Nejlepší atletický oddíl pro postižené je prý v Pardubicích

13.10.

Nejlepší atletický oddíl pro postižené je prý v Pardubicích

Nejlepší atletický oddíl pro postižené je prý v Pardubicích

Tvrdí to alespoň jeho členové, medailisté z XIII. letních paralympijských her v Pekingu. Ve skupině 56 handicapovaných sportovců bylo osm právě z Hvězdy Pardubice. Někteří z nich se v úterý 7. října sešli s vedením pardubické radnice. „Jsme hrdi na to, že se v Pardubicích daří i handicapovaným sportovcům. Vaše výsledky z paralympiády jsou toho důkazem … Děkuji vám za vaši reprezentaci a přeji hodně štěstí a sil do boje, který svádíte nejen se sportovními limity, ale i se svým handicapem,“ řekl sportovcům primátor Pardubic Jaroslav Deml. Oddíl pro handicapované sportovce má zhruba 40 členů. Dává příležitost ke sportování nejen špičkovým sportovcům, kteří do Pardubic jezdí z různých míst, ale také postiženým dětem. „Já jsem asi z největší dálky. Žiji v Praze a do Pardubic dojíždím až po práci,“ řekl na setkání pardubických paralympiků s vedením radnice atlet, držitel bronzové medaile ve vrhu koulí z letošní letní paralympiády, Martin Němec. „Jsou k nám všichni nesmírně vstřícní. Můj trénink začínal až kolem 17. hodiny, trénovali jsme i v dešti, nebylo to nic příjemného, bylo mi trenérky líto,“ dodal. Na radnici doprovodila zkušené závodníky Martina Němce a Miroslava Šperka, stejně jako Jana Vaňka, který při svém dubutu na paralympiádě vybojoval bronz v hodu kuželkou, také jejich trenérka Eva Vindová a předseda atletického klubu Hvězda Pavel Studnička. Diskuse se tak pochopitelně od zážitků z Číny stočila k problematice sportování handicapovaných. Atletům chybí zejména hala na zimní přípravu. Na její výstavbu by bylo třeba minimálně 20 milionů korun, které město zatím nemá. Proto se nyní snaží získat prostředky alespoň na zastřešení tréninkové klece pro vrhačské sporty. Česká výprava 56 sportovců přivezla letos v září z 13. letní paralympiády, která navazuje na letní olympijské hry, 27 medailí – šest zlatých, tři stříbrné a 18 bronzových. Čtyři bronzové medaile si ve vrhačských disciplínách vybojovali právě atleti z pardubického klubu.

Další zprávy z kategorie "Sport"

12.4.

O vstupu nového partnera do fotbalového klubu FC Hradec Králové rozhodne zastupitelstvo

Všichni tři uchazeči, tedy Ivo Ulich a partneři, Alessandro Barilli a sdružení společností KONCEDO, s.r.o. a Hala Kněžmost, s.r.o., budou mít šanci svůj zájem o kapitálový vstup do městem vlastněného fotbalového celku představit rovněž zastupitelům 25. dubna 2017. Městské radní dnes zaujala nejvíce prezentace Ivo Ulicha a partnerů.

Sport celý článek
7.11.

Radek Netolický z Kameniček vybojoval dvakrát zlato

Výkony Radka jsou neuvěřitelné. Být dvakrát první na mistrovství Evropy a předtím druhý na mistrovství světa, to vyžaduje hodně silnou motivaci a cílevědomost.

Sport celý článek
17.12.

Do kraje přijedou nejlepší vodní lyžaři z Evropy a Jižní Afriky

Na písníku v Mělicích se od úterý 13. do neděle 17. srpna utká na 300 borců ve figurální jízdě, slalomu a skocích. Vítěz se vyhlašuje i v trojkombinaci.

Sport celý článek
14.6.

V neděli znovu na bruslích do pardubických ulic

Nedělní odpoledne si mohou příznivci in-line bruslí zpříjemnit účastí na dalším pokračování akce Pardubice na bruslích.

Sport celý článek
9.4.

Stanovisko pořadatele k posunu termínu konání kvalifikačního kola seriálu Zlatá podkova 2013 v Pardubicích

Pro umožnění kvalitní přípravy a splnění náročných technických parametrů (a s ohledem na bezpečnost jezdců a koní) navrhl pořadatel konat kvalifikaci ZP v náhradním termínu 26. -28. 4. 2013.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting