Pardubice jsou ve finále play-off!

29.3.

Včera v 17.00 hodin nastoupili hokejisté HC Moeller Pardubice k pátému vzájemnému utkání v semifinálové sérii do boje o postup do finále proti HC Mountfield České Budějovice. Jihočechy porazili 5:2 a v boji o titul budou hrát proti pražské Spartě. Budějovicím se v úvodu první třetiny dařil aktivní styl hry, z něhož vytěžili už v 6. minutě, když Kamil Brabenec zpoza branky zaskočil Jána Lašáka a hosté vedli 1:0. Vitální pojetí jejich hry zjevně domácí poněkud zaskočilo. V půli úvodní části Jiří Cetkovský srovnává na 1:1 a závěr třetiny pečetí Miroslav Hlinka, který uvolněn přímo z trestné lavice rozvíjí akci a za asistence Dušana Andrašovského střílí druhou branku Pardubic. Je to právě Andrašovský, kdo v 11. minutě prostřední části hry, po vyhrané buly Petera Puchera a jeho precizní přihrávce, navádí puk s geometrickou přesností do rohu budějovické branky. V závěrečné minutě druhé třetiny pardubický Zbyněk Ondřej, po přihrávce Jana Koláře, zvyšuje na 4:1. Tento gól však musel posvětit rozhodčí. Píše se 4. minuta závěrečného dějství, když zbloudilá střela budějovického Hudce padá mezi Lašákovy betony, který si puk nevědomky sráží do vlastní svatyně. Jihočeši snižují na 4:2. Budějovice nasazují všechny síly, jichž se jim dostává, a pokouší se před vyprodanou ČEZ Arenou zápas v posledních minutách zvrátit. Mountfield hraje od 57. minuty drtící power-play. Aréna bouří. Vítězství domácích je nadosah. Obě mužstva využívají time outu. 59. minuta a 58. sekunda rozhoduje. Tomáš Rolinek za asistence Aleše Píši korunuje nádherný zápas a připisuje poslední gól „perníkářů“. Pardubice poráží na vlastním ledě České Budějovice 5:2. Cesta do finále je otevřená.

Další zprávy z kategorie "Sport"

19.12.

Hejtman gratuloval běžcům

Organizátorů soutěže si mimořádně vážím proto, že celý pohár dotují z vlastních zdrojů.

Sport celý článek
21.8.

Pardubičtí florbalisté ovládli B turnaj na Czech Open

"Je to druhý největší úspěch v historii pardubického florbalu," říká v rozhovoru obránce Jan Felsenberg.

13.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Hradubický běh je výborný nápad. Je to zajímavá změna oproti tradičním běhům – dva starty a jeden cíl – to jinde neuvidíte.

22.8.

Běžíme na hrad Kunětická hora

Registrace začínají od 9:30 hod v amfiteátru v podhradí hradu Kunětická hora, kde je připraven od 10 hodin bohatý soutěžní program pro děti (Pohádková cesta) a pro všechny registrované pak i soutěžní kvíz Tajemství hradu s hodnotnými cenami. Prvních 250 registrovaných na Pětku a Patnáctku obdrží zdarma seriálové tričko od partnera KILPI s logem seriálu.

24.4.

Půlmaraton i pro handicapované.

Zásluhu na tom má charitativní občanské sdružení známé pod zkratkou RWTTC. Running With Those That Can’t (Běh s těmi, kteří nemohou) založili v roce 2009 studenti 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

16.6.

Krajští úředníci měřili své síly ve sportu

V Pardubicích byly vypsány čtyři disciplíny – volejbal, tenis, minigolf a závod dračích lodí na Labi.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting