Pardubice mají "jen" stříbro i v inline hokeji

25.6.

Střída Sport Pardubice byl jen krůček od extraligového titulu v inline hokeji. Ve finálové sérii hrané na dvě utkání zvítězil v sobotu na hřišti IHC Devils PROZAX Zlín 10:6. V neděli se série přesunula do malé hokejové haly v Pardubicích. Domácím stačilo neprohrát. Po polovině zápasu (tedy po dvou dvanáctiminutových čtvrtinách) vedli 4:3 a vše se zdálo na nejlepší cestě. Jenže ve třetí čtvrtině nevyužili dlouhou přesilovku 5:3 a vzápětí inkasoval Dušan Salfický v pardubické bráně 3 rychlé góly. Zlín tehdy plochu zcela ovládal, Pardubice nicméně dokázaly srovnat na 6:6, což by jim stačilo k titulu. O jednu z branek se postaral prezident klubu HC Moeller Pardubice Ondřej Heřman. Nicméně v závěru normální hrací doby hráli domácí v oslabení a v něm minutu před koncem inkasovali. Zlín vyrovnal sérii a vynutil si prodloužení. Situace se opakovala. Osudnou se opět stala poslední minuta, tentokrát desetiminutového prodloužení. Dušan Salfický neměl šanci proti skvěle sehrané i zakončené akci bratrů Ivana a Karla Rachůnků. Předtím za Pardubice v několika vyložených šancích nedokázala skórovat hvězda NHL Aleš Hemský, hrající v útoku se svým bratrem Petrem. Na nájezdy tak nedošlo, zlínští borci vtrhli na plochu a radovali se ze zisku extraligového titulu. Zklamaní pardubičtí hráči převzali trofej za druhé místo. Po zápase bral část viny na sebe gólman Salfický. Šest gólů je prý hodně. Stejně jich dostal i ve Zlíně, ale tam byl stále v permanenci. Inlinovou kariéru však ještě definitivně nezavrhuje. „Uvidíme, jak to bude příští rok, třeba mě zase překecaj,“ usmívá se. Nyní již myslí opět hokej. „Teď si chvilku odpočinu a 3. července mám odlétat do Ruska, takže moc času už nezbývá,“ uzavírá Salfický. Malá hala byla sice solidně zaplněná, o domácím prostředí se však rozhodně hovořit nedalo. Zápas měl diváky, nikoli však fanoušky. Ochozy nefandily, pouze občas zdvořile zatleskaly. Utkání zhlédnul mimo jiné i trenér hokejových vicemistrů Miloš Říha se svým synem, jenž jde v jeho trenérských šlépějích.

Další zprávy z kategorie "Sport"

3.2.

MasterCard a ČSOB zvyšují komfort diváků při sledování sportovních utkání

„Našich fanoušků si velmi vážíme a chceme, aby si sledování zápasu co nejvíce užili. A díky aplikaci WIFI číšník nepřijdou o žádný okamžik utkání, natož o ten nejdůležitější. Princip aplikace je velmi jednoduchý. Návštěvník načte svým mobilem QR kód z letáku a zadá kód skyboxu. Následně je odkázán na speciální rozcestník služby, kde si vybere, na co má chuť, a stiskne tlačítko objednat,“ říká Miroslav Novotný, ředitel obchodu a marketingu, HC Dynamo Pardubice.

Sport celý článek
2.9.

Testování rychlosti na in-line bruslích

Pro tentokrát pořadatele připravili ve spolupráci s Městskou policií Pardubice tabuli na měření rychlosti.

8.11.

Kin-ball i dobrovolnická činnost. Studenty z Newcastlu hostí chrudimská obchodní akademie

Do aktivit s britskými vrstevníky vedení obchodní akademie své studenti nenutí, hlásí se do nich sami. Nyní je do partnerství zapojeno zhruba 35 českých studentů od 1. do 4. ročníku, kteří vymýšlejí program a účastní se aktivit se studenty z Newcastlu.

12.6.

Hradec se připravuje na evropský basketbal, Jiráskovy sady obsadí Festival sportu

Během Festivalu sportu si lidé budou moci vyzkoušet mimo jiné střelbu na elektronické laserové střelnici, která simuluje a umožňuje nácvik střelby v různých disciplínách, squash v nafukovacím squashovém kurtu, závod v orientačním běhu, stolní tenis, pole dance, minigolf, veslování na trenažéru, pétanque, atletické disciplíny na mobilním dětském atletickém minihřišti, jízdu na kajaku či kánoi, jízdu na cyklistickém trenažéru a válci, hokejbal v mobilním hokejbalovém hřišti a další zajímavé sporty a disciplíny.

16.6.

Krajští úředníci měřili své síly ve sportu

V Pardubicích byly vypsány čtyři disciplíny – volejbal, tenis, minigolf a závod dračích lodí na Labi.

Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting