic a okolí. „Ze svých návštěv zná Pardubice velmi dobře, stejně jako řada dalších ze všech jmenovaných měst. Pro některé bude ale návštěva našeho města první zkušeností. Připravujeme pro ně mimo jiné i prohlídku města a chceme jim ukázat Pardubice a okolí tentokrát i z jiného úhlu – z paluby výletní lodi Arnošt,“ dodal Tomáš Cabrnoch. 

Další zprávy z kategorie "Sport"

16.7.

ČEZ Arena pojme 10.146 lidí

Časový skluz dostavby ČEZ Arény bude znamenat, že hokejisté HC Moeller nestihnou začátek O2 extraligy v domácím prostředí.

Sport celý článek
11.3.

Baníkovci vzbudili na pardubickém nádraží rozruch

V pondělí 9. března po poledni bylo na pardubickém vlakovém nádraží rušněji než v jiné dny.

Sport celý článek
28.11.

Tady se bude bojovat o medaile! Projděte si sportoviště Olympiády dětí a mládeže 2018

Do ODM 2018 scházejí ještě více než dva měsíce, ale zájemci si už teď mohou místa, kde bude takřka 1300 dětí soutěžit o 127 sad medailí, prohlédnout v unikátních virtuálních prohlídkách.

Sport celý článek
5.1.

HC Pardubice má nového sponzora

Společnost ČD-Telematika, a.s. se od 1. ledna 2007 stala novým sponzorem HC Moeller Pardubice.

Sport celý článek
9.5.

HC Moeller Pardubice: další změny

Zastupitelé nejprve schválili návrh na zvolení člena dozorčí rady. Stal se jím Jiří Stříteský.

Sport celý článek
1.6.

Primátorka a náměstci poděkovali zlatým hokejistům

Každý si odnesl i zlatý přívěšek v podobě hokejisty, úspěšní sportovci se pak na oplátku podepsali do městské kroniky.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting