Nejúspěšnější sportovec kraje: hokejista Petr Koukal

3.3.

Nejúspěšnější sportovec kraje: hokejista Petr Koukal

Nejúspěšnější sportovec kraje: hokejista Petr Koukal

Nejúspěšnější sportovec kraje: hokejista Petr Koukal

Hokejista týmu HC Eaton Pardubice a mistr světa Petr Koukal přišel do svitavské Fabriky jako finalista ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2010. Domů pak odcházel ověnčen titulem nejlepšího sportovce Pardubického kraje. Na stříbrné pozici skočil futsalista Lukáš Řešetář  a třetí kanoista Ondřej Rolenc. Záštitu nad významnou soutěží převzal hejtman Radko Martínek, který jako první vyzkoušel mikrofon vítězů. A po něm desítky úspěšných tenistů, biatlonistů, basketbalistů, atletů i plavců.      „Poděkování patří nejen oceněným sportovcům za jejich obdivuhodné výkony, ale také jejich trenérům a všem, kteří dělají sport pro zábavu,“ řekl hejtman a popřál všem, pro něž je sport součástí jejich života, ať se jim daří zdolávat vysněné mety. Při pohledu do hlediště, kde seděl radní Jiří Brýdl, přidal historku z dob studií. „Díky vlivu našeho profesora Brýdla jsme začali lyžovat a většině z nás záliba zůstala dodnes,“ připomněl hejtman, jak dobrý příklad a vzor může pozitivně ovlivnit záliby, ale i profesní dráhu.      Pardubický kraj finančně podporuje mládežnický sport. „Pozice sportu v Pardubickém kraji je historicky velmi silná. A současní sportovci tuto dobrou tradici dále rozvíjejí. Lenku Štěrbovou, Petra Koukala, biatlonisty, basketbalisty a řadu dalších oceněných s určitou nadsázkou považuji za sportovní diplomaty našeho kraje na kolbištích českých i světových sportovních soutěží,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Línek, Z jeho rukou také převzali cenu tři nejlepší žáci Pardubického kraje a v kategorii Krajánek pak za korunovaného krále české cyklistiky a mistra Evropy Jaroslava Kulhánka jeho matka. Syn totiž právě závodil na Kypru.      Anketu pořádá ČSTV ve spolupráci s Deníky, Pardubickým krajem a agenturou ČOK–CZ.

Další zprávy z kategorie "Sport"

22.11.

Hradec bude hostit světový šampionát v karate, nahradí Tokio

Mistrovství světa karate SKIF se pořádá jednou za tři roky, to nejbližší v roce 2019 mělo původně hostit Tokio. Jenže kvůli nadcházejícím olympijským hrám 2020 v japonské metropoli jsou prakticky veškeré haly i pro rok 2019 zamluvené pro přípravné či nominační turnaje a světová karatistická federace SKIF tak musela hledat náhradní řešení.

Sport celý článek
4.9.

Večerní bruslení, tentokrát v barvě modré

Sraz účastníků bude jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény, kde bude start i cíl projížďky.

Sport celý článek
8.4.

Město zkontrolovalo ukotvení branek

Město podle Fraňkové zároveň vyzve správce všech ostatních městských sportovišť k podobné kontrole.

Sport celý článek
7.3.

Znojemským Orlům dvakrát přistřižena křídla

Po prvním pondělním zápase byl na programu včerejšího podvečera v ČEZ Areně odvetný duel.

Sport celý článek
6.8.

Softball: Pardubice prohrály a čeká je baráž o udržení Extraligy

Pasos v sobotu 4. srpna dvakrát prohrál s Tempo Praha – 6:10 a 1:15. V neděli Pardubice podlehly Eagles Praha 1:8 a 4:13. Po těchto prohrách mají Pardubice jistotu baráže, která začíná 15. září a první zápas se bude hrát na hřišti soupeře. V Pardubicích se první barážový zápas odehraje 16. září.

Sport celý článek
23.6.

Primátor přijme basketbalové mistry

Sezona 2008/2009 byla pro pardubický mládežnický basketbal mimořádně úspěšná.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting