Nejlepší atletický oddíl pro postižené je prý v Pardubicích

13.10.

Nejlepší atletický oddíl pro postižené je prý v Pardubicích

Nejlepší atletický oddíl pro postižené je prý v Pardubicích

Tvrdí to alespoň jeho členové, medailisté z XIII. letních paralympijských her v Pekingu. Ve skupině 56 handicapovaných sportovců bylo osm právě z Hvězdy Pardubice. Někteří z nich se v úterý 7. října sešli s vedením pardubické radnice. „Jsme hrdi na to, že se v Pardubicích daří i handicapovaným sportovcům. Vaše výsledky z paralympiády jsou toho důkazem … Děkuji vám za vaši reprezentaci a přeji hodně štěstí a sil do boje, který svádíte nejen se sportovními limity, ale i se svým handicapem,“ řekl sportovcům primátor Pardubic Jaroslav Deml. Oddíl pro handicapované sportovce má zhruba 40 členů. Dává příležitost ke sportování nejen špičkovým sportovcům, kteří do Pardubic jezdí z různých míst, ale také postiženým dětem. „Já jsem asi z největší dálky. Žiji v Praze a do Pardubic dojíždím až po práci,“ řekl na setkání pardubických paralympiků s vedením radnice atlet, držitel bronzové medaile ve vrhu koulí z letošní letní paralympiády, Martin Němec. „Jsou k nám všichni nesmírně vstřícní. Můj trénink začínal až kolem 17. hodiny, trénovali jsme i v dešti, nebylo to nic příjemného, bylo mi trenérky líto,“ dodal. Na radnici doprovodila zkušené závodníky Martina Němce a Miroslava Šperka, stejně jako Jana Vaňka, který při svém dubutu na paralympiádě vybojoval bronz v hodu kuželkou, také jejich trenérka Eva Vindová a předseda atletického klubu Hvězda Pavel Studnička. Diskuse se tak pochopitelně od zážitků z Číny stočila k problematice sportování handicapovaných. Atletům chybí zejména hala na zimní přípravu. Na její výstavbu by bylo třeba minimálně 20 milionů korun, které město zatím nemá. Proto se nyní snaží získat prostředky alespoň na zastřešení tréninkové klece pro vrhačské sporty. Česká výprava 56 sportovců přivezla letos v září z 13. letní paralympiády, která navazuje na letní olympijské hry, 27 medailí – šest zlatých, tři stříbrné a 18 bronzových. Čtyři bronzové medaile si ve vrhačských disciplínách vybojovali právě atleti z pardubického klubu.

Další zprávy z kategorie "Sport"

22.11.

Hradec bude hostit světový šampionát v karate, nahradí Tokio

Mistrovství světa karate SKIF se pořádá jednou za tři roky, to nejbližší v roce 2019 mělo původně hostit Tokio. Jenže kvůli nadcházejícím olympijským hrám 2020 v japonské metropoli jsou prakticky veškeré haly i pro rok 2019 zamluvené pro přípravné či nominační turnaje a světová karatistická federace SKIF tak musela hledat náhradní řešení.

Sport celý článek
4.4.

Do Pardubic přijíždí dívčí fotbalový tým ze Skotska

Pardubice budou od středy 4. dubna hostit čtrnáct fotbalistek ze skotského klubu Musselburgh Windsor F.C.

Sport celý článek
20.8.

Na Pardubické juniorce zazářila Gabriela Pantůčková

Vítězka zářila úsměvem a poděkovala své rodině a trenérovi.

Sport celý článek
7.4.

Vladimír Martinec vstoupil do Síně slávy sportu

Plaketu a květinu legendě předali Radko Martínek společně s libereckým hejtmanem Stanislavem Eichlerem v sobotu 3. dubna.

Sport celý článek
20.9.

Lenka Štěrbová touží po olympiádě

„Příprava je bez bazénu v Pardubicích náročnější. Musíme dojíždět do Hradce Králové, nebo do Chrudimi.

Sport celý článek
10.4.

Play-off: Naděje zůstává!

Po dvou prohrách na vlastním ledě a jedné v pražské T-Mobile Areně zvítězili pardubičtí hokejisté ve 4. finálovém utkání 5:2

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting