Pardubice jsou ve finále play-off!

29.3.

Včera v 17.00 hodin nastoupili hokejisté HC Moeller Pardubice k pátému vzájemnému utkání v semifinálové sérii do boje o postup do finále proti HC Mountfield České Budějovice. Jihočechy porazili 5:2 a v boji o titul budou hrát proti pražské Spartě. Budějovicím se v úvodu první třetiny dařil aktivní styl hry, z něhož vytěžili už v 6. minutě, když Kamil Brabenec zpoza branky zaskočil Jána Lašáka a hosté vedli 1:0. Vitální pojetí jejich hry zjevně domácí poněkud zaskočilo. V půli úvodní části Jiří Cetkovský srovnává na 1:1 a závěr třetiny pečetí Miroslav Hlinka, který uvolněn přímo z trestné lavice rozvíjí akci a za asistence Dušana Andrašovského střílí druhou branku Pardubic. Je to právě Andrašovský, kdo v 11. minutě prostřední části hry, po vyhrané buly Petera Puchera a jeho precizní přihrávce, navádí puk s geometrickou přesností do rohu budějovické branky. V závěrečné minutě druhé třetiny pardubický Zbyněk Ondřej, po přihrávce Jana Koláře, zvyšuje na 4:1. Tento gól však musel posvětit rozhodčí. Píše se 4. minuta závěrečného dějství, když zbloudilá střela budějovického Hudce padá mezi Lašákovy betony, který si puk nevědomky sráží do vlastní svatyně. Jihočeši snižují na 4:2. Budějovice nasazují všechny síly, jichž se jim dostává, a pokouší se před vyprodanou ČEZ Arenou zápas v posledních minutách zvrátit. Mountfield hraje od 57. minuty drtící power-play. Aréna bouří. Vítězství domácích je nadosah. Obě mužstva využívají time outu. 59. minuta a 58. sekunda rozhoduje. Tomáš Rolinek za asistence Aleše Píši korunuje nádherný zápas a připisuje poslední gól „perníkářů“. Pardubice poráží na vlastním ledě České Budějovice 5:2. Cesta do finále je otevřená.

Další zprávy z kategorie "Sport"

28.1.

Skiinterkriterium 2008 zná jména vítězů

Ve dnech od 24. do 26. ledna 2008 se v Říčkách v Orlických horách konal již 46. ročník mezinárodních lyžařských závodů.

Sport celý článek
3.1.

Slávistická hokejová mlátička knokautovala Pardubice

Již první třetina hokejového duelu Slavia versus Pardubice začala pro Východočechy hodně neslavně.

14.5.

CYKLO GLACENSIS startuje už tento pátek

„Orlicko se v posledních letech stalo rájem cyklistů a česko-polské pohraničí ožívá čilým turistickým ruchem v zimě i v létě. CYKLO GLACENSIS je jednou z tradičních akcí, která pomáhá při propagaci tohoto regionu a za to bych rád jejím organizátorům poděkoval,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

8.3.

Kdy pro vstupenky na hokejové čtvrtfinále?

Klub HC Moeller Pardubice zveřejnil systém prodeje vstupenek na případný pátý zápas čtvrtfinále.

12.9.

Pardubické hokejisty čeká přetěžký start do sezony

Pardubice sehrají rekordních 11 zápasů v řadě venku. Navíc bez jedničky v brance, Jána Lašáka.

28.11.

Tady se bude bojovat o medaile! Projděte si sportoviště Olympiády dětí a mládeže 2018

Do ODM 2018 scházejí ještě více než dva měsíce, ale zájemci si už teď mohou místa, kde bude takřka 1300 dětí soutěžit o 127 sad medailí, prohlédnout v unikátních virtuálních prohlídkách.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting