Olympiáda dětí a mládeže je u konce. První místo bral Liberecký kraj

2.2.

Olympiáda dětí a mládeže je u konce. První místo bral Liberecký kraj

Šestidenní sportovní maraton je u konce, sportovci se rozjíždějí domů. Dnešním dnem dospěla do finále Olympiáda dětí a mládeže (ODM), jejíž organizace se po patnácti letech opět ujal Pardubický kraj.
Celkem se zimní Olympiády dětí a mládeže zúčastnilo 14 krajů, 1276 sportovců, kteří bojovali v 11 sportech a 30 různých disciplínách. Opomenout nelze ani čtyři stovky trenérů a 250 pořadatelů a rozhodčích.
„Chtěl bych pogratulovat nejen vítězům, ale všem účastníkům, protože už samotná účast na této olympiádě je velkým úspěchem,“ řekl radní pro sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku René Živný. „Opravdu velký dík si pak zaslouží organizátoři, starostové a pořadatelé jednotlivých sportů. Počasí nám ne vždy přálo, ale všichni se dokázali profesionálně přizpůsobit, přesunout disciplíny na jiná sportoviště a uzpůsobit podmínky tak, aby vše proběhlo bez problémů,“ uvedl radní René Živný.
„Olympiádu dětí a mládeže by nebylo možné zvládnout bez pomoci nejužšího organizačního výboru. Osobní poděkování proto patří Lucii Lebedové, Ireně Lněničkové, Martině Kubešové, Davidu Zárubovi, Alexandře Jetmarové a Ivanu Hudečkovi, kteří byli v pohotovosti přímo na olympiádě. Děkuji ale také celému Krajskému úřadu, který v posledních dnech olympiádou žil, a všem, kteří pomáhali s přípravami,“ dodal René Živný.
V průběhu ODM bylo předáno 127 sad medailí. Bodově si nejlépe vedl Liberecký kraj, který nasbíral 226 bodů, následovaný Hlavním městem Praha a Krajem Vysočina. Nejvíce zlatých medailí brali sportovci Hlavního města Prahy, a to celkem osm.
Sportovci našeho kraje vybojovali na ODM krásné deváté místo se ziskem 146 bodů. Podařilo se jim také získat sedm zlatých medailí, stejný počet stříbrných a osm bronzových medailí.
Podrobné výsledky lze nalézt na www.odm.olympic.cz, fotografie na https://www.flickr.com/photos/czecholympic/albums.
Pořadí krajů:
1. Liberecký kraj
2. Hlavní město Praha
3. Kraj Vysočina
4. Středočeský kraj
5. Moravskoslezský kraj
6. Královéhradecký kraj
7. Jihomoravský kraj
8. Jihočeský kraj
9. Pardubický kraj
10. Karlovarský kraj
11. Olomoucký kraj
12. Plzeňský kraj
13. Ústecký kraj
14. Zlínský kraj

Další zprávy z kategorie "Sport"

30.6.

Sportovní hala na Dašické ulici zvýší kapacitu

Česká basketbalová federace získala od Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy dotaci na vybavení interiérů haly. „Z prostředků dotace bude doplněna nová časomíra a světelné rámy, mobilní teleskopické tribuny a sedačky, informační LED systémy a obrazovka. Nové bude rovněž ozvučení a bezdrátové technologie haly. Všechny změny jsme důkladně projednali i s dalšími sportovními kluby, aby upravená hala vyhovovala jejich požadavkům,“ doplnil krajský radní pro sport René Živný.

Sport celý článek
7.9.

Kladno, Plzeň a Pardubice přivítají hokejové legendy

Slibujeme návštěvníkům, že uvidí hezký hokej. I když jsme zestárli, srdce máme pro hokej stále zapálené.

Sport celý článek
15.3.

Město Hradec Králové ocenilo nadějné sportovce

Město letos odměnilo 14 nejlepších výkonů mezi jednotlivci a 4 sportovní kolektivy. Ocenění sportovci a organizace, v nichž působí oceněné sportovní kolektivy, získali od města finanční příspěvek.

Sport celý článek
21.9.

Zvítězí kolo nebo auto?

O tom, jaký dopravní prostředek je ve městě nejrychlejší, rozhodne již tento pátek 21. září neobvyklý experiment.

Sport celý článek
6.8.

Softball: Pardubice prohrály a čeká je baráž o udržení Extraligy

Pasos v sobotu 4. srpna dvakrát prohrál s Tempo Praha – 6:10 a 1:15. V neděli Pardubice podlehly Eagles Praha 1:8 a 4:13. Po těchto prohrách mají Pardubice jistotu baráže, která začíná 15. září a první zápas se bude hrát na hřišti soupeře. V Pardubicích se první barážový zápas odehraje 16. září.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting