Pardubice mají "jen" stříbro i v inline hokeji

25.6.

Střída Sport Pardubice byl jen krůček od extraligového titulu v inline hokeji. Ve finálové sérii hrané na dvě utkání zvítězil v sobotu na hřišti IHC Devils PROZAX Zlín 10:6. V neděli se série přesunula do malé hokejové haly v Pardubicích. Domácím stačilo neprohrát. Po polovině zápasu (tedy po dvou dvanáctiminutových čtvrtinách) vedli 4:3 a vše se zdálo na nejlepší cestě. Jenže ve třetí čtvrtině nevyužili dlouhou přesilovku 5:3 a vzápětí inkasoval Dušan Salfický v pardubické bráně 3 rychlé góly. Zlín tehdy plochu zcela ovládal, Pardubice nicméně dokázaly srovnat na 6:6, což by jim stačilo k titulu. O jednu z branek se postaral prezident klubu HC Moeller Pardubice Ondřej Heřman. Nicméně v závěru normální hrací doby hráli domácí v oslabení a v něm minutu před koncem inkasovali. Zlín vyrovnal sérii a vynutil si prodloužení. Situace se opakovala. Osudnou se opět stala poslední minuta, tentokrát desetiminutového prodloužení. Dušan Salfický neměl šanci proti skvěle sehrané i zakončené akci bratrů Ivana a Karla Rachůnků. Předtím za Pardubice v několika vyložených šancích nedokázala skórovat hvězda NHL Aleš Hemský, hrající v útoku se svým bratrem Petrem. Na nájezdy tak nedošlo, zlínští borci vtrhli na plochu a radovali se ze zisku extraligového titulu. Zklamaní pardubičtí hráči převzali trofej za druhé místo. Po zápase bral část viny na sebe gólman Salfický. Šest gólů je prý hodně. Stejně jich dostal i ve Zlíně, ale tam byl stále v permanenci. Inlinovou kariéru však ještě definitivně nezavrhuje. „Uvidíme, jak to bude příští rok, třeba mě zase překecaj,“ usmívá se. Nyní již myslí opět hokej. „Teď si chvilku odpočinu a 3. července mám odlétat do Ruska, takže moc času už nezbývá,“ uzavírá Salfický. Malá hala byla sice solidně zaplněná, o domácím prostředí se však rozhodně hovořit nedalo. Zápas měl diváky, nikoli však fanoušky. Ochozy nefandily, pouze občas zdvořile zatleskaly. Utkání zhlédnul mimo jiné i trenér hokejových vicemistrů Miloš Říha se svým synem, jenž jde v jeho trenérských šlépějích.

Další zprávy z kategorie "Sport"

23.1.

Na Svitavsku je sportovcem roku hasič Jakub Paulíček

Zvláštní cenu Regionálního sdružení sportů získal i Sbor dobrovolných hasičů Široký Důl. Jeho družstvo mužů vyhrálo absolutní klasifikaci mistrovství ČR v požárním sportu v kategorii dobrovolných hasičů i mistrovství ČR ve štafetě na 4 x 100 metrů.

Sport celý článek
24.5.

Kunětická Hora má mistra světa v kombinaci Ski & Golf

Ve znamení úspěchu českých závodníků se nesl letošní ročník Mistrovství světa Ski & Golf v rakouském Zell am See.

13.9.

Začíná softbalové play-down. Pardubice se pokusí zachránit Extraligu

Play-down se hraje celkem na čtyři vítězné utkání. Celá série začíná tento víkend v Pardubicích. První zápas se hraje v sobotu od 16 hodin, druhý zápas v neděli od 11 hodin v Krtkově aréně na Dukle.

6.9.

Závod Okoloželezek láká cyklisty všeho věku

Stejně jako v předchozích dvou letech poskytne zázemí závodu Autocamp Konopáč u Heřmanova Městce. Odtud závodníci zamíří na jeden či dva okruhy dle zvolené délky tratě (30 nebo 60 kilometrů) směrem na jihozápad od města perníkářů a krajské metropole Pardubic, která je odtud doslova coby kamenem dohodil.

13.5.

Netradiční běh má 2 starty a 1 cíl

„Hradubický běh je výborný nápad. Je to zajímavá změna oproti tradičním běhům – dva starty a jeden cíl – to jinde neuvidíte.

5.1.

FISAF pořádá kurz Instruktor Děti na startu

Děti na startu v celé České republice zapojilo 6 159 dětí, které cvičí v téměř 200 střediscích, a ve všech krajích vznikají další a další, ať už v mateřských školkách, na základních školách nebo ve sportovních klubech.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting