Pardubice jsou ve finále play-off!

29.3.

Včera v 17.00 hodin nastoupili hokejisté HC Moeller Pardubice k pátému vzájemnému utkání v semifinálové sérii do boje o postup do finále proti HC Mountfield České Budějovice. Jihočechy porazili 5:2 a v boji o titul budou hrát proti pražské Spartě. Budějovicím se v úvodu první třetiny dařil aktivní styl hry, z něhož vytěžili už v 6. minutě, když Kamil Brabenec zpoza branky zaskočil Jána Lašáka a hosté vedli 1:0. Vitální pojetí jejich hry zjevně domácí poněkud zaskočilo. V půli úvodní části Jiří Cetkovský srovnává na 1:1 a závěr třetiny pečetí Miroslav Hlinka, který uvolněn přímo z trestné lavice rozvíjí akci a za asistence Dušana Andrašovského střílí druhou branku Pardubic. Je to právě Andrašovský, kdo v 11. minutě prostřední části hry, po vyhrané buly Petera Puchera a jeho precizní přihrávce, navádí puk s geometrickou přesností do rohu budějovické branky. V závěrečné minutě druhé třetiny pardubický Zbyněk Ondřej, po přihrávce Jana Koláře, zvyšuje na 4:1. Tento gól však musel posvětit rozhodčí. Píše se 4. minuta závěrečného dějství, když zbloudilá střela budějovického Hudce padá mezi Lašákovy betony, který si puk nevědomky sráží do vlastní svatyně. Jihočeši snižují na 4:2. Budějovice nasazují všechny síly, jichž se jim dostává, a pokouší se před vyprodanou ČEZ Arenou zápas v posledních minutách zvrátit. Mountfield hraje od 57. minuty drtící power-play. Aréna bouří. Vítězství domácích je nadosah. Obě mužstva využívají time outu. 59. minuta a 58. sekunda rozhoduje. Tomáš Rolinek za asistence Aleše Píši korunuje nádherný zápas a připisuje poslední gól „perníkářů“. Pardubice poráží na vlastním ledě České Budějovice 5:2. Cesta do finále je otevřená.

Další zprávy z kategorie "Sport"

8.3.

Velká cena Hradce Králové v roce 2016 – omezený provoz plaveckého areálu

Vzhledem k velké konkurenci na Velké ceně, bude chtít každý závodník podat co nejlepší výkon. Aby ho mohl podávat opakovaně během dne, je nezbytné, aby urychlil látkovou výměnu, rozběhl metabolismus a připravil tělo na další závod. Jediná cesta, která k tomu vede, je vyplavání.

Sport celý článek
7.11.

Radek Netolický z Kameniček vybojoval dvakrát zlato

Výkony Radka jsou neuvěřitelné. Být dvakrát první na mistrovství Evropy a předtím druhý na mistrovství světa, to vyžaduje hodně silnou motivaci a cílevědomost.

6.5.

Choceň se připravuje na evropský šampionát žáků v baseballu

Kromě sportující mládeže přiláká turnaj do regionu i spoustu dalších lidí, kteří s dětmi přijedou jako doprovod.

2.4.

Slavné bitvy Pardubice vs. Sparta

Pardubice a Sparta se v 90. letech utkaly v play off hned třikrát. Poprvé se radovaly Pardubice, dvakrát vyhrála Sparta.

30.1.

Pardubičtí dětští olympionici bodují

Petr Vinduška a Jakub Procházka vybojovali ve svých kategoriích druhá místa a získali tak stříbrné medaile.