Pardubice přemýšlí, jak na Spartu

6.4.

Pardubice přemýšlí, jak na Spartu

Pardubice přemýšlí, jak na Spartu

První finálový zápas hnali natěšení pardubičtí fanoušci své borce dopředu. Ti až příliš podlehli atmosféře a bezhlavě útočili i za jasného stavu, popířpadě v oslabení a ještě ke všemu v prodloužení, kdy každá chyba může být osudná. Smolná porážka 4:5 v zápase, jenž se téměř nedal prohrát, se hluboce podepsala na psychice týmu. Ve čtvrtečním utkání propadávaly brankáři Lašákovi střely, které by normálně s přehledem kryl, útočníci nebyli schopni přesně přihrát a puky jim odskakovaly, obránci kupili jednu minelu za druhou. Za v podstatě rozhodnutého stavu 1:4 utkání zdramatizoval brankář Sparty Tomáš Duba svými dvěma slabšími chvilkami. Jenže místo aby Pardubice dokonaly v přesilovce zkraje třetí třetiny obrat, znovu inkasovaly a bylo po zápase. Na tiskovou konferenci se žádnému domácímu hráči příliš nechtělo. Ti, kteří dorazili, se snažili hledat recept na Spartu. Jak tedy zní? Stručně řečeno, Východočeši chtějí v Holešovicích zahrát podobně účelně a chytře jako Sparta u nich. Znamená to vycházet z obrany, vyčkávat a chyby soupeře trestat nekompromisními brejky. Zároveň je nutné vyvarovat se zbytečných chyb v defenzivě a více využít skutečnosti, že mladého brankáře Dubu nezastihlo finále ve zrovna optimální formě. Všichni pardubičtí hokejisté vědí, že obrátit nepříznivý vývoj série zrovna na Spartě, která doma v play off ještě neprohrála, bude nesmírně obtížné. Není to však nemožné. "Tak prostě s námi prohrají poprvé," prohlašuje rezolutně útočník František Mrázek, jenž v obou zápasech zostudil Dubu laciným gólem. Na otázku zda vyhrají v prvním nebo ve druhém klání, ještě rezolutněji odpovídá: "V obou. Věřím, že tam dva zápasy urveme."

Další zprávy z kategorie "Sport"

12.4.

Pardubice na bruslích startují desátý ročník

Účastníci budou mít opět jedinečnou možnost projet se ulicemi Dukly a Višňovky, včetně podjezdů na a 17. listopadu a Anenského.

Sport celý článek
3.5.

Michal Matějovský zvítězil v prvním závodě FIA ETTC na Hungaroringu

Díky výborně zvládnuté sobotní kvalifikaci startoval Michal Matějovský v prvním nedělním závodě z pole position ze druhé pozice. I když se mu start za relativně chladného a zamračeného počasí povedl, druhé místo posléze ztratil. Trpělivou jízdou ji ještě před půlkou ale získal zpět. "Pak už jsem jel na jistotu a hlídal si pouze soupeře ze své kategorie TC2. Snažil jsem nedělat zbytečné chyby a nakonec se mi tato taktika vyplatila a závod jsem vyhrál," popisuje průběh prvního závodu Michal Matějovský.

Sport celý článek
8.8.

Pardubická juniorka odstartovala

Svou účast osobně přislíbila letošní wimbledonská vítězka Petra Kvitová.

Sport celý článek
28.1.

Budoucí biatlonová persona? Mikuláš Karlík nemá na olympiádě již dva roky přemožitele

Mikuláš Karlík přijel na Vysočinu v pozici jednoho z největších favoritů biatlonových soutěží. Jeho ambice byly oprávněné, před dvěma lety totiž v kategorii mladších žáků suverénně ovládl závod jednotlivců i s hromadným startem a se třemi zlatými medailemi se vrátil domů do Letohradu. Letos na své úspěchy navázal totožným způsobem.

Sport celý článek
9.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2008

Podstatným kritériem je umístění na předních místech v prestižních soutěžích v hodnoceném roce.

Sport celý článek
24.5.

Kunětická Hora má mistra světa v kombinaci Ski & Golf

Ve znamení úspěchu českých závodníků se nesl letošní ročník Mistrovství světa Ski & Golf v rakouském Zell am See.

Sport celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting