Pardubice jsou ve finále play-off!

29.3.

Pardubice jsou ve finále play-off!

Včera v 17.00 hodin nastoupili hokejisté HC Moeller Pardubice k pátému vzájemnému utkání v semifinálové sérii do boje o postup do finále proti HC Mountfield České Budějovice. Jihočechy porazili 5:2 a v boji o titul budou hrát proti pražské Spartě. Budějovicím se v úvodu první třetiny dařil aktivní styl hry, z něhož vytěžili už v 6. minutě, když Kamil Brabenec zpoza branky zaskočil Jána Lašáka a hosté vedli 1:0. Vitální pojetí jejich hry zjevně domácí poněkud zaskočilo. V půli úvodní části Jiří Cetkovský srovnává na 1:1 a závěr třetiny pečetí Miroslav Hlinka, který uvolněn přímo z trestné lavice rozvíjí akci a za asistence Dušana Andrašovského střílí druhou branku Pardubic. Je to právě Andrašovský, kdo v 11. minutě prostřední části hry, po vyhrané buly Petera Puchera a jeho precizní přihrávce, navádí puk s geometrickou přesností do rohu budějovické branky. V závěrečné minutě druhé třetiny pardubický Zbyněk Ondřej, po přihrávce Jana Koláře, zvyšuje na 4:1. Tento gól však musel posvětit rozhodčí. Píše se 4. minuta závěrečného dějství, když zbloudilá střela budějovického Hudce padá mezi Lašákovy betony, který si puk nevědomky sráží do vlastní svatyně. Jihočeši snižují na 4:2. Budějovice nasazují všechny síly, jichž se jim dostává, a pokouší se před vyprodanou ČEZ Arenou zápas v posledních minutách zvrátit. Mountfield hraje od 57. minuty drtící power-play. Aréna bouří. Vítězství domácích je nadosah. Obě mužstva využívají time outu. 59. minuta a 58. sekunda rozhoduje. Tomáš Rolinek za asistence Aleše Píši korunuje nádherný zápas a připisuje poslední gól „perníkářů“. Pardubice poráží na vlastním ledě České Budějovice 5:2. Cesta do finále je otevřená.

Další zprávy z kategorie "Sport"

18.4.

Chystáme další fotbalový turnaj! Hrát budou nízkoprahové kluby pro děti a mládež, zapojí se i další děti

„Akci připravujeme ve spolupráci s dětmi NZDM Futur z Hrochova Týnce. Na turnaj jsme pozvali týmy také z Nízkoprahového klubu pro děti a mládež Agora v Chrudimi, Dětského domova v Chrudimi, Terénního programu Jeskyně v Prachovicích, Tatran Hrochův Týnec a tým z Pardubic,“ uvádí Michaela Zelenková ze Šance pro Tebe.

Sport celý článek
23.6.

Primátor přijme basketbalové mistry

Sezona 2008/2009 byla pro pardubický mládežnický basketbal mimořádně úspěšná.

Sport celý článek
8.11.

Kin-ball i dobrovolnická činnost. Studenty z Newcastlu hostí chrudimská obchodní akademie

Do aktivit s britskými vrstevníky vedení obchodní akademie své studenti nenutí, hlásí se do nich sami. Nyní je do partnerství zapojeno zhruba 35 českých studentů od 1. do 4. ročníku, kteří vymýšlejí program a účastní se aktivit se studenty z Newcastlu.

Sport celý článek
1.8.

Srpnové bruslení centrem Pardubic

Sraz účastníků bude v 19:00 hodin na parkovišti u ČEZ arény.

Sport celý článek
22.8.

Pasos hlásí: „Na PVP jsme připraveni“

Pardubická Krtkova aréna bude již v příštím týdnu hostit Pohár vítězů pohárů evropských zemí (PVP) v softballu mužů.

Sport celý článek
25.6.

Pardubice mají "jen" stříbro i v inline hokeji

Po stříbru v hokejové extralize podlehly Pardubice i ve finále inlinové extraligy. Tentokrát Zlínu.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting