Pardubice jsou ve finále play-off!

29.3.

Včera v 17.00 hodin nastoupili hokejisté HC Moeller Pardubice k pátému vzájemnému utkání v semifinálové sérii do boje o postup do finále proti HC Mountfield České Budějovice. Jihočechy porazili 5:2 a v boji o titul budou hrát proti pražské Spartě. Budějovicím se v úvodu první třetiny dařil aktivní styl hry, z něhož vytěžili už v 6. minutě, když Kamil Brabenec zpoza branky zaskočil Jána Lašáka a hosté vedli 1:0. Vitální pojetí jejich hry zjevně domácí poněkud zaskočilo. V půli úvodní části Jiří Cetkovský srovnává na 1:1 a závěr třetiny pečetí Miroslav Hlinka, který uvolněn přímo z trestné lavice rozvíjí akci a za asistence Dušana Andrašovského střílí druhou branku Pardubic. Je to právě Andrašovský, kdo v 11. minutě prostřední části hry, po vyhrané buly Petera Puchera a jeho precizní přihrávce, navádí puk s geometrickou přesností do rohu budějovické branky. V závěrečné minutě druhé třetiny pardubický Zbyněk Ondřej, po přihrávce Jana Koláře, zvyšuje na 4:1. Tento gól však musel posvětit rozhodčí. Píše se 4. minuta závěrečného dějství, když zbloudilá střela budějovického Hudce padá mezi Lašákovy betony, který si puk nevědomky sráží do vlastní svatyně. Jihočeši snižují na 4:2. Budějovice nasazují všechny síly, jichž se jim dostává, a pokouší se před vyprodanou ČEZ Arenou zápas v posledních minutách zvrátit. Mountfield hraje od 57. minuty drtící power-play. Aréna bouří. Vítězství domácích je nadosah. Obě mužstva využívají time outu. 59. minuta a 58. sekunda rozhoduje. Tomáš Rolinek za asistence Aleše Píši korunuje nádherný zápas a připisuje poslední gól „perníkářů“. Pardubice poráží na vlastním ledě České Budějovice 5:2. Cesta do finále je otevřená.

Další zprávy z kategorie "Sport"

3.9.

Přebor ČR Minibike 40: slzy a radost

V sobotu 1. září 2007 se na motodromu v Pardubicích konal Přebor České republiky Minibike 40.

Sport celý článek
5.9.

Už nejsem věčně druhý trenér, ulevil si Říha

Miloš Říha doufá, že po vítězství v Tipsport Cupu snad ze sebe sejmul nálepku věčně druhého trenéra.

5.1.

FISAF pořádá kurz Instruktor Děti na startu

Děti na startu v celé České republice zapojilo 6 159 dětí, které cvičí v téměř 200 střediscích, a ve všech krajích vznikají další a další, ať už v mateřských školkách, na základních školách nebo ve sportovních klubech.